Vārda dienu svin: Līga

Iepirkšanās Vācijā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Uz Vāciju iepirkties var doties jebkurā laikā. Tur vienmēr tevi sagaidīs  labas cenas un plaša izvēle. Vācija tik tiešām ir daudzu ‘šopingotāju’ galamērķis. Bieži vien daudzi bijuši Vācijā, bet redzējuši tur tikai veikalus. Kas tad tur ir tik labs? Kas piesaista pircējus?

Par iepirkšanos Vācijā, stāsta Dina Lazdovska,
‘Kredo tour’ ceļojumu konsultante.
Patiesībā ir vienalga uz kurieni brauc. Jebkurā lielākā Vācijas pilsētā vai blakus pilsētai ir lielie iepirkšanās centri. Konkēti mēs, piedāvājam braucienus uz Berlīni. Viens no iemesliem, kāpēc tieši uz turieni – tas ir vistuvāk. Līdz ar to tas ir ekonomiski lētāk, ja brauc tikai iepirkties. Taču, ja brauc uz Vāciju ekskursijā, tad var piestāt jebkurā pilsētā un atrast tirdzniecības centrus.

Cilvēki principā pērk visu, sākot no pārtikas suņiem un kaķiem, kafijas, apaviem, beidzot ar to, ka tiek vesti ledusskapji un televizori. Ja brauc šādā organizētā braucienā ar autobusu, jarēķinās, ka lielu un vairumā, tehniku nebūs iespējams atvest. Ir bijuši gadījumi, ka ieliekam un atvedam kādu televizoru. Vienkārši tas nav, taču ir izdarāms. Taču jāsaka, ka nekādu ierobežojumu  tam, cik daudz preces var pirkt un cik var aizvest, nav. Nekad nav bijis tā, ka kaut kas jānosaka, vai, ka nevarētu atvest. Nu jā, varbūt gluži piecus ledusskapjus katrs nevar pirkt:)

Iecienītākās preces
Iecienīta prece ir apavi. Mums tomēr tirgus ir orientēts uz kādu vidējo standartu, izmēru. Taču tur tik tiešām var atrast jebkuru izmēru. Tas pats attiecas uz apģērbu. Liela izvēle arī ‘lielā izmēra’ drēbēm, kas pie mums bieži vien ir pelēkas un neinteresantas.

Daudz pērk kafiju, veļaspulveri. Kāpēc cilvēki ir iecienījuši tādas preces kā pulveri, šampūni vai zobupastas utt.? Jo tās preces, kas tiek ražotas Vācijai, ražo, lai tirgotu Rietumeiropā. Pie mums nonāk prece, kas ražota speciāli Austrumeiropas tirgum.

Tiek pirkta pat tāda prece kā kaķu smiltis. Pie mums neliela kastīte maksā aptuveni 3Ls, tur 30kg nepaceļama paka maksā  5 eiro.

Daudz tiek pirktas sporta preces, elektropreces un veļa.

Mūsu brauciens
No rīta braucam ārā no Rīgas. Visu dienu braucam un Polijā ir lielā pusdienu pauze. Uz Polijas Vācijas robežas guļam viesnīcā. Pēc izgulētas nakts, no rīta ceļamies un uzreiz braucam uz A10 veikalu, kas atrodas pie pašas Berlīnes. Tad visa diena , aptuveni 9h ir šajā veikalā. Ik pa mirklim autobuss tiek atvērts, lai cilvēki var nolikt kādas mantas. Un vakarā ap 20.00 braucam nakts pārbaucienā uz mājām.

Labākie laiki braukšanai ir janvāra sākums/vidus un jūlijs. Taču, principā, braucot jebkurā laikā ir labi piedāvājumi, kādas atlaides. Un, ja ir atlaides, tās tiešām ir lielas. Bet tur pat nav jāgaida atlaides, jebkurā citā laikā, preces ir lētākas.
Nevajadzētu braukt iepirkties svētdienā, jo tad veikali ,izņemot kādus pārtikas veikalus, ir slēgti.

Cilvēki parasti brauc ar lieliem sarakstiem, ar visiem izmēriem. Jau rūpīgi izdomāts ko vajag. Pēc vienas kafijas neviens nebrauc, tad tas, protams, nebūtu izdevīgi.

Iz dzīves
Runājot par naudu, ir bijis interesanti. Man pašai vienu reizi neņēma 200 eiro naudaszīmi. Vienkārši neņēma, iemeslu tā arī nesapratu. Tad vēl bija gadījums, kad atsevišķos veikalos neņēma Visa karti. Tā, ka, ja maksā ar kartēm, jāpaskatās, vai veikals to akceptē.

Bija gadījums, kad kādas kundzes bija sašutušas, ka nevarēja nopirkt kažokus. Gribēja atbraukt uz Vāciju un sapirkt lētos kažokus. Teicu, ka pēc kažokiem jābrauc uz Grieķiju, Turciju, nevis uz Vāciju.

Jāņem vērā arī tas, ka preču sortiments vienādos veikalos ir dažādas. Ja piemēram, tur ir kāds tāds pats veikals kā Latvijā, nevajag domāt, ka tur aizbrauks un pirks te redzēto džemperi. Tur tāds var nebūt, jo ir cits piedāvājums.

Lielākie plusi ir – daudzveidība, cena un kvalitāte.

 

Ko stāsta tās, kas iepirkušās Vācijā?

Diāna par iepirkšanos Berlīnē.
Ieraudzīju ļoti izdevīgu airBaltic piedāvājumu lidojumam uz Berlīni. Kopā ar draudzeni nopirkām biļetes un jau drīz devāmies ceļā. Tā kā plānojām arī nedaudz apskatīt pašu pilsētu, uzturējāmies tur 3 dienas. Ieprikāmies Berlīnes veikalos, kas atrodas pašā pilsētā. Ja runājam par plusiem, protams, tā ir izvēle – te ir no kā izvēlēties. Es neesmu kategoriska pret Latvijas veikaliem, arī te iepērkos un daudz ko atrodu. Taču tiešām jāatzīst, tur visam ir lielāka izvēle, lielāka izmēru daudzveidība. Un, protams, cenas. Tas kas mums latos, tur ir eiro un vēl mazāk. Un kas man patīk Vācijas veikalos, ja tur ir atlaides, tad tās tik tiešām ir atlaides!
Ja runājam par kādiem konkrētiem veikaliem, tad nemācešu nosaukt visus, jo gājām visur, kur gribējam, visur, kur redzējam veikalus – lielākus un  mazākus. Izkāpām pie Zoo un devāmies kur acis rāda. Taču noteikti varu ieteikt Eastgate, Kurfürstendamm.
Otro reizi uz Vāciju devos jau ar auto, un tad biju arī citos veikalos . Šoreiz koncentrējos uz dažādām mājai nepieciešamām precēm, jo tās šeit ir ļoti labas, ļoti labās cenās, daudz kas ir lielākos iepakojumos un kas pats svarīgākais – preces ir kvalitatīvas.

Linda par iepirkšanos Metzingenē (Metzingen).
Darba laiki:
No pirmdienas līdz piektdienai: 10:00-20:00
Sestdiena: 09:00-20:00 (Hugo Boss: 08:00-20:00)
Īpaši darba laiki
2012/10/28: Svētdiena atklāšana, 13:00-06:00
27. – 2012/12/29: Iepirkšanās XXL, 09:00-21:00 īpašās atlaides
Veikali ir slēgti :
6. aprīlī (Lielā piektdiena)
9. aprīlī (Otrās Lieldienas)
1. maijā (Darba svētkos)
17. maijā (Debesbraukšanas diena)
28. maijā (Vasarsvētku pirmdiena)
7. jūnijā (CorpusChristi)
3. oktobrī (Vācijas vienotības diena)
1. novembrī (Visu svēto diena)
25. decembrī (Ziemassvētki)
26 .decembrī (BoxingDay)
1. janvārī 2013 (Jaungada diena)

Metzingenoutlet pilsētā ir daudz dažādu atpazīstamu zīmolu veikalu, kuros par īpaši izdevīgām cenām var iegādāties apģērbus, apavus, aksesuārus utt. Veikalu saraksts patiešām ir iespaidīgs: ADIDAS, ARMANI, BURBERRY, CALVIN KLEIN, CROCS, DIESEL, ESCADA, HUGO BOSS, JOOP!,LACOSTE, LEVI´S, MARC O´POLO, NIKE, O`NEILL, POLO RALPH LAUREN, QUIKSILVER / ROXY, SWAROVSKI, SWATCH, S.OLIVER, TIMBERLAND, TOM TAILOR, TOMMY HILFIGER. Kā arī daudzi citi atpazīstami un iemīļoti zīmoli.

Veikali atrodas viens otram blakus, tādēļ visur var aiziet ar kājām. Visapkārt veikaliem ir plašas autostāvietas. Dažās no tām automašīnu var novietot bez samaksas, citas maksā aptuveni 50 centus par stundu.
Šeit ir padomāts ne tikai par to, lai vecākiem būtu ērti iepirkties, bet arī par bērnu aktivitātēm. Bērni var doties uz bērnudārzu, kur tos izklaidē ar dažādām atrakcijām – bērnudārza cena ir vidēji 2 eiro par stundu.
Veikalu klāsts patiešām ir iespaidīgs, vairāk kā 60 veikali, kuros cenas par 30% ir samazinātas visu gadu, kā arī īpašās akcijas, kad atlaides ir 70 – 80%.
Manuprāt, iespaidīgākāis veikals, kur iepirkties gan sievietēm, gan vīriešiem ir Hugo Boss, cenas tur tiešām ir daudz zemākas, nekā pierasts tās redzēt Latvijas veikalu plauktos. Veikals ir plašs, ar milzīgu sortimentu arī vīriešiem, kuri nereti tiek „apdalīti” citos veikalos. Blakus apģērbu veikalam, ir arī atsevišķs apavu veikals no šī paša zīmola, kā arī pavisam necils un mazs Hugo Boss veikaliņš, ko daudzi pat nepamana, taču tajā cenas ir vēl zemākas. Tur džinsus, vējjakas, utt. var nopirkt pat par 20 eiro.

Patīkami pārsteidza arī Roxy veikala akcija, kurā pērkot 3 drēbju gabalus, par trešo maksā tikai 1 eiro. Metzingenē plaša izvēle ir arī sporta precēm, dažādiem aksesuāriem – pulksteņiem, somām. Taču šeit nav īpaši liela bērnu apģērbu izvēļe.
Vēl izdevīgāk iepirkties tur ir tieši XXL atlaižu laikā. Informāciju par šīm dienām, kā arī citu noderīgu informāciju var atrast Metzingenes mājaslapās: www.outletcity.com.
Jāteic, ēdināšanas gan nav plašās skaitā – šeit var atrast McDonaldu, kā arī Itāļu restorānu. Lai nokļūtu Metzingenē, vistuvākā lielākā pilsēta ir Štutgarte, kur bieži vien aviosabiedrības piedāvā lidojumus, par zemām cenām.

Ja arī tu esi devusies uz Vāciju, lai iepirktos, padalies savā pieredzē. Tas noteikti noderēs.

Dalīties.

1 komentārs

  1. Sakiet lūdzu,vai lielie izmēri-58-60,un sieviešu apavi 42-43 ir manīti,un kur tieši.Paldies par atbildi

Atstāt Ziņu