Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jokojot mēdz teikt, ka Latvijā ikvienam cilvēkam ir jābūt nedaudz ārstam, nedaudz grāmatvedim un nedaudz juristam. Realitātē tā, protams, nav. Tieši juridiskā palīdzība nereti ir tā, pēc kuras cilvēki vēršas novēloti vai nu savas nezināšanas un vienaldzības, vai finanšu trūkuma dēļ. Līdz ar to sasāpējušo jautājumu risināšana nereti ir novēlota. 

Tieši tāpēc ik gadu ir vērts izmantot profesionālo organizāciju nodrošinātās iespējas iegūt juridiskās konsultācijas bez maksas. Tā, piemēram, šogad martā šādu iespēju nodrošinās divas organizācijas:

7. martā
Iespēja saņemt zvērinātu tiesu izpildītāju bezmaksas konsultācijas 

Lai palīdzētu iedzīvotājiem izprast, kā rīkoties ar parādu piedziņu saistītās situācijās un sniegtu juridisku konsultāciju, 2019. gada 7. martā, Tiesu izpildītāju dienu ietvaros, zvanot uz atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116 006, iedzīvotājiem būs iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas no zvērinātiem tiesu izpildītājiem.

Konsultēties varēs par parādnieka un piedzinēja tiesībām un pienākumiem.

Konsultācijas būs iespējams saņemt 2019. gada 7. martā laikā no plkst. 9.00 līdz 17.00, zvanot uz atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116006.

No 11. līdz 15. martam
Iespēja saņemt advokātu bezmaksas juridiskās konsultācijas

Advokatūras dienas Latvijā notiek jau desmito gadu, un šogad īpaši uzmanība veltīta jautājumiem, kas saistīti ar nekustamo īpašumu, ar uzsvaru uz kopīpašumu, taču konsultācijas būs iespējams saņemt arī citās jomās.

Šogad bezmaksas konsultācijas sniegs aptuveni 100 zvērināti advokāti un viņu palīgi visā Latvijā. Visvairāk zvērinātu advokātu būs Rīgā, kā arī bezmaksas konsultācijas būs nodrošinātas citās pilsētās, piemēram, Jelgavā, Liepājā, Tukumā, Jēkabpilī un citviet. Bezmaksas konsultācijām īpaši aicināti pieteikties tie iedzīvotāji, kam līdz šim nav bijusi iespēja saņemt advokātu juridisko palīdzību samaksas vai citu ierobežojumu dēļ.

Kā pieteikties Advokatūras dienu konsultācijai?

  •  Mājaslapas www.advokatura.lv sadaļā “Bezmaksas juridiskā palīdzība – 11. līdz 15. marts” (http://www.advokatura.lv/lv/advokaturas-dienas) ir pieejams saraksts ar to advokātu kontaktinformāciju, kuri Advokatūras dienās sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas.
  •  Ar izvēlēto advokātu jāsazinās individuāli, lai vienotos par konsultācijas laiku un tiesību jomu, kurā nepieciešams padoms. Iespējams, vienkāršākos jautājumos pietiek ar telefonsarunu.
  •  Ņemot vērā ierobežoto konsultāciju laiku, advokāti iedzīvotājus aicina pieteikties laikus. Gadījumā, ja nevarat ierasties, lūdzam atteikt konsultācijas rezervāciju, lai šo iespēju varētu izmantot kāds cits.
  •  Tehnisku jautājumu gadījumā Advokatūras dienu laikā plkst. 09.00 – 18.00 ir pieejams informatīvais tālrunis 28980043 (ar šī tālruņa starpniecību advokātu konsultācijas netiek sniegtas, bet gan nodrošināts informatīvs atbalsts un fiksēti ziņojumi, ja kādā reģionā bezmaksas konsultāciju iespējas vairs nav pieejamas).

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu