Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Gatavojoties digitālā TV ērai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pēdējā laikā arvien biežāk dažādas reklāmas biedē, ka pēc pāris mēnešiem mums tiks atņemta televīzija. Viss, ko mēs redzēsim būs melnas švīkas, un vakaros vien atliks aiz garlaicības sist mušas. Kā pasargāt savu TV kasti no šiem draudiem? Un vai tiešām pāreja uz digitālās televīzijas apraidi ir tik sarežģīta?

Apkopošu būtiskākās lietas, ko esam noskaidrojuši, interesējoties un pētot, kā aprīkot savu TV kasti, lai tā turpmāk rādītu digitālo televīziju.

  • Ja tev jau ir kabeļtelevīzija vai satelīttelevīzija, nav par ko uztraukties, nekas nemainās – TV turpinās rādīt
  • Ja tev nav kabeļtelevīzijas vai satelīttelevīzijas, jānoskaidro, kāda veida televizors tev ir:

1. Televizors bez iebūvēta digitālā uztvērēja (vecie TV modeļi)

2. Televizors ar iebūvētu MPEG2 digitālo uztvērēju (apskaties TV lietošanas instrukcijā, jābūt rakstītam MPEG-2). Šāds TV ir mums, lai gan esam to iegādājušies salīdzinoši nesen – pirms pusotra gada, izrādās jaunākais digitālais uztvērējs tajā vēl nav iebūvēts.

3. Televizors ar iebūvētu jaunāko digitālo uztvērēju – MPEG-4

Ja tev ir televizors bez jebkāda iebūvēta digitālā uztvērēja (vecais TV modelis)
Ja saproti, ka tavā televizora kastē nav iebūvēts digitālais uztvērējs, ir divi varianti, ko darīt:

  • Lai skatītos digitālo TV ir nepieciešams iegādāties nelielu ierīci – dekoderi (ārējais digitālās televīzijas signālu uztvērējs), kas pārveidos digitālās televīzijas signālu saprotamu tavam televizoram, būtībā pārkodēs uz analogo TV. Dekoders maksā sākot no 40 Ls līdz pat pāris simtiem latu. Vislētākais, ko atradām- Lattelecom piedāvā par 39 Ls.
    Ja tu nopirksi dekoderu un to pievienosi, tad redzēsi pamata piecus bezmaksas kanālus (LTV1, LTV7, LNT, TV3, TV5) un tev nebūs nepieciešams kļūt par kāda TV operatora klientu un maksāt ikmēneša maksu.
  • Otrs variants ir izvēlēties kādu no maksas kabeļtelevīzijas vai satelīttelevīzijas piedāvājumiem, kuros lielākoties komplektā jau ietilpst dekoderis.

Ja tev ir televizors ar iebūvēto MPEG-2 digitālo uztvērēju (tātad jauns televizors, bet nav iebūvēts jaunākais uztvērējs)
Šādā gadījumā tev ir divas iespējas:

  • Pirmā – iegādāties nelielu ierīci (CAM Transcoder moduli ), kas jāievieto televizorā – īpašā tam paredzētā vietā (parasti TV sānos). Šī ierīce nepieciešama tādēļ, ka digitālā televīzija raida MPEG-4 formātā, un šis modulis „pārtulkos” signālus uz tavam televizoram saprotamu formātu MPEG-2. Šīs ierīces cena svārstās no 40 – 60 Ls. Ja pievienosi to savam TV, tad redzēsi pamata piecus bezmaksas kanālus un tev nebūs nepieciešams kļūt par kāda TV operatora klientu un maksāt ikmēneša maksu.
  • Otra iespēja – izvēlēties kādu no kabeļtelevīzijas vai maksas TV piedāvājumiem

Ja tev ir televizors ar iebūvētu MPEG-4 digitālo uztvērēju
Laimīgā – tev problēmu nav! Šāda ekstra ir daudzos pasaules vadošo zīmolu televizoru modeļos, kuri izlaisti pēc 2008. gada. Izpēti TV lietošanas instrukciju – ja tur rakstīts, ka tavam TV ir iebūvēts MPEG -4, tad viss kārtībā!

Ziņojiet, kā jums veicas ar gatavošanos digitālajai TV ērai!

Dalīties.

Atstāt Ziņu