Vārda dienu svin: Lavīze, Luīze, Laila

IDEJAS: Ielaid mājās pavasari!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

iekritīsiet, ka garajā ziemas laikā mums visvairāk pietrūkst cieša kontakta ar dabu – iespēja plikām pēdām baudīt siltas smiltis vai zaļu zālīti, apsēsties koka paēnā, sajust saules starus rotaļājamies uz degungala un ievilkt plaušās smaržīgo, svaigo gaisu. Mazliet pacietības un pavasaris būs klāt, taču tikmēr – lūk, lieliskas idejas, kā tu jau tagad mājās vari ienest pavasari un dabu.


ZAĻŠ UN VESELĪGS – MINI DĀRZIŅŠ UZ PALODZES

Pats vienkāršākais veids, kā savu virtuves palodzi pārvērst mini dārziņā, ir ielikt ūdensglāzē vai iestādīt puķpodā sīpolus un audzēt lociņus. To taču var katrs! Vēl vari mēģināt audzēt baziliku, pētersīļus un citus zaļumus. Ko un kā audzēt uz palodzes, lasi šeit >>.

VITAMĪNU BUMBAS – DIEDZĒJUMI UN DĪGSTI

Ātri izaudzējami un veselīgi ir arī dažādi diedzējumi un dīgsti – redīsu, kreses, sinepju, kāpostu un citi dīgsti. Par diedzēšanu un to, kā to pareizi darīt, lasi šeit >>.
Jau gatavus diedzējumus un dīgstus var arī nopirkt, piemēram, Dabas Dobē.

SĒŅO VISU GADU, TAGAD ARĪ SAVĀ VIRTUVĒ!

Vasaras un rudeņus parasti nevaram iedomāties bez sēņošanas un tās īpašās sajūtas, kad liekam katlā pašu lasītas sēnītes. Nu varam sēņot arī ziemā – latvieši radījuši īpašu austersēņu audzēšanas komplektu SĒŅOTAVA, kas ikvienam no mums ļauj savu palodzi vai jebkuru citu vietu virtuvē pārvērst par mežu un audzēt sēnes!
Tev nekas nav pašai jāgādā, jo SĒŅOTAVAS komplektā jau saņemsi kastīti, augsni un pat pudelīti ūdens izsmidzināšanai. Un, iedomājies tikai to prieku, kad redzēsi, kā tavā acu priekšā izdīgst sēnītes, bet jau pēc 7-10 dienām tās būs gatavas ēšanai! Viens šāds komplekts sniegs tev divas vai pat trīs sēņu ražas, ikrreizi dodot 500-800g austersēņu.
Ar SĒŅOTAVU tu būsi bijusi lieciniece īpašajam sēņu augšanas procesam, plus vēl būsi sagādājusi arī veselīgu maltīti sev un mīļajiem, jo austersēnes ir ļoti veselīgas. Tās satur daudz vērtīgu vielu, kas palīdz normalizēt asinspiedienu, mazināt holesterīnu, uzlabot zarnu darbību, stiprināt imunitāti, mazināt vēža saslimšanas risku u.c.
Vairāk par austersēņu audzēšanu mājās uzzini www.senotava.lv!

“ĒDAMĀ ZĀLE” – KVIEŠU ZELMENIS 

Kviešu zelmenis ir maigi, zaļi, jaunie kviešu dzinumi, no kuriem spiež sulu. Tā sula ir ideāls pārtikas produkts ikvienam, kurš vēlas novērst slimības un uzlabot veselību.
Kviešu zelmenis ir ne tikai veselīgs, bet arī viegli audzējams un lietojams. Tikai dažas saujas kviešu graudu, nedaudz ūdens, paplāte ar augsni un pārsedzoša paplāte ir viss, kas nepieciešams, lai septiņās dienās izaudzētu zaļu zālīti- kviešu zelmeni.  Par to, kā audzēt kviešu zelmeni, lasi šeit >>.

PUĶES, PUĶES, PUĶES!

Hiacintes, narcises podiņos un prīmulas vai pavasara puķu pušķi vāzēs – vissātrākais un vienkāršākais veids, kā uzburt pavasara noskaņu un ienest dabu mājā. Ziedi atdzīvina jebkuru telpu, bet, ja tie arī patīkami smaržo, tad gūsti dubultprieku – baudu acīm un degunam.


PASTEIDZINI MĀTI DABU – IZPLAUCĒ ZARIŅUS!

Pastaigas laikā mežā saplūc bērzu, papeles, lazdas zariņus, saliec vāzē (zariņu kātus ieteicams ar gaļas āmurīti nedaudz saklapēt, tad tie labāk uzņems ūdeni) un var sākties gaidīšanas laiks. Ir tik jauki katru dienu pieiet pie zaru vāzes un palūkoties, cik tālu pumpuriņi atplaukuši un vai no brūnajām čaulām jau nespīd laukā zaļas actiņas.

Piemēram, bērzu zariņiem, ieliekot vāzē un turot siltās, saulainās telpās, ātri vien no vēl aizmigušajiem pumpuriem izspraucas koši zaļas lapiņas. Skaisti vāzē izskatās arī plūmju un ķiršu zari – tie priecē ar smaržīgiem, rozā ziediņiem.

KOKI, AKMEŅI UN CITI DABAS MATERIĀLI INTERJERĀ

Par savdabīgu un oriģinālu tavas mājas interjera akcentu var kļūt pat parasts koka zars vai celms. Atliek vien ļauties fantāzijai un radīt neparastu plauktu, galdu vai dekoru. Vari pasmelties idejas arī šajā galerijā, kur esam apkopojuši interesantākās idejas, kā dabas materiālus “ienest” savā mājoklī.

PERSONĪGĀ PLUDMALE – SMILTIS ISTABĀ

Mmm, ar basām pēdām jūras smiltīs – tā sajūta ir fantastiska, vai ne? Lūk, radoši prāti izdomājuši, kā to baudīt arī iekštelpās! Ja nesatraucies par to, ka māja būs pilna tīrām jūras smiltiņām, vari sarīkot īpašu pikniku – izbrīvē vienu istabu no mēbelēm un izber pa visu grīdu smiltis, un izdekorē istabu atbilstoši jūras tematikai. Otrs variants, mazliet tīrīgāks – sabērt smiltis speciāli veidotā smilšu kastē un baudīt smilšu terapiju tajā. Tikai sarežģītākais jautājums šajā gadalaikā laikam ir – kur dabūt un kā izžāvēt jūras smiltis?

PUTNU BŪRĪTIS UZ BALKONA VAI PIE LOGA

Šī ir īpaši jauka ideja, ja tev mājās aug mazi ķipari, kas sajūsminās par jebkuru dzīvu radībiņu. Piekar pie loga vai uz balkona putnu būrīti un gaidiet, kad kāds atzīs to par labu esam un iekārtos tur savu mājiņu. Iedomājies, ir nopērkami pat tādi būrīši, kas ir caurspīdīgi, lai jūs varētu redzēt,kā putniņi vij ligzdu, dēj olas – tikai jābūt prātīgiem, nedrīkst sabiedēt vai iztraucēt putnus!
Negribat putnu būrīti – ierīkojat tikai barotavu vai arī interjerā apsēlējat putnu un taureņu tēmu. 

PUTNU TREĻĻI UN STRAUTIŅA ČALOŠANA TAVĀ ISTABĀ

Ja tev mājās ir disks ar putnu dziesmām, uzliec to! Ja nav, ielūkojies naturesoundsfor.me. Tur tu vari no vairākām iespējām izvēlēties, kādu skaņu klausīties – putnu dziesmas, varžu kurkstoņu, sienāžu čīgāšanu, strautiņa tecēšanu utt., proti – uzburt savā mājoklī īsti vasarīgas skaņas!

Dalīties.

Atstāt Ziņu