Vārda dienu svin: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis

Izdota grāmata par žurku puikām Koko un Riko

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Evijas Gulbes (1979) sarakstīto bērnu grāmatu “Koko un Riko”, kurā ir asprātīgi un pamācoši stāstiņi par divu žurkulēnu Koko un Riko piedzīvojumiem, nedarbiem un draudzību.

Evija jau bērnībā vēlējusies rakstīt bērniem, tādēļ studējusi filoloģiju. Šobrīd viņa ir Hanzas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja. Brīvajā laikā Evija sadarbojas ar radio SWH, sūtot jokus. Evija domā, ka „Lai būtu smieklīgi, vajag pabēdāties. Ja dzīvē bijis kāds pārdzīvojums, tad cilvēks saprot, kas ir prieks. Katrā jokā ir daļa patiesības, un dažs jokā saklausa arī nopietno pusi.” “Koko un Riko” ir pirmais autores stāstu krājums pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Viena žurkulēna prototips ir Gulbju ģimenes mājas žurka Koko, kurš, iznests pastaigāties, aizgāja pastaigāties „brīvā solī” un neatgriezās. Lai pārvarētu skumjas, vakaros Evija un viņas meita Elizabete gudroja, kā izbēgušajam draugam varētu klāties. Tā radās vairāki stāsti, ko tagad var izlasīt grāmatā.

Grāmatas jaukās ilustrācijas zīmējusi Evijas draudzene – māksliniece Linda Lošina (1978). Šī ir pirmā viņas ilustrētā grāmata – tā piepildījies ir Lindas sapnis – kļūt par bērnu grāmatu ilustratori. Ikdienā Linda ir dizainere.

Dalīties.

Atstāt Ziņu