Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Kā izaudzēt avokado?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vai neesi iedomājusies, ka pēc tam, kad veikalos nopērkamais eksotiskais auglis avokado ir gardu muti notiesāts, tā kauliņu varētu iebakstīt podā? Nu, lūk, mēs ne tikai iedomājāmies, mēs to izdarījām. Un šobrīd mums mājās uz palodzes zaļo avokado augs- skaistām, leknām lapām.

Lai gan neesmu īpaši mācījusies telpaugu audzēšanu un kopšanu, avokado izdevās ieaudzēt. Tādēļ padalīšos savā pieredzē, kā no avokado kauliņa izaudzēt šādu kuplu, zaļojošu telpaugu.

1.posms: Avokado kauliņš
* Pēc tam, kad esi no avokado izņēmusi kauliņu, ietin to mitrā salvetē un ieliec traukā, kuru novieto siltā vietā ~ +24 C. Kāpēc tā darām? Mēģinām kauliņam radīt tropu apstākļus, lai tas sāktu dīgt.

* Katru dienu pārbaudi kauliņu un samitrini salveti- nedrīkst ļaut tam izkalst. Manīsi, ka jau pavisam drīz (dažu dienu laikā) kauliņa čaula pāršķelsies un būs redzams dīgļa gals – tās ir pirmās dīgšanas pazīmes.

2. posms: Dīgšana
* Brīdī, kad var saskatīt dīgļa galu, kauliņu var jau iebakstīt podiņā ar augsni (ar dīgļa galu uz augšu). Jāraugās, lai augsne visu laiku ir mitra. Avokado dīgstam jārada mitri un silti apstākļi (~+25). Lai radītu šādus apstākļus, izmantojām pārtikas plēvi, ko cieši apvelk pāri podiņam. Plēvē izdur pāris caurumus, lai notiek gaisa apmaiņa. Podiņu turam uz palodzes, pēc iespējas tuvāk pie radiatora.

* Neuztraucies, ja nedēļām ilgi virs augsnes neredzi neko, pat mazītiņu avokado dīglīti, jo dīgšanas periods ilgst apmēram trīs mēnešus. Šajā laikā jāuzrauga, lai poda augsne būtu pietiekami mitra un tas atrasots siltumā.

3.posms: Augšana
* Aptuveni pēc trīs mēnešiem (pluss/mīnuss) virs augsnes parādās mazs dīgsts, mums tas bija aptuveni puscentimetra garumā. Tas sāk strauji augt- pastiepjoties par aptuveni centimetru dienā.

* Divu nedēļu laikā avokado augs sasniedz jau vairāk kā desmit centimetrus un sāk dzīt lapas.

* Arī šajā posmā augsne regulāri jātur mitra (nevis pārlieta!), joprojām vajadzīgs siltums.

Kopšana
Kad avokado jau paaudzies – pagājuši pieci mēneši kopš kauliņa iestādīšanas augsnē un tas izstiepies gan garumā, gan sakuplojušas garas, platas lapas, tam vairs nav nepieciešami tropu apstākļi. Tas var augt istabas temperatūrā. Avokado nepieciešama mitra augsne, taču ne pārlieta! Avokado patīk augt gaišā vietā. Ēnainākā vietā tas var izstīdzēt.

Piebildīšu, ka mūsu apstākļos avokado augļus gan neizdosies izaudzēt. Taču iegūsi skaistu telpaugu, kas zaļo gan vasarā, gan ziemā.

Dalīties.

Atstāt Ziņu