Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Gandrīz ideālas vakariņas: piektais vakars

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nu ko, esam aizvadījušas pēdējo, nu jau piekto mūsu garšīgo „Gandrīz ideālu vakariņu” vakaru, kad izbaudām TV ekrānos redzamo varoņu pārdzīvojumus un piedzīvojumus. Šoreiz ciemojāmies pie mūsu redaktores Līgas Rozentāles. Lasi un uzzini, kā mums gāja, ko mēs ēdām un kā pavadījām vakaru.

Līga Rozentāle:
Gatavojot savas ‘gandrīz ideālās vakariņas’ biju uztraukusies. Sen nebiju jutusi šādus spriedzes taurentiņus vēderā, gatavojoties viesu uzņemšanai. Tam, protams, bija vairāki iemesli, un viens no tiem– manas vakariņas bija šī gardā maratona noslēdzošais vakars. Un meitenes mani jau iepriekš ķircināja– tām jābūt kā punktam uz i. Otrs iemesls- šaubas, vai spēšu pagatavot veselus trīs ēdienus, vienlaikus auklējot savu mazo meitiņu. Tātad īsts izaicinājums!
Taču vakara noslēgumā uzsitu sev uz pleca- man izdevās! Pateicoties sava vīra palīdzīgajām rokām un rūpīgai darbu plānošanai. Atzīšos– saldo šokolādes desu un siera groziņus pagatavoju jau iepriekšējā vakarā. Un tad jau pārējais bija pa spēkam brīžos, kad mazā čučēja. Un kā man viena mīļa draudzene norādīja- neviens jau nezina, cikos ko tu biji plānojusi pasniegt, tāpēc nevajag satraukties, ja neizdodas kaut kas tieši tā, kā iecerēts.

Lūk, manu ideālo vakariņu ēdienkarte:
Uzkoda: Siera salāti ar ķiploka grauzdiņiem pildīti Kraukšķīgajos siera groziņos
Pamatēdiens: Paprika pildīta ar dārzeņiem un malto gaļu
Deserts: Bērnības saldās atmiņas -šokolādes desa

Uztraukums par izdošanos/neizdošanos pazuda jau līdz ar uzkodu servēšanu, to mazināja meitenes ar savu draudzīgo čalošanu. Man patika vakars. Esmu sajūsmā par visu šo garšīgo vakaru maratonu– lielisks veids, kā pavadīt vasaras vakarus brīnišķīgu cilvēku kompānijā!

Annija Goldberga:
Vakariņas pie Līgas gaidīju ar interesi, jo viņa bija salīdzinoši stingrākā vērtētāja ar nopietnu pieeju. Un jāsaka, ka neesmu vīlusies. Sākums – uzkoda/salāti un nobeigums saldējuma/upeņu kokteilis un ‘sēdamspēle’ lieliski viens otru papildināja.

Sākšu ar salātiem. Tie tika pasniegti … skaisti. Tas atkal liek atcerēties, cik patīkami tomēr ir ēst skaistu ēdienu. Siera groziņš ar siera salātiem, kas izskatījās neparasti un garšoja dievīgi. Varētu visu vakaru ēst tikai šos salātus vien 🙂 Un noteikti pamēģināšu pacienāt ar tiem arī savu ģimeni.

Otrais ēdiens bija patīkams un viegls, garšoja daudz labāk, nekā biju iztēlojusies, izdzirdot sastāvdaļas – paprika un rīsi. Pat mans puika, kas vienmēr pievienojas tikai saldajā daļā, šoreiz nopietni paēda gan rīsus, gan paprikas pildījumu, kaut arī parasti no gaļas viņš atsakās.

Saldais ēdiens bija mūsu pašu vecā labā un saldā rulete – Līga tajā bija salikusi visādus labumus, ieskaitot žāvētus ķiršus un 2 veidu riekstus, jo veikalā nopērkamajās ruletēs parasti ir skops saturs. Man patika sajust kā cepumus tā arī riekstus, un, protams, auglīšus. Uzreiz daudz apēst nevarēja, bet man patika ap to knakstīties visa vakara garumā, nevis apēst vienā reizē. Nu tāda, forša, saldā uzkodiņa 🙂

Izklaide. Tā bija spēle, kuras laikā mēs sēžam ar lapiņām uz pieres, uz kurām ir noteikts vārds, kas jāatmin lapiņas nēsātājam. Sākotnēji šķita, ka tā būs mokoša smadzeņu nodarbināšana, bet izrādījās, ka ir sasodīti interesanti. Izmēģinājām 3 raundus – slavenības, dzīvnieki un profesijas, un feini ir tas, ka to var spēlēt pat divatā.
Vakara sajūta bija silta, mājīga, to pastiprināja arī fantastiskās gaismas un saulriets, un nostiprinājās doma, ka šādi vakari ir jāturpina, tie patiešām ienes jauku rituālu un gaidīšanas svētkus dzīvē.

Līga Ozoliņa:
Šajā nedēļā ciemojāmies pie portāla redaktores Līgas Rozentāles, ar kuru tā bija kārtējā patīkamā atkalsatikšanās, jo šobrīd viņas galvenās ikdienas rūpes ir mazās meitiņas lološana. Taču tas netraucēja Līgai mūs uzņemt, pabarot un izklaidēt kā nākas. Viss, ko Līga cēla galdā, bija ļoti garšīgs. Visās iepriekšējās vakariņās Līga teica, ka viss, ko gatavo, ir tādi vienkārši ēdieni – nekā īpaša. Bet te nu ir jāsāk ar teicienu, ka viss ģeniālais ir vienkāršs – atliek tikai interesanti pasniegt. Un par to Līga bija padomājusi.
Piemēram, siera salāti, kas ir Līgas specialitāte, šoreiz bija pagatavoti, izmantojot zaļo bazilika sieru, liekot domāt, ka tas ir avokado, un tie tika pasniegti kraukšķīgā siera groziņā.
Otrajā ēdienā tika pasniegtas pildītas paprikas pusītes un rīsi. Augustam ļoti atbilstošs ēdiens, kas pats par sevi izskatās košs un kārdinošs.
Saldajam, kā man gribas teikt, šoreiz bija divi cēlieni – 1.cēlienā bija daudzu bērnības dienu lielais gardums – šokolādes desa, bet 2.cēlienā sekoja svaigu upeņu-saldējuma kokteilis.

Man jau šķiet, ka arī Līgas piedāvātā izklaide – katrai savas jaunās „personības” (Ingūna Sudraba, Aspazija, Mišela Obama, Adele, santehniķis, insektu nīdētājs, skursteņslauķis, zobu higiēnists, alnis, kolibri, lidvāvere, kurmis, panda) minēšana, izmantojot vien uzvedinošus jautājumus, uz kuriem var atbildēt ar „jā” un „nē”, mūs visas paņēma savā varā. Pēc pirmā raunda tika prasīts otrais, tad trešais… Azarts un jautrība sita augstu vilni. Taču nakts nepielūdzami tuvojās un bija jādodas. Nesteidzīga pastaiga, sarunas, atvadas – viss, kas piederējās tik rāmajam un veldzējošajam otrdienas vakaram!
Kārtējo reizi jāsaka – paldies par noorganizēto jauko kopā būšanu!

Zane Zvejniece:
Pirms šī vakara bija liela neziņa, jo nebija ne jausmas ko Līga domā, kā gatavojas, tāpēc, ka ikdienā viņu neredzam un neko nedzirdam.
Tad nu par ēdienu:
Uzkoda – Salāti siera groziņā bija ļoti, nu ļoti gardi. Tā kā esmu ķiploku grauzdiņu un siera cienītāja, priecājos, ka salātos bija tieši šīs sastāvdaļas. Man šķiet, ka salātu vēl garšīgākus padarīja veids, kā tie tika pasniegti, nu ir taču noformējumam nozīmeJ
Pamatēdiens – Atkal trāpīts ar man iecienītiem ēdieniem. Atzīšos, arī es esmu vienu reizi mēģināju pagatavot pildītu papriku, taču īsti neizdevās. Rīsiem, varbūt vēlētos klāt vēl kādu mērcīti, bet, katrā ziņā, varēja iztikt arī bez tās.
Saldais – Šis nu bija saldais vārda īstajā nozīmē – salds. Jāatzīstas, ka ruletē bija vairākas sastāvdaļas, kas man neiet pie sirds – marmelāde, rozīnes, vai citi žāvēti augļi. Taču, prasmīgi atrodot man tīkamākos kumosus ar cepumiem un riekstiem, garšoja tiešām labi. Un, lai arī it kā klasika, man šķiet, nebiju to ēdusi. Tā ka, paldies par iepazīstināšanu ar ruletiJ
Izklaidē spēlējām  spēli, kas liek pakustināt savas smadzenes un pabrīnīties par to, cik dažreiz grūti ir iedomāties elementāras lietas, kuras ikdienā it kā ļoti labi zinām. Jā, spēles būtība ir tāda, ka uz pieres tiek uzlīmēts vārds, par kuru nav ne jausmas. Tad nu uzdodot jautājumus, un saņemot atbildes – Jā vai Nē, ir jāatmin, kas tad tu esi.
Kopumā vakars tiešām bija izdevies. Mājīga, jauka atmosfēra. Laiks pagāja nemanot un mājās devāmies jau īstā tumsiņā…
Paldies par garšīgo vakaru.

Jana Makojeva:
Pēdējais ideālo vakaru maratona vakars pie Līgas R., bija ļoti mierīgs un omulīgs. Siltums un labestība, kas staroja no Līgas mūs sagaidot padarīja šo vakaru vienkāršu, jauku un ļoti mājīgu.
Man ļoti garšoja Līgas pasniegtie ēdieni, jo siers, paprika un šokolāde vai viss, kas tai līdzīgs ir arī manas iecienītās garšas, tad nu par visu pēc kārtas. Liels pārsteigums man bija par uzkodu, tā izskatījās fantastiski un, manuprāt, tas ir apbrīnojami, ka Līga kā jaunā māmiņa uzdrošinājās pagatavot ko tādu, kas prasa mazliet vairāk par vienkārši sagrieztiem dārzeņiem ar mērci. Varēja redzēt, ka viņa bija centusies un šī centība bija atmaksājusies, uzkoda garšoja ļoti labi.
Pildīta paprika ar dārzeņiem un rīsiem ir viens no maniem mīļākajiem ēdieniem, jo man ļoti garšo paprika līdz ar to varu likt roku uz sirds un godīgi sacīt, ka ar šo ēdienu Līga bija trāpījusi desmitniekā, vismaz manā gadījumā noteikti. Eh, nebūtu es ēdusi uzkodu, būtu labprāt palūgusi otru porciju pildītās paprikas! 🙂
Saldajā Līga pasniedza šokolādes desu, kas atkal manām garšas kārpiņām lika pacelties debesīs, jo tas ir viens no maniem mīļākajiem saldajiem, ko nesteidzīgi var baudīt pie kafijas vai rūgtas tējas tases.
Vakara gaitā gaisā virmoja sirsnīgums, draudzīgums, smiekli vienai par otru un pašām par sevi, mājīguma sajūta un bija nudien gardi ēdieni. Vēl tagad skatoties bildes, kurās iemūžināts, kā spēlējam Līgas piedāvāto izklaidi gribas atgriezties tai vietā, kur valdīja patiesi jaukas emocijas, spēles azarts, dažādi atklājumi par kolēģēm un bez steigtas pavadīts patīkams vakars.

 

 

 

Dalīties.

2 komentāru

Atstāt Ziņu