Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita

Gadskārtējā ‘Rudens stādu parāde’ tuvojas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zināms, ka dārzkopības sezonas noslēguma pasākums “Rudens Stādu parāde” Bulduru Dārzkopības vidusskolas dārzā notiks 22. septembrī no plkst. 9:00-16:00. 

Pasākuma laikā stādu audzētavas no visas Latvijas plašā klāstā piedāvās augļu kokus un ogulājus, dekoratīvos kokus un krūmus, kā arī daudzgadīgās puķes un citus stādus. “Rudens Stādu parādi” iecienījuši dārza mīļi un profesionāļi no Latvijas un tuvākajām kaimiņu valstīm. Īpaša uzmanība parādē tiek veltīta augļu kokiem, jo tieši šis ir īstais brīdis stādīt kailsakņus.  

“Rudens Stādu parāde” jau četrpadsmito reizi notiks stratēģiski nozīmīgajā Bulduru Dārzkopības vidusskolas dārzā, ko izveidojuši un kopuši skolas audzēkņi un pasniedzēji. Bulduru Dārzkopības vidusskola ir Latvijā vienīgā izglītības iestāde, kur var iegūt izglītību dārzu un ainavu veidošanā, kā arī floristikā (informācija par uzņemšanu: http://www.bulduri.lv).

Apmeklētājus gaida ne tikai stādu un dārza preču, amatniecības un pārtikas produktu plašs piedāvājums, bet arī brīnišķīga svētku atmosfēra, kuru piepildīs mūzikas skaņas, poniju izjādes bērniem un konkursi apmeklētājiem un dalībniekiem, kur balvas sagādās pasākuma atbalstītājs FISKARS. 

Aicinām arī visus izmantot iespēju, sadarbībā ar žurnālu “Ievas māja”, kur atrodami atlaižu kuponi, izmantošanai pasākuma laikā. 

Tāpat, tuvojoties pasākumam norisināsies konkurss portālā “Tavs dārzs”, ar iespēju laimēt vērtīgas balvas.

Latvijas stādu audzētāji atzīst, ka šī sezona kopumā esot laba, pircēju aktivitāte saglabājusies stabila, protams, atkarībā no audzētavu sortimenta. 

Īpaši veiksmīgs šis gads bijis vīnogu stādījumiem, pateicoties siltuma daudzuma kopsummai, kas šogad bijusi īpaši augsta, tāpēc vīnogas ir bagātas ar cukuru un garšas niansēm.

Pateicoties būvniecības nozares aktivitātei, arī dekoratīvo stādu jomā saglabājies stabils pieprasījums. Augļu koku un ogulāju segments rudens sezonā vienmēr ir bijis pieprasīts, šogad stādīšanai īpaši iesakām saldos ķiršus uz samazināta auguma potcelma.

Eksotiskākām vēlmēm iesakām meklēt Latvijas persiku šķirnes. Dekoratīvo stādu piedāvājumā būs gan pazīstami, gan retāki dzīvžogu stādi.

Šobrīd reģistrācija pasākumam turpinās mājas lapā www.staduparade.lv. Tāpat mājas lapā katrs var atrast dalībnieku meklētāju gan pēc tā nosaukuma, gan atslēgvārdiem, kas ērti izmantojams arī telefonā. 

Rudens Stādu parādē apmeklētājiem tiks piedāvāts:

  •  Vairāk nekā 100 stādu audzētāju no visas Latvijas;
  •  Konsultācijas stādu audzēšanā, izvēlē un dārza plānošanā;
  •  Dārza preču un tehnikas tirdzniecība;
  •  Amatnieku un Latvijas ražojumu gadatirgus;
  •  Praktiski padomi no Bulduru Dārzkopības vidusskolas pasniedzējiem un audzēkņiem;
  •  Bezmaksas stāvvieta automašīnām;
  •  Ieeja bez maksas visai ģimenei.

Vairāk informācijas www.staduparade.lv

Stādu parādes ir vienīgie nozares pasākumi, kur apmeklētājiem ir garantija par to, ka piedāvājumā ir tikai Latvijā audzēti stādi. To kontrolē speciāli izveidota ētikas komisija, kas pārliecinās par stādu atbilstību biedrībā pieņemtajai definīcijai „Kas ir Latvijā audzēts stāds?”. Plašāku informāciju iespējams iegūt  www.stadi.lv.

Dalīties.

Atstāt Ziņu