Vārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Idejas, kā pavadīt svētku brīvdienas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

lāt brīvdienas, kuras nav parastas brīvdienas. Šajās dienās svinēsim mūsu Latvijas 95. dzimšanas dienu. Līdz ar šiem svētkiem mums priekšā trīs brīvas dienas. Kā tad tās pavadīt, ko darīt un redzēt? Mums ir dažas idejas. Un arī tu esi aicināta padalīties ar savām!


Staro Rīga svētku programma
Jau šodien 15.novembrī sākas gaismas festivāls Staro Rīga. Tas ir lielisks iemesls, lai dotos ārpus mājas un jautri uzsāktu savas brīvdienas. Izpēti pasākuma programmu un karti, lai apskatītu pēc iespējas vairāk interesantā. Festivāls ritēs vairākas dienas, tāpēc vari doties Rīgas ielās kaut vai katru vakaru un katru reizi ieraudzīt ko jaunu.
http://www.staroriga.lv/

Latviešu kino
Šajās brīvdienās palutini sevi ar kādu sev mīļu latviešu filmu. Iekārtojies dīvānā mierīgās noskaņās vai sarīko jautru kino vakaru kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem.
Starp citu, 18.novembrī kanālā LNT plkst: 21.20 tiks demonstrēta filma „Sapņu komanda 1935”. Ja vēl neesi redzējusi, nu tev būs lieliska iespēja.

Spēļu vakars ar spēlēm par Latviju
Uzrīko spēļu vakaru savai ģimenei vai vēl plašākam viesu skaitam. Sagatavo āķīgu un izglītojošu viktorīnu ar dažādiem jautājumiem par Latviju. Tas ļaus pārbaudīt jūsu zināšanas un uzzināsiet daudz jauna. Tāpat šajā vakarā vari pamēģināt spēli „Latvija”, kas arī rūpīgi pārbauda tavas zināšanas par mūsu valsti dažādās jomās.

Apmeklē 18. novembra pasākumus savā pilsētā
Katrā pilsētā šajā dienā notiks kādi pasākumi. Izpēti programmu un dodies uz kādu no tiem. Tā stiprināsi savu patriotismu un gūsi svētku sajūtu.
Pasākumi Rīgā apskatāmi šeit>>

Pagatavo savu veiksmes aproci
18.novembrī, LIDO Atpūtas centrā, Krasta ielā 76, Rīgā, sākot no plkst. 12.00 – 20.00 darbosies vairākas bezmaksas aproču gatavošanas darbnīcas. Izmantojot dažādas sastāvdaļas, katrs varēs izveidot sev īpašu latvju rakstu veiksmes aproci. Darbnīcās strādās meistari, kuri ikvienam dos padomus interesentu aproču pagatavošanā, kā arī piedāvās tās pagatavot īpašās latvju rakstu zīmēs un krāsās.

Svētku vakariņas
Svētkus radām mēs paši. Tev nav jādodas uz dārgu restorāni vai obligāti jāpiedalās kādā pasākumā. Skaistas vakariņas savās mājās būs tieši tas, kas radīs īpašo svētku sajūtu. Pagatavo kādu īpašu, latvisku ēdienu, izrotā vakariņu galdu īpašās svētku noskaņās un tavs 18. novembris būs izdevies!
Dažas idejas valsts svētku galda noformējumam meklē šeit>>

Lai skan latviešu dziesmas
Cik bieži tu dziedi? Kāpēc tad latviešus sauc par dziedātāju tautu? Ja jau tā, tad mums ir jādzied! Šīs, patriotiskās brīvdienas ir kā radītas, lai beidzot padziedātu. Sagatavo latviešu dziesmu grāmatu un iedali šai izklaidei svarīgu lomu jūsu svētku vakarā vai jebkurā citā, šo brīvdienu dienā.

Baudi kultūru
Piešķir savām brīvdienām īpašu noskaņu vari, dodoties uz kādu muzeju, koncertu vai izrādi. Tā ne tikai atpūtīsies, bet arī „pabarosi” savu iekšējo pasauli un garu. Tā kā ir brīvdienas, tev nebūs jāsteidzas uz kādu no šiem pasākumiem pēc darba. Sagatavojies tam lēnām, saposies un baudi kultūru!

Apciemo tuviniekus un draugus
Ja darba dienās tev ir attaisnojums – nav laika, vai esmu nogurusi, tad tagad nekādu attaisnojumu nav. Brīvdienas ir kā radītas, lai dotos ciemos vai uzņemtu viesus pie sevis. Satiec savus mīļos, draugus, vai kādus ļoti sen neredzētus cilvēkus. Šīs tikšanās noteikti sagādās daudz prieka un pozitīvu emociju.

Izmēģini rītu sākt ar brunch
Iespējams, esot ikdienas skrējiena, esi ko dzirdējusi par vēlajām brokastīm – branču jeb brunch. Varbūt tieši tagad, kad ir svētku noskaņa un brīvāks laiks, vari doties izmēģināt, kā tad tas ir, brokastot ārpus mājas un vairākas stundas laiskoties kādā kafejnīcā?
Neliels ieskats par brunch, atrodams šeit>>
Meklē un noskaidro vai tavā pilsētā un kurās kafejnīcās ir tāda iespēja un izbaudi!

Dodies nelielā izbraucienā
Divas vai pat tikai vienu dienu no savām brīvdienām vari veltīt tam, lai aizbrauktu uz kādu vietu vai pilsētu, kur neesi bijusi vai gluži pretēji – vienmēr esi vēlējusies atgriezties. Aizbrauc pie jūras, apskaties kāda tā ir rudenī, aizbrauc uz savu dzimto pilsētu vai tuvējo blakus pilsētu. Katra izlaušanās ārpus ierastā, ārpus ikdienas, ienes daudz jaunu emociju. Ļauj sev to prieku!

 

Kopā ar bērniem sarīko izstādi Latvijai
Ja Tev ir bērni, viņi priecāsies, ja šajās brīvdienās kopā ar viņiem nodosies radošām aktivitātēm. Vispirms pastāsti, ka svinam Latvijas dzimšanas dienu, kādēļ tas ir svarīgi un ko tas nozīmē. Kopīgi radiet zīmējumus, kolāžas, rokdarbus un citus veltījumus dzimtenei un iekārtojiet mājās kādā stūrīti Latvijai veltītu izstādi.

Atpūties!
Un, protams, neaizmirsti, ka brīvdienas ir domātas, lai atpūstos. Ja ieplānosi sev striktu brīvdienu programmu un visu laiku būsi skriešanā, nemaz nepaspēsi atpūsties. Tāpēc, pilnīgā mierā, ļauj sev gulēt tik ilgi, cik vēlies, pavadīt pusdienu halātā un vienkārši dzīvot pa māju, darot to, ko vēlies!

Dalīties.

Atstāt Ziņu