Vārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Izlaidumu laiks – padomi ziedu un dāvanu izvēlē

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Izlaidumu laiks sagādā daudz pārsteigumu un pārbaudījumu gan pašam absolventam, gan viņa/viņas ģimenes locekļiem un, protams, arī sveicējiem. Kopējās sajūtas sniedz gandarījumu, un vienlīdz arī uztraukumu par gaidāmajiem tēriņiem… Tomēr izlaidumu laikam ir jāpaliek kā skaistam un gaidītam notikumam, nevis nemiera pilnam pārbaudījumam. Naudas Plānošanas centrs apkopojis ieteikumus, kā izlaiduma laikā ietaupīt, lai pilnībā izbaudītu šo mirkli.

IETEIKUMI APĢĒRBA IZVĒLEI

 * Aicinām sagatavoties pirms došanās uz veikalu, jau iepriekš pārdomājot tērpa stilu

* Izvēloties apģērbu, atcerieties, ka vienmēr ir iespēja aplūkot vairākus variantus, ieiet dažādos veikalos, lai atrastu sev piemērotāko

* Iegādājoties apģērbu padomājiet, kādas būs iespējas to vilkt arī atkārtoti uz citiem pasākumiem

* Tā kā izlaidums ir gaišs un pozitīvs notikums, tērpa krāsu iesakām izvēlēties gaišu

* Ja ķermenis ir vāji iesauļots, nebūtu ieteicams izvēlēties tērpu baltā, sudraba, zelta vai melnā krāsā

* Vienmēr jāatceras par negaidītiem laika apstākļiem – lietus un vējš, kas var sagādāt nepatīkamus brīžus. Piemēram, meitenēm jāuzmanās izvēloties kuplus svārkus, puišiem – pārlieku pieguļošas bikses

* Jāuzmanās ar visu, kas var būt pārlieku daudz – par daudz meikapa, nepiemērota kleita vai frizūra

* Svarīga ir apavu izvēle. Nekļūdīsities, ja izvēlēsities ērtus apavus, kas ļaus baudīt svētku balli līdz pat rītam!

 

IETIEKUMI ZIEDU IZVĒLEI un UZGLABĀŠANAI

Atcerieties, ka ziedi, kas pasniegti izlaiduma laikā, absolventam ir arī jānotur. Iesakām izvēlēties parocīgus ziedu pušķus vai grieztos ziedus un kompozīcijas, kas nepagrūtina absolventu un nerada neērtu situāciju ar to turēšanu vai pagaidu novietošanu

* Ja absolventam plānots sveikt, piemēram, vairākus pasniedzējus, ziedus var iepriekš iegādāties ziedu tirdzniecības bāzēs

* Izlaiduma pušķi var izveidot arī no pļavas puķēm – margrietiņām, rudzupuķēm vai pašu dārzā audzētiem un saplūktiem sezonas ziediem

* Lai ziedi ilgāk saglabātos, ieteicam izvairīties no to novietošanas tiešos saules staros vai pie tehnikas, kas izdala siltumu

* Eksotiskiem ziediem ļoti svarīgi nodrošināt mitrumu, ne tikai tos padzirdot, bet arī apsmidzinot ar ūdeni

* Apsverot ideju par ziediem podiņā, izvērtējiet absolventa gaumi un spēju rūpēties par tiem ilglaicīgi. Svarīgi atcerēties, ka šāds augs laiku pa laikam ir jāpārstāda, jo pods ir slēgta vide, kurā ir apgrūtināta sakņu augšana un ar laiku beidzas visas augsnē esošās barības vielas.

* Var gadīties arī iegādāties indīgu augu (arī šāda veida augi ir pieejami ziedu veikalos!). Te nav bīstami cilvēkam, bet var kaitēt mājdzīvniekiem, kas nereti mielojas ar zaļajām auga daļām.

* Atcerieties par ziediem, kas satur putekšņus. Absolventam tie var sagādāt nepatīkamu pārsteigumu, kad uz skaistā izlaidumu tērpa paliek putekšņu traipu pēdas. Labāk no putekšņiem atbrīvoties savlaicīgi, tos uzmanīgi izgriežot no zieda galviņas vēl pirms ziedu pasniegšanas.

* Roze ir visu ziedu karaliene, bet aso ērkšķu dēļ var tikt sabojāts prieks par to saņemšanu. Pasniedzot rozes, iepriekš vēlams atbrīvot to kātus no ērkšķiem, kas var traumēt rokas. Pirms ievietošanas vāzē, šiem ziediem apgriež vai apdedzina kātus.

* Augus un ziedus ar koksnējiem kātiem (tādus kā ceriņus, hortenzijas) labāk ir likt siltā ūdenī.

* Ne visi ziedi labprāt „sadzīvo” vienā vāzē. Iesakām izvēlēties un rast iespēju ziedus kārtot atsevišķās vāzēs/traukos. Ziedus ar ļoti spēcīgu smaržu labāk nenovietot blakus puķēm, kas nav ar tik izteiktu aromātu.

* Ziedus var „atdzirdināt” ieliekot tos ūdens peldē. Šim nolūkam var izmantot arī vannu, kurā ielaists vēss ūdens.

 

IETEIKUMI DĀVANĀM

Vienmēr vērts atcerēties, ka pašdarināta dāvana ikvienam sagādā patīkamu prieku un liek justies īpaši, jo sagatavota uztverot absolventu ļoti personīgi.

* Dāvanu iegādi labāk plānot laicīgi. Ja dāvana plānota lielāka, vēlams rast iespēju savlaicīgi atlikt līdzekļus tās iegādei. Absolventu sveikšanas gadījumā labi der arī ģimenes kopīgā dāvana. Tā ir iespēja apvienot līdzekļus un izvēlēties dāvanu lielākā vērtībā, nekā to sarūpēt atsevišķi. 

* Labāk dāvanu absolventam pasniegt pēc svinīgās ceremonijas, jo saņemtie ziedi un atestāts par skolas/augstskolas absolvēšanu aizņem rokas un, iedota nelaikā,  sagādā pietiekami daudz raižu.

* Ja trūkst idejas paštaisītām dāvanām, iesakām izmantot interneta resursus. Meklētāja programmās ierakstot vēlamos vārdus, piemēram, „paštaisītas dāvanas”, „dāvanu idejas” u.c Šādi var smelties idejas, kā dāvanu sarūpēt īpaši radoši

* Labus dāvanu piedāvājumus var atrast dažādos interneta portālos. Tostarp „akciju piedāvājumi” ir lieliska iespēja  par draudzīgām cenām iegādāties dažādas preces un pakalpojumus. 

* Kaut arī nauda tiek uzskatīta par „bezpersonisku dāvinājumu”, tomēr tā absolventam visbiežāk sagādā vislielāko prieku. Naudas dāvinājums nereti ir iespēja piepildīt kādu sen lolotu sapni!

* Dāvanu karte sniedz iespēju absolventam pašam izvēlēties noteiktā veikalā vai veikalu tīklā sev vēlamo lietu. Arī dāvanu kartes cena var būt atbilstoši sveicēja finansu iespējām.

* Par oriģinālu un īpašas piemiņas vērtu var kļūt dāvana ar speciālu apdruku vai gravējumu. Šādi iespējams gan izcelt absolventa personību, gan iemūžināt gada skaitli, kad notikums atzīmēts.

 

Lai silts un jauks izlaidumu laiks! 

Dalīties.

Atstāt Ziņu