Vārda dienu svin: Oskars, Ritvars, Anvars

Gulēt kopā nav veselīgi. Vismaz vīriešiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dalīt gultu ar kādu nakts miega laikā nav veselīgi. Tas var izraisīt īslaicīgus smadzeņu darbības traucējumus, vismaz vīriešiem noteikti – apgalvo Austrijas zinātnieki.

Kad vīrieši nakti pavada kopā ar kādu gultā, viņu miegs ir traucēts, un vienalga- vai viņi mīlējas vai nē, un tas ietekmē vīrieša prāta spējas nākamajā dienā. Miega trūkums paaugstina vīriešu stresa hormona līmeni.

Savukārt sievietēm nav šādu problēmu – gulēšana kādam blakus viņām netraucē labi izgulēties, jo sievietēm ir dziļāks miegs.

“Tāpat gulēšana kopā ietekmē arī sapņu atcerēšanos: vīrieši biežāk sapņus atceroties pēc seksa, sievietes -pēc tam, kad gulējušas vienas.”

Vīnes Universitātes profesors Gerhards Klošs un viņa kolēģi pētīja astoņus neprecētus pārus bez bērniem. Katram pārim tika lūgts 10 naktis gulēt kopā un 10 naktis gulēt atsevišķi. Nākamajos rītos pāriem bija jāaizpilda testi, ar kuru palīdzību tika novērtētas viņu prāta spējas, kā arī izmērīts stresa hormona līmenis.

Lai gan vīrieši, kas piedalījās pētījumā, ziņoja, ka labāk gulējuši kopā ar partneri, pārbaudes rādīja ko citu – kognitīvie testi bija sliktāk aizpildīti un arī stresa hormona līmenis augstāks nekā naktīs, kad viņi gulēja vieni.

Arī sievietēm, dalot gultu ar kādu, ir traucēts miegs, taču viņas gulēja ciešāk un viņu stresa hormona līmenis necieta. Tomēr sievietes ziņoja, ka vislabāk izgulējušās tieši tad, kad gultā bijušas vienas.

Tāpat gulēšana kopā ietekmē arī sapņu atcerēšanos: vīrieši biežāk sapņus atceroties pēc seksa, sievietes -pēc tam, kad gulējušas vienas.

“Dalīt gultu ar kādu, kas rada trokšņus, rausta segu un traucē tavam miegam, nav prātīgi. Tāpēc, ja tas tiešām traucē gulēt, nav jākaunas par to, ka guļat atsevišķās gultās. Taču ir arī otrādi – ir pāri, kas tā pieraduši viens pie otra, ka nespēj gulēt, kad otra nav blakus.”

Miega eksperts dr. Nīls Stenlijs BBC sacījis: “Nav nekāds pārsteigums, ka cilvēki guļot kopā, nevar labi izgulēties. Vēsturiski mēs neesam domāti tam, lai gulētu kopā. Tas ir dīvaini. Miegs ir pati egoistiskākā lieta, ko mēs darām un tas ir vitāli svarīgs mūsu fiziskajai un mentālajai veselībai. Dalīt gultu ar kādu, kas rada trokšņus, rausta segu un traucē, nav prātīgi. Tāpēc, ja tas tiešām traucē gulēt, nav jākaunas par to, ka guļat atsevišķās gultās. Taču, ja gulēšana kopā jūs dara laimīgus, tad neko nevajag mainīt.” Dakteris norādīja, ka ir arī otrādi – ir pāri, kas tā pieraduši viens pie otra, ka nespēj gulēt, kad otra nav blakus.

 

Avots-  news.bbc.co.uk

Dalīties.

13 komentārs

 1. Es par miegu blakus savam vīram nesūdzos, tomēr tās retās reizes, kad nenakšņojam kopā, es ar patiesu baudu izbaudu to, ka gulta ir tikai man vienai.

 2. mēs nopirkām lieeeeelu gultu un naktī varam pat nesatikties 🙂 Bet bauda ir izstiepties vienai pa visu gultu!

 3. Kas par muļķibām, tā esmu ES, kas nevar izgulēties blakus vīrietim, vienmēr no rīta pieceļos nedaudz ērcīga. Un kad viņš pieceļas, tad jūos tik laimīga, ka varu izstiepties pa visu gultu.

 4. Kaa kompromisa variants – guleet kopaa, bet katrs zem savas segas. Vieniigi, ja otra puse saaktu kraakt, tad gan lai tinaas uz citu istabu 🙂

 5. Es arī nevarētu normāli izgulēties ja mani "kāds" cieši apķertu! Bet sava vīriņa apskāvienos guļu ļoti cieši! 🙂

 6. Jūlija Liene R. on

  Es bez sava drauga atkal nevaru aizmigt! Man tik ļoti patīk, kad viņš mani apķer ar savām stiprajām rokām un piespiež sev klāt, tad tik labi iemigt 🙂 Par vīriešiem gan varētu piekrist – domāju, ka viņiem bieži vien miegs nav ne prātā! 😉

 7. teika -> omertai on

  Piedod, es gan domāju, ka te ir mazs sakars ar mīlestību. Cilvēki var viens otru mīlēt, ar neesot viens otram visu laiku kā pielīmēti. Pilnīgi piekrītu rakstā minētajam, ka miegs ir viens no egoistiskākajiem procesiem, kas ietekmē mūsu pašsajūtu. No tā ka tu uzupurēsies otra dēļ jūsu mīlestība stiprāka nekļūs!

 8. Mūsu ģimenes risinājums ir – lieeeeela gulta. No vienas puses esam kopā, bet neguļam arī kā siļķes mucā.

 9. Ko nu vēl neizdomās… <br>Tā jau cilvēki atsvešinās, varbūt vēl atklājiet, ka dzīvot kopā ir neveselīgi un, ka precēties vispār ir tīrāka veselības graušana? Un pazudiniet jebkādas morālās vērtības un ticību ģimenei vai tās idejai?!

 10. Sen atpakaļ lasīju kādu rakstu, kur tas viss bija izskaidrots. Vienkārši vīriešiem jau kopš pirmsākumiem iestrādāts tas, ka pat miegā viņiem ''jāaizsargā'' šajā gadījumā sava sieviete.

Atstāt Ziņu