Vārda dienu svin: Strauja, Gudrīte

Iepazīsti krāšņo Zemgali!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ai Tev jau ir skaidri vasaras brīvdienu vai atvaļinājuma plāni? Nē!? Noteikti atlicini laiku un apceļo Latviju – vasaras reiz nu ir tas laiks, kad šeit pat ir silti un skaisti! Nākam talkā un piedāvājam idejas, ko būtu vērts redzēt, apmeklēt un piedzīvot katrā Latvijas novadā. Maija sākumā jau varēji lasīt Kurzemes ceļvedi, šoreiz piedāvājam idejas Zemgales apceļošanai.

 

Atpūta pasaku valstībā Tērvetes dabas parkā
Esot Zemgalē, ir grēks neiegriezties Tērvetes dabas parkā, kas apmeklētājiem ļauj priecāties par dabas un pasaku lielisko saspēli. Dabas parkā izveidotas neskaitāmas pastaigu taciņas, ko vari mērot ar kājām vai velosipēdu. Tērvetes dabas parkā var sastapt vairāk nekā simts koka skulptūras un veidojumus, kas galvenokārt veidotas pēc rakstnieces Annas Brigaderes pasaku lugu motīviem. No maija līdz oktobrim parkā visus mīļi sagaida dzīvie pasaku tēli: Rūķīšu mežā – Rūķu māmiņa, Pasaku mežā draiskojas Sila raganiņa, ekskursantus vizina Pasaku vilcieniņš, savukārt Rotaļu laukumā var sportot, izložņāt labirintu, pavizināties zirga pajūgā vai apmesties jaukā piknikā. Parka apskatei nepieciešamas vismaz 3 stundas.
Vairāk informācijas www.tervetesparks.lv

 

Tuvāki un tālāki izbrauciens ar jahtu
Engurē atpūtniekus sagaida tuvāki un tālāki atpūtas braucieni ar jahtu „La Rouge”. Kuģa kapteinis Arnis ir gatavs doties dažādos braucienos: ceļotāju vēlmēm tiek piedāvāti izbraucieni pa Rīgas jūras līci, kā arī tālāki maršruti – uz Roņu salu.
Visu aktuālo informāciju vari noskaidrot pie jahtas kapteiņa Arņa pa tālruni 29235898.
Vairāk informācijas arī www.turisms.tukums.lv

 

 

 

Apceļo Zemgales pilis
Dodoties uz Zemgali vari pat izveidot īpašu Zemgales piļu un muižu apceļošanas plānu – te to ir ļoti daudz un lielākā daļa atjaunotas un pieejamas apskatei. Bet, protams, protams, lielākā un grandiozākā no visām ir Rundāles pils, kuras būvniecība sākās 1735.gadā, un tās projekta autors ir Krievijas imperatora galma arhitekts, itālietis Frančesko Bartolomeo Rastrelli, kas ir daudzu izcilu ēku autors Sanktpēterburgā. Un kur gan bez skaistā pils dārza apskates un atpūtas pie čalojošajām strūklakām!
Vairāk informācijas www.rundale.net

 

 

Notver sportisko garu Tukuma ledus hallē!
Jau  astoņus gadus Tukumā darbojas ledus halle. Laikā, kad nenotiek treniņi vai spēles, laukums atvērts publiskai  slidošanai. Te ir iespējams iznomāt slidas un darbojas slidu asinātava. Hallē iekārtota arī viesnīca ar 12 labiekārtotām istabiņām,  darbojas kafejnīca, kurā var rīkot līdz 200 personām lielu banketu,  semināru un konferenču zāles, sauna un trenažieru zāle, bērnu rotaļu istaba, frizētava un solārijs, biljards un sporta veikals Hokeja pasaule. Kopš šā gada hallē individuāli, draugu vai ģimenes lokā, kā arī korporatīvi ir iespējams spēlēt kērlingu. Laukumā ir divi kērlinga celiņi. Spēles inventārs pieejams uz vietas, iespējamas arī kērlinga apmācības.
Tiekamies Tukuma ledus hallē!
Sīkāka informācija uzziņām pa tālruni 63107470 (administratore), 26635775 (vadība) vai elektroniski, rakstot uz tlh@tlh.lv. Vairāk informācijas atrodams arī www.tlh.lv un www.draugiem.lv/tlh/

 

Sajūti spēcīgās enerģijas Pokaiņu mežā!
Īpaša vieta Zemgalē ir Pokaiņu mežs, netālu no Dobeles, kur esot jūtama neparasti spēcīga enerģētika un apskatāmi neparsti dabas veidojumi. Bez īpašiem iespaidiem no šī meža neiziet pat vislielākie skeptiķi.
Vairāk informācijas www.latvia.travel/pokainu-mezs

 

 

 

 

Iepazīsti rūgti saldā brīnuma tapšanu Šokolādes muzejā!
Ceļotgribētājiem, kurus valdzina rūgteni saldā un garšu piesātinātā šokolāde, šīs vasaras ekskursiju līkloči jāvij caur Pūri, Tukuma pusē. Te kopš visu mīlētāju dienas, 14. februāra, durvis oficiāli vēris Šokolādes muzejs. Tā ir vieta, kur iespējams iepazīties ar šokolādes tapšanas tradīcijām, izdzīvot saldo gardumu izgatavošanas procesu, kā arī nosvinēt kādu sev tuvajiem svarīgu notikumu. Esi mazs vai liels, tam nav nozīmes, galvenais, lai sirdī dzīvesprieks un vēlme ieraudzīt, ko jaunu! Tāpēc, Tev noteikti jāaizbrauc uz Šokolādes muzeju!
Vairāk informācijas www.purechocolate.lv/lv/sokolades-muzejs

 

Izvēdini galvu un atgūsti harmoniju Ķemeru takās!
Ja vairāk par iekštelpām tomēr vilina daba, tad Ķemeru takas ir lieliska iespēja „izvēdināt” galvu, smelties iedvesmu un atjaunot, mūsdienu dzīves ritmā nedaudz zaudēto, harmoniju ar dabu. Tikai 45 km no Rīgas un Jelgavas ir koncentrēta vides un atpūtas iespēju daudzveidība – no purviem līdz pludmalēm, no pilsētvides līdz necaurejamiem bezceļiem, no priežu siliem līdz lagūnu ezera niedrājiem!
Atpūtu vari papildināt ar:
* velosipēdu nomu
* izzināmiem pastaigu un velo maršrutiem
* gidu un pavadoņu pakalpojumiem
* pieejamu ugunskura un telšu vietu
* pasākumu organizēšanas servisu
Nāciet un iepazīstiet Ķemeru takas!
Kontakti: www.takas.lv, www.velonoma.lv 
Pa tālruni 29224618, 29239273 vai elektroniski liga2410@inbox.lv, redaktors@virums.lv

 

Spēku atgūšana un nakšņošana atpūtas bāzē Gaurats
Atpūtas bāze Gaurats atrodas ezera krastā, 4 km no Dobeles un 1km no Lejasstrazdiem. Te var noīrēt piecas četrvietīgas mājiņas (Ls 25 diennaktī). Te izveidota savdabīga pirts virs ezera (līdz 8 personām, divas stundas Ls 30, katra nākamā stunda – Ls 10), tualete ārā, duša – pirtī. Divas makšķernieku mājiņas (līdz 8 personām, Ls 30 diennaktī). Ir iespēja noīrēt laivas (Ls 10 diennaktī). Liela nojume ar grilu (līdz 30 personām, cena runājama). Ugunskura vieta, bērnu laukums. Sīkāka informācija pa tālruni 63714163.

 

 

Dobeles ceriņu dārzs
Pētera Upīša muzejs aicina iepazīties ar dārzkopja un selekcionāra Pētera Upīša (1896-1976) darbu un personību. Ekspozīcija veltīta dārzkopja ieguldījumam lauksaimniecības zinātnē, kā arī atklāj viņa aizraušanos ar fotografēšanu, mūziku un literatūru. Muzejs piedāvā informatīvus materiālus un konsultācijas par jaunākajiem sasniegumiem augļkopībā, ekskursijas pa Latvijas valsts Augļkopības institūta dārziem, iespēju iepazīties ar Baltijas valstīs lielāko un skaistāko ceriņu kolekciju (130 šķirnes un hibrīdi). Sezonas laikā tiek rīkotas augļu un ogu izstādes.
Sīkāka informācija www.latvia.travel/pupisa-muzejs-un-darzs

 

Piedalies Likteņdārza tapšanā!
Nu jau vairākus gadus par  iecienītu apskates vietu kļuvis Likteņdārzs, kas top uz salas Daugavas vidū, netālu no Kokneses pilsdrupām un Kokneses luterāņu baznīcas. Tā ir piemiņas vieta visiem tiem cilvēkiem, kas zuduši Latvijai 20.gadsimtā – tiem, kas cietuši no totalitārajiem režīmiem, tiem, kas bijuši spiesti doties trimdā, tiem, kas cietuši savu politisko uzskatu vai radurakstu dēļ. Lai iemūžinātu šo latviešu piemiņu, top šī aceres vieta, kuras veidošanu iecerēts pabeigt uz Latvijas 100 gadu dzimšanas dienu. Centrālajā alejā jau ieaugušās ābelītes, izveidoti celiņi, izveidota skatu terase, notiek amfiteātra būvniecība. Arī Tu vari piedalīties Likteņdārza tapšanā, ne tikai strādājot vai ziedojot naudu, bet arī vienkārši aizbraucot uz šo salu, apsēžoties Daugavas krastā un vērojot, kā upe lēnām un neapstādināmi plūst pretim savam mērķim.
Vairāk informācijas www.liktendarzs.lv

 

Vieta, kur dzīvot zaļi – kempings Sveikuļi
Kempings ‘Sveikuļi”- pie mums dzīvo zaļi!
Vieta aktīvai atpūtai dabā!
Orientēšanās apmācība dažādām prasmēm.
Sporta spēles.
Pikniki, banketi, pirts un naktsmītnes.
Jaukiem cilvēkiem – labai atpūtai!
Vairāk informācijas:
www.sveikuli.lv
www.facebook.com/Sveikuli

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu