Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Kā aprēķināt automašīnas cenu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Online ierīci ar nosaukumu “auto kredīta kalkulators” var sastapt banku, līzinga kompāniju, auto tirdzniecības plaču, auto dīleru un visdažādāko finanšu iestāžu oficiālajās interneta lapās. Parasti šādi pārdevēji vai kreditori piedāvā iegādāties auto ar vairāku finanšu instrumentu palīdzību:

 1. auto kredīts,
 2. patēriņa kredīts,
 3. kredīts pret ķīlu,
 4. līzings,
 5. nomaksa vai bezprocentu aizdevums. 

Katrs finanšu pārstāvis, kas piedāvā daudzas kredītprogrammas vai auto tirdzniecības placi ar plašu modeļu izvēli, noteikti piedāvās arī vairākus auto iegādes variantus. Nereti tas “apbruņojas” ar vairākām programmām, lai katrs potenciālais klients varētu izvēlēties sev vispiemērotākos nosacījumus. Tie auto īpašnieki, kas jau ir saskārušies ar ērtu kredīta vai līzinga noformēšanu uzreiz auto placī, šādu servisu raksturo tikai pozitīvi. Galvenā šādas sadarbības priekšrocība ir laika ekonomija – kreditors vai līzinga devējs klienta vietā veic uzreiz vairākas darbības.

Daudzi auto plači, kas piedāvā automašīnas līzingā vai kredītā, nodrošinās ar trešo personu (kreditoru) atbalstu un atbild tikai par auto piedāvājumu. Bet ir arī tādi, kas jau iesākumā darbojas kā brokeri un bez auto tirdzniecības pieņem arī pieteikumus parastai kreditēšanai.

Kādi kalkulatori ir populāri kreditoriem?
Šādā finanšu programmu daudzveidībā kreditori piedāvā izmantot daudzfunkcionālus auto kredītu kalkulatorus, kas acumirklī aprēķina jūsu ikmēneša maksājumu auto kredītam, auto līzingam vai patēriņa aizņēmumam.

 1. Šāda ierīce ir arī Swedbank interneta lapā. Lai izmantotu kredītu kalkulatoru, jums būs jāievada auto cena, pirmās iemaksas apmērs, kredīta summa un atmaksas termiņš. Uzreiz pēc šo datu ievadīšanas tabulā tiks attēlots ikmēneša maksājuma apmērs un, lai būtu ērtāk salīdzināt, ne tikai auto kredītam, bet arī auto līzingam un patēriņa kredītam. Zem katra kredītprodukta tiks uzskaitīti programmu nosacījumi.
 2. Līdztekus daudzfunkcionāliem auto kredītu kalkulatoriem sastopami arī pavisam vienkārši, kas ietver sevī tikai vienu funkciju: aprēķināt auto kredīta vai līzinga ikmēneša maksājumu. Ar šādu auto kredītu kalkulatoru ir aprīkots  Nord Auto Līzings, kam ir plašs piedāvājums sava auto parka veidā. Šī tīmekļa vietne ir ērta arī tajā ziņā, ka tad, kad potenciālais aizņēmējs izvēlas konkrētu auto un pāriet uz tā lapu, kalkulators jau parāda līzinga ikmēneša maksājumu. Bet ja jūs neapmierina atmaksas termiņš vai jūs gribat veikt pirmo iemaksu, tad auto kredīta kalkulatora parametri viegli nomainās uz vajadzīgajiem. Tiklīdz šāda ierīce parāda aprēķinu rezultātu, var spiest pogu “Saņemt piedāvājumu” un nosūtīt pieteikumu auto noformēšanai līzingā.

  Uzmanību! Katram šāda auto kredītu kalkulatora lietotājam ir jāsaprot, ka šo aprēķinu dati ir tikai aptuveni, precīzākus ciparus jums varēs pateikt kredītspeciālists, izskatot jūsu pieteikumu auto kredīta vai auto līzinga noformēšanai.

 3. SEB banka savā auto kredītu kalkulatorā automašīnas iedala jaunās un lietotās. Atkarībā no tā, kādā stāvoklī ir auto, banka piedāvā dažādus finansēšanas nosacījumus, jo jauna mašīna jebkuram kreditoram ir daudz likvīdāks objekts. Izvēloties finansējuma programmu jauna auto iegādei, aizņēmējs iegūst daudz izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus minimālās procentu likmes veidā. Ja kalkulatorā jūs gribat aprēķināt, cik jums izmaksās auto līzings, jums būs jānorāda izvēlētā līzinga veids: finanšu vai operatīvais.

  Tiklīdz SEB bankas auto kredītu kalkulatorā tiks aizpildīti visi parametri, ierīce parādīs aprēķinu rezultātu, bet divās programmās: auto līzingam un patēriņa kredītam auto iegādei. Salīdzinot datus, nākamajam aizņēmējam būs vieglāk saprast, kādi finansēšanas nosacījumi tam būs vairāk piemēroti.

 4. Luminor banka ir spērusi soli tālāk un auto kredīta kalkulatora funkcijās ietvērusi arī iespēju pārbaudīt pieteicēja maksātspēju. Tādā veidā jūs vēl pirms pieteikuma nosūtīšanas varat novērtēt savas finanšu iespējas un atkarībā no tām izlemt iegādājamā auto cenu.

  Kredītspējas analīzei nākamajam aizņēmējam ir jānorāda ģimenes budžeta apmērs un obligātās ikmēneša izmaksas, tai skaitā arī par esošajām kredītsaistībām, ķīlas esamība un nepilngadīgie bērni. Šo aprēķinu rezultāts būs kopējā summa, kuru aizņēmējs varēs noformēt jebkuram finansējuma veidam.

  Reizē ar šīm funkcijām Luminor banka piedāvā vairākus auto iegādes finansējuma veidus. Pirmkārt, tas ir auto līzings – finanšu vai operatīvais. Otrkārt, kredīts – auto iegādei vai vienkāršs patēriņa aizdevums.

Šādi auto kredīta kalkulatori ir ierīces kredīta vai līzinga cenas aprēķināšanai privātpersonām. Daudzi no auto kalkulatoriem pēc rezultāta pamata aprēķina piedāvā iepazīties ar kredīta vai līzinga atmaksas grafiku, bet arī tas būs aptuvens, tāpat kā kopējā finansējuma cena (kredīta vai līzinga cena ar visiem papildus izdevumiem).

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu