Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Ja proti kaut ko radīt, pārdod savus darinājumus LABY.co!

Pinterest LinkedIn Tumblr +


o es protu? Kas varētu būt tā lieta, kura varētu ieinteresēt pircējus? Rakstaini cimdi? Vilnas zeķes? Tamborēts galdauts? Atbildiet uz šiem jautājumiem un, iespējams, ka tas izmainīs jūsu dzīvi. Ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē roku darbs un ar mīlestību darinātas lietas tiek novērtētas arvien vairāk. Tāpēc pavisam drīz interneta vietne LABY.co piedāvās ikvienam, kurš prot izgatavot ko skaistu un noderīgu, uzsākt pašu darināto lietu pārdošanu.

Kaut arī Latvijā tradicionālo amatu prasmes daudzviet vēl ir saglabājušās, uzņēmējs Miks Balodis, kurš ir LABY.co iniciators un fonda Verus vadītājs, ir pamanījis, ka jaunākajā paaudzē šīs iemaņas jau iet mazumā. Ja jums zeķu adīšana jau šķiet kā “ķīniešu ābece”, pēdējais laiks lūgt padomu vecmāmiņai. Un, iespējams, ka tieši Ķīnā dzīvo kāds, kurš gatavs jūsu adītās zeķes nopirkt.

AR KO SĀKT?
Lai uzsāktu darboties LABY.co, būs jāizveido savs veikaliņš, ko nebūs grūti paveikt, sekojot instrukcijām un video pamācībām vietnē. Lai izlemtu, ko piedāvāt pircējiem, ir vērts ieskatīties, kādas lietas pārdod citi amatnieki. Galvenais, dariet to, kas jums iznāk vislabāk un pašam sagādā prieku. Liela nozīme ir tam, lai pārdodamais priekšmets izskatītos labi ne vien dzīvē, bet arī fotogrāfijās. Izpētiet, kā savus darbus pasniedz pieredzējušie.

KO TAS JUMS DOS?
LABY.co ir jūsu iespēja nopelnīt, darot to, kas patīk, būt radošam, aktīvam savas dzīves veidotājam. Jūsu hobijs var kļūt par reālu papildu ienākumu avotu. Ja kaut kādu iemeslu dēļ šobrīd nevarat atrast darbu vai atrodaties, piemēram, bērna kopšanas atvaļinājumā, tā ir reāla iespēja pašam sevi nodarbināt. Finansiāli šis ir visizdevīgākais veids, kā pārdot savus darbus, jo nav jāīrē veikala telpas. Šobrīd LABY.co ir vairāk sociāls projekts nekā bizness, tāpēc par darbošanos vietnē nekas nav jāmaksā. Norēķiniem tiek piedāvāts izmantot starptautisko PayPal sistēmu, kas ir droša un, kuras ieņemtie procenti no darījuma nav lieli. Lai to izmantotu, vajadzīgs konts un norēķinu karte kādā no Latvijas bankām. Komunikāciju starp pārdevējiem un pircējiem vietnes veidotāji nekādā veidā nekontrolē, kamēr viss notiek godīgi. Preču piegādi pēc rēķina apmaksas jāorganizē pašiem, izmantojot Latvijas Pasta vai cita veida pakalpojumus.

VISU VAR ATRISINĀT
Iemeslu nedarīt neko var atrast vienmēr, bet vispirms pameklējiet problēmai risinājumu. Jums nav mājās datora vai interneta – dodieties uz bibliotēku! Esat “uz jūs” ar jaunajām tehnoloģijām – varbūt tepat kaimiņos ir kāds pusaudzis, kurš var jums palīdzēt nofotogrāfēt pārdošanai paredzētos priekšmetus ar savu viedtālruni. Pasta nodaļa atrodas pārāk tālu? Iespējams, ka varat apvienot spēkus ar vēl kādu LABY.co dalībnieku regulāriem braucieniem uz rajona centru! Nekautrējieties lūgt palīdzību! Kamēr projekts ir attīstības stadijā, paši Verus radītāji ir pilni entuziasma palīdzēt ar padomu ik vienam, kurš jūtas nedroši. Interesentiem paredzēts rīkot seminārus, lai palīdzētu visu izdarīt tehniski pareizi, tāpēc sekojiet jaunākajai informācijai!

UZRUNĀS STUDIJAS UN INTEREŠU KLUBUS
LABY.co vēršas pie tautas daiļamata studiju, rokdarbu pulciņu un interešu klubiņu vadītājiem ar aicinājumu izvērtēt savas iespējas iesaistīties projektā. Tieši jūs varat ar savām zināšanām un pieredzi palīdzēt pulciņu dalībniekiem pārvērst savu hobiju par ienākumu avotu. “Mēs ceram uz vietējo iedzīvotāju atsaucību un savstarpēju sadarbību, lai šis projekts kļūtu par jaunu kustību, kurā sadarbojas pašvaldības, amatnieku biedrības, pensionāru kopas un skautu vienības kopīgas reģiona attīstības labā un katra paša dzīves apstākļu uzlabošanā,” saka Miks Balodis.

VEIKSMĪGA SADARBĪBA AR BALTKRIEVU AMATNIEKIEM
Projekts tiek realizēts Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros, to atbalsta arī Valsts Reģionālās Attīstības ministrija, tāpēc šajā projekta attīstības periodā galvenokārt tiek iesaistīti amatnieki un rokdarbnieki no Latgales un Baltkrievijas Vitebskas apgabala. Vitebskas amatnieku darbi ir atšķirīgi no Latgales pusē radītajām lietām gan ornamentos, gan materiālos un tas piešķirs LABY.co vietnei lielāku daudzveidību un krāsainību.

Projekta kopējais finansējums ir 198 000 EUR. Eiropas Savienības atbalsts 90% (178 200 EUR).

Par šīs publikācijas saturu ir atbildīgs nodibinājums “VERUS” un tā nekādā veidā nevar tikt izmantota, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.

Dalīties.

4 komentāru

  1. Laba ideja,bet maz ir to,kas zina par tādu lapu…es arī tikai nejauši atradu. Varbūt vajag vairāk pareklamēties….

Atstāt Ziņu