Vārda dienu svin: Mintauts, Alfs, Bernadeta

Idejas, kā izgrebt ķirbi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Izgrebt ķirbi un izmantot to kā savdabīgu rotājumu var taču ikviens -arī ja nesvinam Halovīnu. Tāda smaidīga ķirbja galva var būt skaists dekors jūsu mājai tumšajos rudens vakaros.
Ir tik daudz dažādu iespēju, kādus zīmējumus uz ķirbja var izgrebt – tā var būt tradicionālā sejiņa vai vienkārši rombu raksti, varbūt kas sarežģītāks – kaķis, pūce vai peles aliņa – jāļaujas izdomai! Idejas vari smelties rakstam pievienotajos foto

Kā izgrebt ķirbi?

1. Ņem ķirbi un liek to uz galda (vajag stabilu un cietu virsmu). Sagatavo nepieciešamos “ieročus” – asu un stingru nazi (lai tas nelocītos un varētu iedurt ķirbī), bļodu ķirbja mīkstumam un ēdamkaroti

2. Vispirms izgriežam ķirbja augšpusē ap kātu nelielu apli – kā cepurīti. No cepurītes rūpīgi noņem ķirbja mīkstumu.

3. Tad caur šo caurumu var sākt ķirbja mīkstuma izņemšanu. Vislabāk to darīt ar stingru, palielu ēdamkaroti. Viss mīkstums rūpīgi jāizņem ārā, lai iekšējās ķirbja sienas būtu pēc iespējas gludākas un lai nekas tur nepaliktu.

4. Kad ķirbis iztīrīts, ķeramies klāt zīmējuma izgrebšanai. Ieteicams vispirms ar marķieri uzzīmēt uz ķirbja vēlamo zīmējumu. Ja gribas ko sarežģītāku, vari pirms tam izveidot trafaretu uz kartona vai papīra.

5. Kad esi uzskicējusi zīmējumu, ko vēlies izgrebt, jāķeras klāt griešanai. Šeit derēs mazs, spics un ass nazītis. Labāk griezt pa maziem gabaliņiem un lēnītēm.

6. Kad vēlamais zīmējums gatavs, liec ķirbja viducī iekšā svecīti, aizdedzini to, uzliec ķirbim atpakaļ cepurīti, un savdabīgs gaismeklis gatavs!

 

Foto- personīgais arhīvs un stock.xchng

Dalīties.

4 komentāru

  1. Pagaišajā gadā pirmo reizi pamēģināju ķirbī iegrebt kādu briesmonīti un sanāca tīri labi. Šogad arī nodarbošos ar ķirbja grebšanu.

  2. Jūlija Liene R. on

    Wow, cik stundas vajag lai izgrieztu tādu pūci vai tās raganas?! Man tiešām nebūtu pacietības!!!<br>Ir doma šogad pirmo reizi pamēģināt ķirbi izgriezt, varbūt kādu vienkāršu smaidiņu izzāģēsim 😀

Atstāt Ziņu