Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Izdots romāns ‘Rekless. Spoguļpasaule’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apgāds Zvaigzne ABC laiž klajā starptautiski atzītās bestselleru autores Kornēlijas Funkes jaunāko sniegumu fantāzijas žanrā – romānu “Rekless. Spoguļpasaule”.

Ar šo grāmatu populārā vācu rakstniece lasītāju ieved citā – vienlaikus fantastiskā un postmodernā pasaulē, kurā valda brāļu Grimmu baisāko pasaku tēli un noteikumi.

Brāļi Jākobs un Vils Reklesi (nevis Grimmi) pirms daudziem gadiem ir zaudējuši tēvu un, viņu meklēdami, atklāj sev pasauli aiz tēva darbistabas spoguļa – Spoguļpasauli. Gadiem ilgi Jākobs šajā apburtajā valstībā slēpjas no reālās dzīves. Taču, kad spogulī iekļūst arī jaunākais brālis Vils, sākas traģēdija. Vilu skar lāsts, kas pamazām pārvērš viņu nežēlīgā cīnītājā ar akmens miesu – goilā. Un nu pasaulē, kas radīta no šķietamībām, Jākobam ir jāliek lietā visa sava apķērība, drosme un pārgalvība (angl. reckless – pārgalvīgs, pārdrošs), lai atceltu lāstu, kamēr vēl nav par vēlu.  Lasītāju gaida straujš un baisu piedzīvojumu pilns ceļojums cauri Spoguļpasaulei, kas vai mudž no brāļu Grimmu pasaku motīviem un tēliem…

Tomēr grāmatas patiesais valdzinājums slēpjas reālās dzīves drāmā. Visas grāmatas garumā abu brāļu un viņu draudzeņu jau tā saspīlētās attiecības tiek pārbaudītas nebūt ne pasakainā veidā. Koķetējot ar ierasto nobeigumu “…un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi”, Kornēlija Funke parāda patieso tumsu un konfliktus, ko slēpj citādi tik brīnišķīgās Grimmu, Andersena un Pero pasakas.

 

Kornēlija Funke ir šobrīd pasaulē populārākā vācu bērnu grāmatu autore. Pašlaik rakstniece dzīvo Losandželosā, taču viņas karjera aizsākās Hamburgā. Strādājot par bērnu grāmatu ilustratori, Kornēlija atskārta, ka viņu ne vienmēr saista ilustrējamais materiāls, tāpēc pie rakstīšanas ķērās pati. Autore ir sarakstījusi vairāk nekā 50 grāmatu, kas tulkotas 40 valodās, daudzas arī ekranizētas. Pie darba “Rekless. Spoguļpasaule” Kornēlija Funke strādāja kopā ar filmu producentu un scenāriju autoru Laionelu Vigramu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu