Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Forma maina ēdiena garšu! Atsauksme par Rito virtuves rīkiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ormai ir nozīme! Arī virtuvē. Sastāvdaļu forma maina ne vien ēdiena struktūru, bet arī garšu. Par to pārliecinājās arī Rito virtuves rīku testa dalībniece Inese. Viņa testēšanai ieguva gan dārzeņu mizotāju komplektu, Tescoma rievoto dārzeņu griezēju, kā arī LURCH rīvi ar griežamu rokturi. 

Skat, ko Inese iesaka pagatavot tev!

Veselīga baraviku zupa >> Gardie pupiņu salāti ziemai >>


Lūk, Ineses vērtējums par jauniegūtajiem virtuves rīkiem!

Par Zyliss dārzeņu mizotāju komplektu 
Sarkanais, robotais mizotājs labi der, lai nomizotu plānu mizu mīkstiem augļiem vai tādiem dārzeņiem kā tomātiem. Mēģināju arī kartupeļiem, bet tiem, kā arī burkāniem ideālāk der otrs, zaļais, mizotāju ar nerūsējošā tērauda asmeni. Pats labākais ir tas, ka ar šo mizotāju ērti un akurāti var izgriezt melnos punktus un visu citu nevajadzīgo. Daudz labāk nekā ar nazi! Savukārt ne pārāk gludu burkānu mizošanai šis mizotājs nešķita tik ērts. Mizotājs ir piemērots vairāk vidēji lielu un lielu dārzeņu mizošanai. Tā kā abi mizotāji ir piemēroti mizošanai gan ar labo, gan kreiso roku, t.i., no abām pusēm, un mizotāja asmens ir kustīgs, pie tā ir jāpierod. Kopumā komplekts man patika, tas ir kvalitatīvs un vērtējams kā praktisks palīgs virtuvē.

Par LURCH rīvi ar griežamu rokturi 
Izmantojot šo rokas griežamo rīvi, dārzeņus un augļus var sagriezt 3 veidu interesantās spirālveida formās – plānās spirālēs, spageti un šķēlēs. Kā zinām, no formas mainās arī garša. Sagatavojot šādā veidā dārzeņus zupai, tā ļoti ātri ir gatava, un garša šķiet vēl labāka kā parasti! Pārbaudīju, piemēram, ar vienkāršu un veselīgu baraviku zupu ar rīvētiem burkāniem un kartupeļiem. Salātiem vislabāk patika plānais spirāles asmens: sagriež burkānus, pieliek klāt baziliku un citus zaļumus, labu olīveļļu un salāti gatavi.
Rīve sastāv no 3 maināmiem asmeņiem, viens tiek izmantots, bet 2 atrodas speciālajā uzglabāšanas nodalījumā, tie ir ērti maināmi. Pozitīvi vērtējams ir tas, ka rīve piedāvā rezultātā iegūt interesantas formas, tā ir vienkārša ekspluatācijā un kopšanā, kvalitatīvi nerūsējošā tērauda asmeņi, nepatērē elektrību. Pie mīnusa jāmin tas, ka lai gan rīvēšana ir ērta, tomēr lieliem apjomiem labāk izvēlēties virtuves kombainu. Tāpat arī rīvēšanas mehānisms izveidots tā, ka visu dārzeni nesarīvē pilnībā, paliek ap 7 mm dārzeņa centrs un vēl beigās kāds 1 cm. Secinājums – labs palīgs dārzeņu sagriešanai ikdienas vajadzībām nelieliem daudzumiem, ziemas krājumu gatavošanai, iespējams, ātrāk un ērtāk izmantot kādu mehānisko ierīci.

Par Tescoma viļņoto griezēju
Vienkāršs un praktisks palīgs rievotu formu iegūšanai un dažādībai dārzeņiem, augļiem, sviestam. Man vislabāk patīk to izmantot galda dekorēšanai un garnēšanai. Šādi rievoti sagriezti dārzeņi izskatās interesantāk.

 

 

 


Dalīties.

2 komentāru

  1. IR, ir taisnība. Es vēl mēdzu paziņot, ka šodien ir jauna receptīte, kaut tikai dārzeņi ir sagriezti savādākā formā- salmiņus nomainījuši kubiņi vai plāksnītes vai robainā naža zigzagi! bet, ja manās mājās nīstajā zupā pēkšņi parādās burkāni sirsniņas vai puķītes formā, tad tā ir ēdama. 😀

  2. viļņoto griezēju gan gribētos, tur varētu visādi izvērsties, lai bērniem interesantāku ēdienu "iebarotu" :))

Atstāt Ziņu