Vārda dienu svin: Elfrīda, Sintija, Sindija

Ieguldījums skaistumā – profesionāls permanentais grims

Pinterest LinkedIn Tumblr +

aut arī mana izvēle izmēģināt permanento make-up apzināti bija kritusi uz Profesionālās mikropigmentācijas centru “PMC” tā labās reputācijas dēļ, tomēr neliels satraukums, dodoties uz procedūru, iekšā bija. Tas tāpēc, ka uzacis spēlē lielu lomu sejas kopskatā – tās var radīt harmonisku sejas izteiksmi, bet var arī piešķirt mūžīgi dusmīgu vai izbrīnītu izskatu. Parasti tieši nekvalitatīvais grims ir tas, ko pamanām uzreiz, jo profesionāli izveidotās uzacis izskatās dabiski un bieži vien pat nav iespējams pateikt, ka nav „īstās“.

SievietesPasaule devās izmēģināt uzacu mikropigmentāciju uz Profesionālās mikropigmentācijas centru “PMC“.
Annijas meistare bija šī centra direktore un vadošā speciāliste Nadežda Deržnikele.
Video prezentāciju par viņas pieredzi un starptautiskajiem panākumiem
šajā skaistumkopšanas jomā vari noskatīties šeit >>.

Salonā
Make up speciāliste novērtē manas uzacis – tiks veidota gan formas, gan krāsas korekcija –ir manāms ruds tonis, kas palicis no pāris gadus atpakaļ veidota permanentā meikapa. Biju domājusi, ka pie vainas ir nekvalitatīvs darbs, taču izrādās, ka sarkanais tonis ir viltīgs, tas paliek ādā ilgāk nekā pārējie tā dzelzs sastāva dēļ. Rudajam pa virsu tiks likts olīvkrāsas tonis, lai to neitralizētu.

Domāju, ka uzacīm pietiek ar pāris toņiem – melnu, brūnu, rudu,
bet izrādās, ka to ir ļoti daudz un tie tiek jaukti un miksēti kopā,
lai panāktu dabīgu efektu.

Apjautājos, vai darba rīki tiek sterilizēti, meistare nodemonstrēja, ka tie ir vienreizēji un pilnīgi sterili, tā kā satraukumam nav pamata.

Der zināt! Pirms procedūras nav vēlams lietot kafiju, tēju, alkoholu, jo tas paaugstina asinsspiedienu, un var būt asiņošana procedūras laikā, kas apgrūtina meistares darbu. Turklāt, asiņošanas dēļ var gadīties, ka krāsa daļēji izskalojas ārā un tetovējums kalpo īsāku laiku un ir nevienmērīgs.

Process ilgst aptuveni vienu līdz divas stundas, no kurām pati tetovēšana ilgst apmēram 40 minūtes. Pusi no laika aizņem sagatavošanās darbi.

Uzacu formas noteikšana
Pirmais, kas tiek darīts, tiek uzzīmēta dabiskā uzacu forma, kas vislabāk piestāv manai sejai (uzacis irkļuvušas nevienmērīgi retākas jaunības eksperimentu rezultātā). Zīmējums ir intensīvs, bet jau laicīgi tieku brīdināta, ka šis nav īstais tonis, tikai uzskates „līdzeklis“. Uzacu forma un arī intensitāte rada pilnīgi citu skatu. Nevaru sagaidīt, kad sāksim, jo izskatās lieliski, forma patiešām šķiet pilnīgi „manējā“.

Uzacīm jābūt ideālai formai, kas piestāv sejas vaibstiem. Tad izdodas
izveidot „miermīlīgo seju”. Ļoti daudz kļūdu tiek pieļautas tieši
veidojot formu. Ja uzacis uztetovē par tuvu – izskatās drūmi,
ja par apaļu – izbrīnītas, seja izskatās trīsstūraina.

Reljefa ievilkšana

Meistare ievelk kontūru ap uzaci, jo darba procesā tumšais pagaidu zīmējums tiks ņemts nost. Šī kontūra tiek veidota ādas virsējā slānīti, tā ir praktiski nemanāma un ar pirmo „ kreveli“ nonāks nost.

„Tetovējot“ kontūras netiek zīmētas –lai saglabātu dabisko uzacu izskatu, arī uzacu stūrīši netiek aizpildīti kantaini vai apaļi. Speciāliste uzsver, ka vienmēr tiek maksimāli imitēta dabiskā matiņu augšana.

Ar permanentā make-up palīdzību var imitēt vassarraibumiņus,
dzimumzīmes. Amerikā pat suņiem ietušē purniņus.
Var piekrāsot un izlīdzināt rētas. Nagus kājām uzzīmē,
radot ilūziju, ka nags ir tur, kur tā patiesībā nav.
Krūšu galus ietonē izteiksmīgākus.

Anestēzija
Nākamais solis ir anestēzijas krēma uzklāšana. Sāpju slieksnis katrai sievietei ir atšķirīgs. Esot sievietes, kuras pat labi izguļoties procedūras laikā. Es laikam nebūšu no tām, sākuma procesa laikā acis asaro, bet izturēt varu.
Mana kolēģe fotogrāfe apjautājas, vai netiekot praktizēta uzacu noskūšana, pirms ietetovēšanas. Speciāliste stāsta, ka šādu praksi pielieto vien pāris speciālistu, bet tas ir riskanti un nevienā skolā to nemāca. Salonā cenšas pēc iespējas vairāk izmantot īsto uzaci. Ja nodzen, tad neko no esošās neredz. „Ir bijuši gadījumi, kad nodzen, uztetovē izliektas/apaļas uzacis, bet tad matiņi sāk ataugt krietni zemāk un izskatās šausmīgi. Meitenes nāk raudādamas, lai darām kaut ko lietas labā.“

Tetovēšana

Tehnikas ir divu veidu – matiņu un ieēnošanas tehnikas. Manām uzacīm tika izmantotas abas. Meistare saka, ka ir vienalga kāda tehnika, tā izskatīsies dabīgi. Tehnikas izvēle ir atkarīga no klienta matiņu augšanas struktūras.

Pēc procedūras
Varētu domāt – kas tad tur, tetovēšanas darbi ir pabeigti un palikusi vairs tikai suņa aste, kam pārkāpt, taču izrādās, ka nav nemaz tik vienkārši.

! Pēc procedūras vismaz nedēļu jāievēro 3 noteikumi:

1) Nedrīkst samitrināt uzacis. Krevelītei jābūt pēc iespējas sausākai, tad tā būs plānāka, nepamanāmāka. Ja mitrums tiks klāt, tad krāsa var palikt nevienmērīga.

2) Īpašs krēms jāsmērē, no rītiem, lai tetovētajai zonai izveidojas aizsargslānis. Aptiekas produkcija te var nebūt tik noderīga, jo tā palīdzēs sadziedēt, bet pigmentu nenostiprinās.

3) Neaiztikt. Varbūt niezēs, bet nedrīkst kasīt.

Jautāju meistarei – kas notiek, ja tomēr pastiepjas roka pakasīt?
Saņemu atbildi, ka nekas šausmīgs, bet var gadīties,
ka uzacs paliek pleķaina, jo kasot
var noraut arī krāsas slānīti.

Sākotnēji šī daļa man šķita visvienkāršākā. Pirms es to sāku. Izrādās, ka nomazgāties ir ļoti grūti, netrāpot ūdeni uz sejas, vēl jo vairāk – mazgājot matus. Pile trāpīja un vienā vietā krevelīte patiešām palika biezāka. Ar aci kļūmes sekas nemanu, bet to varēšu uzzināt pie meistares dodoties uz korekciju. Kā arī pavisam neapzināti roka stiepjas pakasīt niezošo dzīstošo vietiņu un ir jāsāk apzināties savas darbības, izrādās, ka tik lielu dzīves daļu mēs pavadām „ autopilotā“.

Korekcija
Reizēm esot nepieciešama tetovējuma korekcija, kas parasti veicama pēc mēneša. Meistare ar lampiņu skatās, kur ir mazāk pigmenta, tur retušē, jo tās vietas laika gaitā būs bālākas. Šis ir arī brīdis, kad lemt, vai gribas uzacis tumšākas vai arī ir labi tā, kā ir.

Kļūdu labošana
Meistare stāsta, ka agrāk ar to bijis grūti, jo bija ķīmiskie līdzekļi, kas varēja spēcīgi traumēt ādu, taču tagad ir lāzers, ar kuru var izlabot nekvalitatīvo rezultātu. Manām uzacīm rudais tonis ir viegli labojama problēma, taču, ja ilgstoši būtu lietotas sarkanīgas krāsas tonis, tad būtu grūtāk. Tad ar lāzeru nāktos sarkano pārvērst par pelēko toni, ar ko pēc tam speciālistam jau atkal ir vieglāk strādāt.

Sajūtas / Pēcvārds
Esmu staigājusi „jaunajās uzacīs” nedaudz vairāk kā mēnesi, sajūta viennozīmīgi ir „tas bija to vērts“. Faktiski, parēķinot finansiālā ziņā, uztetovēt uzacis izmaksā tikpat cik ikmēneša uzacu kopšana un krāsošana salonā gada garumā, tikai ar atšķirību, ka šis „make-up” turas lielākoties līdz pat četriem gadiem, turklāt nekur vairs nav jāiet. Rudais no manām uzacīm ir pilnībā pazudis, šobrīd uzacu tonis ir neitrāls, tomēr ļoti labi izceļ manas acis – par to saņemu komplimentus. Un tas pavisam noteikti ir patīkami!

Šobrīd es noteikti ietaupu savu laiku, atkrīt
pašrocīgie ikrīta eksperimenti ar uzacu formas
veidošanu. Ir notušētas nepilnības un radīts
patīkams sievišķīgs skatiens.

                                                                      

UZZINI VAIRĀK PAR PERMANENTO MAKE- UP!

LASI arī mūsu interviju ar Profesionālās mikropigmentācijas centra “PMC” vadošo speciālisti Nadeždu Deržnikeli >> 

Dalīties.

4 komentāru

  1. Jā, ļoti labs efekts! Ja tik smuki izskatās, es arī gribētu, gan uzacīm,gan lūpām, citādi man tādas gaišas, bālas lūpas un gaišas uzacis, ļoti neizteiksmīgs skats bez kosmētikas, nebūtu jākrāsojas ktru dienu.<br>Vienīgais jautājums,kas mani interesē ir par to, cik nekaitīga ir tā ķīmija,ko laiž iekšā ādā?

Atstāt Ziņu