Vārda dienu svin: Marija, Marika, Marina

Kā es gāju mācīties Taizemes pēdu masāžu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

irms pāris nedēļām devos uz divu dienu apmācībām masāžu skolā Samana. Biju pieteikusies iemācīties Taizemes pēdu masāžu. Kādēļ man tas vajadzīgs- jautāsiet. Un kāpēc gan ne? Lai piedalītos šajos kursos un iemācītos pēdu masāžu savām vajadzībām (lai masētu ģimeni, draugus) nav nepieciešamas priekšzināšanas. Dodies uz kursiem, cītīgi mācies, vingrinies un mājās varēsi savus mīļos palutināt ar eksotisku un baudāmu pēdu masāžu. Tāpēc arī devos turp!

Kas ir Taizemes pēdu masāža?
Taizemes pēdu masāžā īpaša uzmanība tiek pievērsta reflektorajām zonām. Uz kāju pēdu virsmas atrodas visas cilvēka orgānu un locekļu reflektorās zonas jeb punkti un stimulējot šos punktus, mēs iedarbojamies arī uz šiem orgāniem.
Pēdās esot apslēpts viss cilvēka dievbijības, labdabības, ticības un līdzcietības spēks.

Kā notika apmācības
Uz masāžas apmācību bijām ieradušies četri cilvēki (bija jau arī svētku diena- 8.marts), kas sākumā mani mulsināja, jo pirmo reizi biju uz kursiem, kur ir tik maz mācīties gribētāju. Bet galu galā tas ir arī liels ieguvums, jo ir iespēju visu apgūt labāk un precīzāk.

Iesākumā sēdējām ap apaļo galdu, malkojām tēju un pierakstījām lietas, kas jāzina teorētiski, pirms uzsākt masāžu. Vairāk teorētiski runājām par to, ko nozīmē dažādas pēdas problēmas, piemēram, ja cilvēkam patstāvīgi ir mitras aukstas vai sausas un karstas pēdas, pēdu pieši u.c. problēmas. Pasniedzēja sniedza informāciju, kā šīs problēmas atrisināt, izmantojot fitoterapiju, masāžu un kompreses. Tas bija tiešām ļoti interesanti un noderīgi.

Tika izdalīti materiāli par reflektorajām zonām pēdās un atklāti mazi knifiņi, kā tos labāk sameklēt.

Tālāk mēs ķērāmies klāt jau pašai masāžai. Vispirms katrs masāžas paņēmiens (un to šajā masāžā ir tiešām ļoti daudz) tika parādīts uz modeļa un mēs to centāmies kā nu mākam piefiksēt – pierakstot vai zīmējot. Pasniedzēja bija ļoti pretimnākoša un atbildēja uz visiem interesējošiem jautājumiem.

Baudāma, jutekliska, brīžiem- sāpīga
Tālāk jau pirmās dienas otrā daļa pagāja atklājot Taizemes masāžu caur savām praktiskajām iemaņām. Tā kā bijām četri, sadalījāmies pa pāriem un ķērāmies klāt kājām – jā, kājām, jo šī masāža neietver tikai pēdu vien, bet gan visu kāju tās garumā.

Pati masāža ir burvīga, sāpīga, maiga, jutekliska un vēlreiz sāpīga. Viena no sāpīgākajām masāžas daļām ir pati punktu masāža, ko parasti veic izmantojot speciālus kociņus vai kristāliņus. Turklāt, ja punkts ir sāpīgs, tad tas tiek stimulēts trīsreiz ilgāk, jo tas liecina par atbilstošā orgāna problēmu. Es arī negribu nevienu biedēt, jo kopumā masāža ir ļoti baudāma, jo runāsim atklāti, nu cik gan bieži kāds apčubina un izmasē mūsu pēdiņas un kājas?! Tiem, kam ir ļoti jutīgas „kuteklīgas” pēdas, šī masāža gan būs īsta mocība.

„Ja kāds punkts pēdā ir sāpīgs, tad tas tiek stimulēts trīsreiz ilgāk, jo tas liecina par atbilstošā orgāna problēmu.”

Kopumā masāžai vajadzētu ilgt stundu. Mums kā iesācējiem vajadzēja divtik vairāk laika, jo rokas vēl nav tik veiklas un palaikam jāieskatās pierakstos, lai neatkāptos no plāna un neizlaistu kādu masāžas paņēmienu. Bet tas jau ir tikai prakses jautājums.

Ja radās kādas neskaidrības par praktiskajiem paņēmieniem, pasniedzēja nāca klāt un tos parādīja vēlreiz. Otrā diena pagāja uzlabojot savas praktiskās iemaņas.

Manā izpratnē masāža ir vērsta uz to, lai uzlabotu asinsriti ne tikai pēdā, bet visā kājā, un, iedarbojoties uz reflektorajiem punktiem, stimulēts tiek viss organisms. Masāžas paņēmieni nodrošina to, ka visi muskuļi, saites pēdā tiek izmasēti, katra locītava tiek izkustināta. Nemaz nerunājot par to, ka šis ir brīnišķīgs veids, kā uzmundrināt garu.

Kur apgūtās prasmes var izmantot?
Man šīs prasmes lieti noderēs, lai palutinātu savus tuviniekus. Turklāt, kas man liekas īpaši vērtīgi, turpmāk zināšu, kurā vietā, kuram punktam atkarībā no sūdzībām pēdā jāpievērš īpaša uzmanība.

Ja es devos uz kursiem, lai apgūtu masāžu savām vajadzībām, tad citi biedri nāca ar nopietniem nolūkiem iemācīties Taizemes pēdu masāžu tik labi, lai varētu to veikt saviem klientiem. Taču tādā gadījumā gan obligāts priekšnoteikums ir vispirms iziet klasiskās masāžas kursus, kas ir pats pamats, un jāpārzina visiem masieriem pirms tie ķeras pie klientu masēšanas.

Samanas masāžu skolā var apgūt gan divu mēnešu pamatkursu, ja vēlies masēt profesionāli, gan arī vairāk kā 15 dažādus masāžu veidus – arī savam un savu tuvāko priekam. Paskatījos, cik tur daudz dažādu masāžu veidi, ko iemācīties- čampi galvas masāža, čiekuru masāža, ājūrvēdas ķermeņa masāžas utt. (Te ir visi masāžu veidi: http://www.samana.lv/lv/masaazhu-veidi-393841)

Vēl man ienāca prātā ideja, ka tā varētu būt laba dāvana vīram: dāvanu karte masāžas kursiem. Arī pašai vēlāk tiks savs labums!

Dalīties.

3 komentāru

  1. Arī es esmu mācījusies šo masāžu Samanā un uzskatu, ka šis apraksts pilnībā neatspoguļo visu to pozitīvo, ko cilvēks var iegūt priekš sevis. Ok, nu katram jau savs viedoklis, bet, izvērtējot to, kā pasniedz citur, labāku skolu neesmu redzējusi. Jo mazāk cilvēku grupā, jo labāk var iemācīties masāžu un tas ir liels ieguvums katram. <br><br>Profesionāla masiera rokas spēj arī ļoti jutīgas pēdas izmasēt bez kutēšanas. Galvenais klientam ir atslābināties un nekoncentrēt uzmanību uz kutēšanu. Personīgi man ir bijuši šādi "kuteklīgie" klienti un, kad cilvēks nāk vismaz otro reizi un ir jau pieradis pie jaunajām sajūtām, viņam nekut.<br><br>Lai skolotājai Ivetai Orbidānei laba veselība un pacietība ar jaunajiem skolniekiem. :)) Un noteikti katram iesaku pamēģināt garīgās prakses/ezotērikas kursus!!!!

  2. Līga Ozoliņa on

    Pati gan laika neesmu piemērota masāžas apguvei, jo šķiet, ka rokas nav gana spēcīgas – ātri nogurst. Taču es būtu vairāk kā priecīga izmēģināt šādu masāžu. Un tas "sāpīgums" ir teju vai patīkams, jo tad tu tiešām zini, ka konkrētajos punktos ir kāds "sabiezējums", kas masāžas laikā tiek "šķīdināts". Mmm, sakārdinājāt – gribu pēdu masāžu!

Atstāt Ziņu