Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Kā izvēlēties jaunu televizoru? 10 apstākļi, kas jāņem vērā!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Televizori ir lieliskas izklaides stacijas, pie kurām pavadīt laiku ar ģimeni, spēlēt videospēles un darīt vēl virkni darbību. Kad šķiet, ka vecā ierīce savu laiku ir nokalpojusi (un varbūt arī īsti vairs neiet līdzi modernajām tehnoloģijām), ir jādomā par jaunas iegādi. Kādi apsvērumi jāpatur prātā, izvēloties jaunu televizoru? Kuri parametri ir būtiski, bet kuri – tikai pircēju pievilināšanai? Lasi tālāk apkopojumu par to, kas jāņem vērā!

Izmērs
Pirms televizori tiek iegādāti, ir jābūt skaidrībai, kur tas tiks novietots. Atvēlētā vieta ir jāizmēra un jāapsver, kāds būtu minimālais un maksimālais pieļaujamais izmērs. Pamatlikums – jo lielāka telpa, jo lielākas ierīces tajā drīkst ievietot. Nerakstīts izmēra izvēles likums – televizori jānovieto tik tālu, lai nevarētu redzēt individuālus pikseļus. Tas nozīmē, ka attālums, cik tālu jāsēž no HD televizora, ir trīs šī televizora diagonāles (piemēram, ja televizora diagonāles izmērs ir viens metrs, tas jānovieto 3 m attālumā no dīvāna), savukārt 4K Ultra HD televizoram šis attālums ir mazāks – tā kā attēls ir asāks, tad tam var sēdēt tuvāk.

Stiprinājuma veids
Vai televizors stāvēs uz īpaša galdiņa, uz grīdas vai varbūt tiks pievienots pie sienas? Ir laikus jādomā par stiprināšanas iespējām, jo ne visas sienas ir gatavas uzņemties šādu nastu – vairākumam rīģipša sienu vajadzēs īpašus stiprinājumus, lai televizori turētos ilgi un droši. Ja nav pārliecības, ka siena būs gana stipra, tad labāk to novietot uz galdiņa vai grīdas.

SmartTV
Vai Tavs televizors būs aprīkots ar viedtelevīzijas tehnoloģiju? Ja šķiet svarīgi sekot līdzi aktualitātēm, noteikti izvēlies televizoru ar šo funkciju. SmartTV funkcija nozīmē to, ka pāris darbību attālumā būs atrodams arī saturs no tīmekļa, piemēram, Netflix! Tiesa gan, vairums mūsdienu televizoru ir aprīkoti ar SmartTV, līdz ar to Tev nav jāuztraucas par to, ka šī funkcija televizoru varētu būtiski sadārdzināt.

Ekrāna izšķirtspēja 

Foto: Pixabay.com

Jo lielāks ekrāns, jo svarīgāka izšķirtspēja. Kā arī – izšķirtspējai uzmanība jāpievērš tad, ja iecerēts, ka televizors atradīsies nelielā telpā. Tas nozīmē, ka ekrāns atradīsies tuvu skatītājiem, bet, jo vairāk pikseļu, jo skaidrāks attēls. Ja gribi sekot mūsdienu standartiem, ieteicams izvēlēties ekrānu ar vismaz 4K izšķirtspēju – tādējādi attēla kvalitāti būs nevainojama gan televīzijai, gan, piemēram, videospēlēm.

Ekrāna frekvence
Ieteicams izvēlēties vismaz 120 Hz frekvenci. Frekvence nozīmē, cik reižu sekundē attēls tiks atjaunots ekrānā. Jo lielāks skaitlis, jo labāk pamanāmas un mazāk izplūdušas būs dažādas straujas kustības. Īpaši svarīgs šis parametrs būs tiem, kuri skatās sporta pārraides vai spēlē videospēles.

Kas labāks – OLED vai LED televizori?
OLED attēls būs krietni spilgtāks, bet – šie modeļi būs arī ievērojami dārgāki, līdz ar to jāapsver, vai tiešām tas ir tik būtiski, jo arī LED televizori izceļas ar lielisku kvalitāti (protams, izvēloties televizoru ar atbilstošu ekrāna izšķirtspēju).

HDMI izvades porti
Vienu, divus, trīs? Vislabāk izvēlēties modeli ar vismaz trim portiem – labāk ar rezervīti, jo brīvi porti noder vienmēr. Pat ja sākumā tā nešķiet, šie porti aizpildās ātri – skaņas aparatūra, videospēļu konsole, Chromecast apraides ierīce, un, lūk, trīs porti jau pilni! Tiem, kas iegādājas 4K televizoru, jāpievērš uzmanība, lai tas būtu aprīkots arī ar HDCP saderīgu protu.

Izliektu vai plakanu?
Izliekts ekrāns ir stila lieta – izliekums nekādā veidā neietekmē attēla kvalitāti, līdz ar to šis parametrs ir tikai un vienīgi gaumes jautājums.

Skaņas kvalitāte
Mūsdienās televizori kļūst arvien plānāki (un simpātiskāki), taču tas nozīmē, ka reizēm skaņas kvalitāte var nedaudz zaudēt – plānajos korpusos jaudīgiem pastiprinātājiem vienkārši nav vietas. Tādēļ, iegādājoties jaunu televizoru, ir vērts iepazīties ar atsauksmēm par konkrētā modeļa skaņas kvalitāti, bet, ja esi melomāns – padomāt par to, vai klāt tiks iegādāti atsevišķi skaļruņi un kur tie tiks novietoti.

Ekrāna veids

Foto: Pixabay.com

  •  Plazma. Plusi – lieliska krāsu kvalitāte, kā arī plašs skatīšanās leņķis. Mīnusi – šie ekrāni nav pārāk spilgti, tāpēc to sniegtās iespējas nevarēs līdz galam izbaudīt bez apkārtēja apgaismojuma.
  •  LCD – šķidro kristālu displejs. Plusi – plaši pieejami un visai energoefektīvi. Mīnusi – šaurs skatīšanās leņķis. Nav īpaši piemēroti dinamiskām spēlēm.
    LED televizori – būtībā var uzskatīt, ka tas ir LCD ekrāns ar LED
    aizmugurapgaismojumu. LED televizori ir plaši pieejami, tiem ir lieliska attēla kvalitāte, kā arī tie izceļas ar energoefektivitāti.
  •  OLED – organisko gaismas diožu tehnoloģija. Ekrāns veidots no krāsainām gaismas diodēm, kas rada attēlu. Augsta izšķirtspēja, mazs elektrības patēriņš. Mīnusi – šie ekrāni ir visai dārgi.

Lai arī kādu televizoru izvēlētos, mūsdienās tie ir modernas un kvalitatīvas izklaides stacijas. Stostīgie televizoru attīstības pusaudžu gadi ir beigušies, un nu par pieejamām cenām ir atrodami lieliskas kvalitātes populāru ražotāju eksemplāri, kas ikvienu dzīvojamo istabu pārvērtīs par kinoteātri. Ielūkojies internetveikalā Xnet.lv un izvēlies savu jauno ierīci jau tūlīt – pie mums ir gan modernākie OLED, gan LCD un LED televizori!


Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu