Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Izmēģinām ajūrvēdas masāžu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

iju dzirdējusi gan par ajūrvēdas dzīvesveidu, gan virtuvi, gan arī masāžu, tomēr „uz savas ādas” izbaudījusi tā īsti nebiju neko no tā visa. Nolēmu sākt ar ķermeņa sakārtošanu, iepazīstot ajūrvēdas masāžu.

Tulkojot no sanskrita, ajūrvēda nozīmē „zinātni par dzīvi un ilgu mūžu”, kam pamati meklējami hinduismā, vēdās. Tās uzdevums ir saglabāt cilvēka veselību un, protams, izārstēt slimību, turklāt viss tiek panākts ar dabīgiem līdzekļiem, tādiem kā vingrinājumi, ēšanas paradumi, elpošanas vingrinājumi, attīrīšanās, meditācijas u.c. Ajūrvēdā ir svarīgs ne tikai ķermenis, bet arī prāts, dvēsele un to savstarpējā saistība, un, atšķirībā no mūsdienu medicīnas, tiek ārstēti cēloņi nevis sekas.

Testēju ajūrvēdas masāžu
Sievietes Pasaulē
esam izmēģinājušas dažādas masāžas, sākot no klasiskās, Taizemes pēdu masāžas līdz dzintara un priežu čiekuru masāžai senlatviešu garā, šķiet, ka ir pienācis laiks pamēģināt arī kaut ko no hinduisma pasaules.

Izmēģināt ajūrvēdas masāžu izvēlējos salonā „Aditi” pēc draudzenes ieteikuma – tur strādājot cilvēki, kuriem šis darbs ir aicinājums, kā arī lietojot augstvērtīgas eļļas un kosmētiku no maksimāli dabīgām izejvielām. Nu ko, mūsu ķermenim arī taču vēlam to pašu labāko.

Mani sagaida masieris Toms ar neparastu zaļo tēju, telpas rada mierīgu, nesteidzīgu noskaņu. Pirms masāžas uzzinu, ka Toms savulaik ir strādājis Ķīnā, kur arī pirmo reiz iepazinies ar ajūrvēdu, vēlāk jau pats apgūstot to Ungārijas ajūrvēdas skolā ar senu vēsturi.

Man tiek dots laiks pārģērbties – uz krēsla ir atstāta vienreizlietojama cepurīte (ja nevēlos „ieeļļot” matus procesa laikā) un biksītes, dvielis, čībiņas un halāts. Kā mana draudzene teica: „Aditi ir salons tiem, kam pie sirds kas mazs un ekskluzīvs.” Patīkami. Turpat arī duša.

Pirmā daļa – Vasti eļļas baseins
Masieris pastāstīja, ka vispirms tiek uzlikta „mīkla”. Tā nedrīkst būt pārāk šķidra, ne arī pārāk stingra, mīklai hermētiski „jāpieķeras” ādai, lai eļļa netecētu nost. Tad šajā „baseinā” tiek ielieta silta eļļa, kas silda un iedarbojas uz problēmzonu. Aditi mājaslapā lasu – „Tā ir ļoti dziļas iedarbības tehnika, kas palīdz ārstēt muguras un orgānu problēmas, tajā pat laikā atslābina un nomierina.”* – par atslābināšanu varu tikai piekrist. Procedūras laikā es ceļoju no kušetītes uz miega valstību un atpakaļ, fantastiski atpūtos. Man tika izmantota mandeļu un sinepju eļļa, kā pastāstīja masieris – eļļas tiek izvēlētas, balstoties gan uz ķermeņa tipu, gan arī raksturu un emocijām, ja cilvēks ir labāk pazīstams.

Otrā daļa – Staipīšana
Pēc eļļas baseina sākās jau aktīvākas darbības, katra mana ķermeņa daļa tika izkustināta un izstaipīta, rokas izlocītas uz muguras un papēdis piespiests pie dibena. Dīvaini, es nemaz nezināju, ka ar manu ķermeni kaut ko tādu varu izdarīt. Šis process bija nedaudz sāpīgs, bet vienlaicīgi arī patīkams. Bija sajūta, ka tiek izkustinātas gadu desmitiem nekustinātās locītavas un sajutos kā bērns, kurš var aizlikt kājas aiz ausīm.

Trešā daļa – Masāža       
Masāžas laikā es mundrumu nezaudēju, tā bija spēcīga, un šodien pēc smeldzītes ķermenī jāsaka – arī iedarbīga. Pilna ķermeņa masāža nozīmē arī kutošās vietas, manā gadījumā – vēders. Esmu bijusi masāžās bieži, tomēr ne reizi nebija izdevies veikt vēdera masāžu, jo kutēšana padarīja to neiespējamu. Taču masieriem Tomam laikam ir zelta rokas, jo pēc pāris minūšu kutēšanas tas tomēr izdevās. Šķita, ka tiek izmasēti visi iekšējie orgāni, nu tie ir sakārtoti un salikti pa vietām.

Mīti un patiesība
Sākotnēji baidījos, ka eļļas varētu būt par daudz un pēc procedūras nāksies to visu slaucīt nost, lai saģērbtos. Taču eļļa, kaut arī to lietoja lielos daudzumos, ļoti labi iesūcās ādā un pēc masāžas palika tikai veselīgas mitrinātas ādas sajūta.

Domājot par „ajūrvēdu”, acu priekšā bija vīzija, ka masāža sastāv, drusku pārspīlējot, no gandrīz „garīgiem” pieskārieniem, smaržkociņiem un mantru skaitīšanas. Taču šobrīd man jāsaka, ka es stipri maldījos. Pēc masāžas vēl pāris dienas es jutu visus muskuļus un locītavas nedaudz smeldzam kā pēc laba sportiņa ar visu iesildīšanos un staipīšanos. Kopējā sajūta – esmu ieeļļota gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, un sakārtota fiziski un garīgi.

Annija masāžu izmēģināja salonā „Aditi”, Klijānu iela 21-3, www.aditi.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu