Vārda dienu svin: Augusts

Izbaudām mini relaksācijas tūri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

tradiņa slimnīcā ir izveidots Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centrs, kura durvis atvērtas ikvienam interesentam. Arī mēs vēlējāmies ielūkoties, ko tas piedāvā, un pastāstīt par to arī jums. Šoreiz izvēlējāmies mini relaksācijas tūri, lai gan centrs piedāvā ļoti plašas rehabilitācijas un ārstniecības programmas.

Mini relaksācijas tūre ietver sevī šādas procedūras:
– Fizioterapeita konsultāciju/vingrojumus
– Infrasarkano staru pirti
– Masāžu

Piedāvājums izklausās tiešām labs – tieši tās sajūtas, ko šajā laikā prasās visvairāk. Bet nu par visu pēc kārtas.

Pirmais iespaids un vieta
Tas, ar ko noteikti jārēķinās un kas jāsaprot – tas nav kāds skaistumkopšanas salons ar pieklusinātu mūziku, minimālu apgaismojumu un smaržojošiem kociņiem. Tā ir slimnīca, ar visu no tā izrietošo – apkārt redzami slimnieki, ārsti.
Nevarētu teikt, ka ar to nerēķinājos un, ka man tas ļoti traucēja, tomēr jāatzīst, tā nedaudz neparasti bija. Taču, ja es saprotu, ka neesmu gājusi baudīt vidi, bet pašas procedūras, tad uz daudz ko var pievērt acis:)

Fizioterapeits
No sākuma ir tikšanās ar fizioterapeiti. Viņa ir ļoti atsaucīga, saprotoša un zinoša. Tiešām varu teikt tikai labus vārdus. Noteikti ieteiktu paņemt līdzi dokumentus no savas slimības vēstures –diagnozes izrakstus, analīžu rezultātus, kas ārstei ļautu labāk saprast jūsu sajūtas un problēmas. Kad esam aprunājušās, dodamies uz paklājiņa un sākam nelielus vingrinājumus. Tie ir piemēroti tieši manām vēlmēm un vajadzībām. Nekā sarežģīta vai fiziski smaga, tie vairāk ir tādi nelieli paraugdemonstrējumi un izmēģinājumi, lai pēc tam to var patstāvīgi atkārtot mājās. Papildus tam, fizioterapeite sniedz arī citus noderīgus padomus.

Infrasarkano staru pirts
Es noteikti esmu siltummīle, tāpēc ļoti priecājos par iespēju šādā laikā pabūt siltumā un pakarsēties. Infrasarkanajā pirtī cilvēka organisms tiek sildīts, ķermeņa temperatūra paaugstinās par 1 līdz 2 grādiem, tādejādi notiek audu sasilšana līdz 4 cm dziļumam, imitējot organisma reakciju uz infekciju un veicinot slimību izraisošo baktēriju un vīrusu bojāeju. Izkarsējoties un izsvīstot pirtī, tiek uzlabota organisma vielmaiņa.
Aptuvenais laiks, ko pavadīju pirtī, bija 45 minūtes. Pirmajās 15 min. ir tā dīvaini, jo nekas nenotiek. Nav nekāda tvaika, nav ‘jāuzmet gars’. Pirts kabīne nav liela, tieši laikā, lai komfortabli varētu justies viens cilvēks (lai gan var iet arī divas personas reizē). Tā nu sēžu un gaidu, kas notiks (lai gan, protams, siltums ir patīkams). Bet, tiklīdz ir pagājušas aptuveni 10-15 minūtes, tā sākās. Momentā kļūstu slapja, sākas pirtij atbilstoša svīšana. To veicina arī karstā tēja, kas tiek dota līdzi.Kārtīgi izkarsējos un, kad ir sajūta, ka pietiek (pirtī nevajadzētu sēdēt ilgāk par stundu), eju uz dušu. Siltie prieki galā 🙂

Masāža
Uzreiz pēc pirts mani sagaida masiere. Arī ar viņu nedaudz aprunājamies par to, kādas ir sajūtas un vēlmes. Nonākam pie secinājuma, ka saņemšu jostas- krustu apvidus masāžu. Te grūti ko aprakstīt. Apgūlos, aizvēru acis un…baudīju.

Nobeigumā
Pēc visām šīm procedūrām jutos uzmundrināta un pozitīva. Nebija saguruma un atslābuma. Tas priecē, jo bieži vien pēc skaistām procedūrām nekur negribas iet un neko darīt.Mini relaksācijas programma mazina nervu spriedzi, harmonizē vispārējo organisma stāvokli un iemāca relaksējošus vingrinājumus pilnvērtīgākai dzīvei.
Es vēlreiz gribu uzsvērt – negaidiet šeit mūziku un skaistas dekorācijas. Taču, ja jums svarīgākas ir pašas procedūras un, kas būtiski, arī cenas, tad šī būs lieliska iespēja, kur to visu iegūt.

Palutiniet sevi!

 

Vairāk par centru lasiet šeit>>

Dalīties.

Atstāt Ziņu