Vārda dienu svin: Lavīze, Luīze, Laila

Gribi atrast ceļu pie sevis? Ēd, lūdzies, mīli!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Apgāds Zvaigzne ABC” izdevis Elizabetes Gilbertas autobiogrāfisko romānu “Ēd, lūdzies, mīli”. ko no angļu valodas grāmatu tulkojusi Ina Strautniece.

Amerikāņu rakstniece Elizabete Gilberta (1969) ir ieguvusi izglītību Ņujorkas Universitātē un strādājusi par žurnālisti. Viņas romāns “Ēd, lūdzies, mīli” uzreiz pēc iznākšanas izraisīja sensāciju, ilgāk nekā gadu tas atradās The New York Times bestselleru saraksta pirmajā vietā un iekaroja visvairāk pārdoto daiļliteratūras grāmatu sarakstu līderpozīcijas visā pasaulē. 2008. gadā pēc romāna “Ēd, lūdzies, mīli” iznākšanas laikraksts “Time Magazine” Elizabeti Gilbertu ierindoja 100 pasaules ietekmīgāko cilvēku skaitā. “Ēd, lūdzies, mīli” ir skaists un filozofisks stāsts par dzīvi, mīlestību un cilvēka alkām pēc laimes.

Ir nakts, un Elizabete šņukst vannasistabā uz grīdas. Viņai ir trīsdesmit gadu, māja un vīrs, un viņi mēģina ieņemt bērnu, bet… neko no tā visa Eilizabete negrib. Viņa saprot, ka ir pienācis laiks pilnībā mainīt savu dzīvi, lai atrastu trīs lietas, kuras pietrūkst visvairāk: prieku, garīgumu un dvēseles līdzsvaru. Elizabete dodas uz Romu un iemācās itāliešu valodu, viņa ceļo uz Indiju un Indonēziju un pamazām kļūst laimīga… Tas ir autobiogrāfisks darbs, kurā Elizabete Gilberta apraksta savu ceļojumu uz Itāliju, Indiju un Indonēziju – uz vietām, kurās centās atrast dvēseles mieru un harmoniju. Autore šajā dziļi personīgajā stāstījumā atklāj, kā beidzot uzdrošinājusies uzdot sev jautājumus: “Ko es vēlos no dzīves un kas mani attur no šo vēlmju piepildījuma?” Elizabete Gilberta atklāj gandrīz precīzu šī ceļojuma karti un iedrošina ikvienu lasītāju nesamierināties ar problēmām savā dzīvē, pieņemt drosmīgus lēmumus un, par spīti grūtībām, mainīt kaut ko savā ikdienā.

***

“Tā ir lieliska grāmata! Iesaku to izlasīt ikvienam, kurš vēlas mainīt dzīvi, jo ir sapratis, ka nevar vai nevēlas dzīvot kā līdz šim. Grāmata stāsta, kā atrast taisnāko ceļu pašam pie sevis, kā iemācīties priecāties par dzīvi, ziedoties un piedzīvot dievišķo atklāsmi un sasniegt līdzsvaru starp pasaulīgām baudām un garīgu pieredzi. Kas es esmu? No kurienes nāku? Uz kurieni dodos? Kāpēc vispār esmu šeit, šajā konkrētajā laikā un vietā? Kad beidzot spēšu uzņemties atbildību par savu dzīvi un pārstāšu kopēt sabiedrības noteiktos stereotipus? Grāmata “Ēd, lūdzies, mīli” saistošā un izklaidējošā veidā man sniedza atbildes uz šiem un citiem dziļi personiskiem jautājumiem,” pēc grāmatas izlasīšanas atzīst advokāte Elizabete Bruksle.

Dalīties.

Atstāt Ziņu