Vārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Idejas, ko darīt Zemes stundas laikā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

27. martā pasaule svinēs Zemes stundu, kuras laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski parādītu savu nostāju pret klimata izmaiņām. Latvijā apgaismojums jāizslēdz plkst. 20:30!

Zemes stunda ir Pasaules Dabas Fonda organizēta vispasaules akcija, kuras laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienosies, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai. 

 

Idejas, ko darīt Zemes stundas laikā

Ja Zemes stundu pavadīsi mājās

 • Pagatavo gardas vakariņas un ar ģimeni vai draugiem sarīkojiet jauku pasēdēšanu sveču gaismā.
 • Ja mājās ir mazi bērni, sarīkojiet paslēpes tumsā ar kabatas lukturīšiem. Būs jautri!
 • Ja Zemes stundas laikā mājās esi viena, ieej vannā un izbaudi to veselu stundu! Saliec vannasistabā savecītes, ieliec vannā kādu smaržīgu vannas bumbu vai iepilini ēterisko eļļiņu, paņem līdzi vīna glāzi un relaksējies.
 • Tāpat vari šai vakarā tumsu izmantot, lai dotos ceļojumā pa saviem apziņas krāšņajiem ceļiem. Ieslēdz klusu mūziku, iekārtojies ērtā pozā, aizver acis un ļauj lai tavs prāts pats tevi aizved līdz ilgi meklētajām atbildēm.

Ja Zemes stundu gribi pavadīt ārpus mājas

 • Restorāns „Sunny” Zemes stundas vakarā no plkst. 20.30 līdz 22.00 apmeklētājiem piedāvās nobaudīt vakariņas sveču gaismā pie mierīgas dabas skaņu mūzikas. Restorāna apmeklētājiem būs iespēja nogaršot trīs dažādus Zemes stundai veltītus ēdienus, kuros ietilps ogas, meža sēnes un citas dabas veltes.
 • Teātra Bārā Zemes stundas akcijas ietvaros sestdien, 27. martā no plkst. 20.30 līdz 21.30 muzicēs perkusionists Nils Īle un Vilius Matutis. Zemes stundas muzikālā priekšnesuma plakātu var aplūkot šeit.
 • Kafejnīca Ekovirtuve par godu Zemes stundas akcijai pagarinās savu ierasto darba laiku, Zemes stundas vakarā no plkst. 20.30 līdz 21.30 kafejnīcas apmeklētājiem piedāvājot īpašus no bioloģiski audzētiem produktiem pagatavotus ēdienus.
 • Bites Blūza Klubā Zemes stundas ietvaros no plkst. 20.30 vakarā skanēs akustiskais blūza mūzikas koncerts. Savukārt pirms koncerta tiks rādīts aizvadītā gada Zemes stundas akcijas ieraksts.
 • Restorāna Bergs šefpavārs Kaspars Jansons arī šogad aicina sveču gaismā izbaudīt īpašu Zemes stundas maltīti, iekļaujot svaigāko no vietējo ražotāju sezonas produktiem. Viesnīca Hotel Bergs Zemes stundas laikā no plkst. 20.30 līdz 21.30 uz stundu izslēgs apgaismojumu publiskajās telpās, kā arī elektroierīces, kuras nav nepieciešamas darbības nodrošināšanai, tādējādi simboliski paužot savu nostāju pret klimata izmaiņām.
 • Komplekss “Pegasa Pils” Jūrmalā akcijai Zemes stunda piedāvā sveču un kamīna gaismā izbaudīt īpašu Zemes stundas desertu – ķiršu pīrāgu. Sveču gaismā klausīties dzīvo mūziku – 200 gadus vecas, atjaunotas klavieres. Kompleksā „Pegasa Pils” Zemes stundas laikā tiks izslēgts apgaismojums publiskajās telpās, kā arī tās elektroierīces, kuras nav nepieciešamas darbības nodrošināšanai, tādējādi simboliski paužot savu nostāju pret klimata izmaiņām.
 • Sveču gaismā par pozitīvām izjūtām parūpēsies mūziķis, 2009. gada Eirovīzijas pusfinālists, cilvēks – smaids Edijs Šnipke un Andris Konters, arī cilvēks – smaids, un radošā pulciņa “Botāniķi” dalībniek. Uzzini vairāk – šeit!
 • Zemes stundas un ziemas noslēguma pārgājiens ar slēpēm. 27. martā aktīvās atpūtas centrs “Eži” piedāvā doties “Zemes stundas” iesildīšanās un ziemas sezonas noslēguma pārgājienā ar slēpēm, pa atlikušo sniegu ķerot pavasara saulītes un pavasara jaukumus. Pārgājiena mērķis – Zemes stundas noskaņās doties uz seno Beverīnas pilskalnu PEKAS kalnu – vienu no skaistākajiem Gaujas krastu pilskalniem.


Avots: Rakstā izmantota informācija no Pasaules dabas fonda mājas lapas www.pdf.lv

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu