Vārda dienu svin: Erna, Evita, Eva

Finanšu plānošana dažādās situācijās

Pinterest LinkedIn Tumblr +

areiza finanšu plānošana un risku apzināšanās var palīdzēt tev tikt galā ar dažādiem dzīves posmiem vai neparedzētiem apstākļiem. Ir ļoti svarīgi, ka esi finansiāli nodrošināta un sagatavojusies jebkurai situācijai, kas var parādīties tavā ceļā.

Kad esi precējusies
Finansiālie jautājumi ir viena no aktuālākajām tēmām, par ko domā jaunlaulātie.Naudas problēmas var pat izraisīt laulības konfliktus. Šeit būs daži padomi, kā šīs lietas risināt mierīgā ceļā:

Atjauno savus dokumentus
Tas var šķist nekas īpašs un daudzi to izdara tikai tad, ja rodas tāda nepieciešamība. Tomēr būs labāk, ja painformēsi visas vajadzīgās iestādes un kompānijas par sava uzvārda maiņu, lai laicīgi veiktu izmaiņas.

Runā par naudu
Esi godīga un atvērta pret savu partneri, runājot par bažām, kas skar naudu. Tas neradīs nesaprašanos un pārsteigumus, kad būs steidzami jārīkojas vai jārisina finanšu  jautājumi.

Sadali uzdevumus un apvieno resursus
Apsver iespēju atvērt kopīgu kontu mājsaimniecības izdevumiem, kopā ar savu partneri. Jūs varat izmantot viens otra atlaides un sadalīt atbildību, arī maksājot dzīvokļa maksājumus un citus rēķinus.

Ja tiek gaidīts bērns
Bērniņa gaidīšana ir viens no laimīgākajiem notikumiem dzīvē. Tomēr, bērni arī galu galā ir sasprindzinājums ģimenes budžetam.
Šeit ir dažas lietas, ko jaunie vecāki var darīt, lai atvieglotu savu finansiālo situāciju:

Netērējies
Jūs noteikti esat sastādījuši sarakstu ar lietā, kas jāiegādājas. Tomēr, vai tavam bērnam tas viss tiešām ir nepieciešams? Lai istabu nepārbāztu ar rotaļlietām, iztērē  šo naudu tādās precēs kā, piemēram, autiņi, pudelītes vai bērnu pārtika.

Budžeta plānošana
Finanšu organizēšana pēc bērna piedzimšanas kļūst īpaši grūtāka, jo īpaši, ja māmiņa ir uz laiku prom no darba. Ienākumi samazinās, bet izdevumi palielinās. Tev jācenšas atlikt daļu naudas drošā vietā, kopš brīža, kad uzzini laimīgās ziņas. Pirms bērniņa piedzimšanas, vajadzētu būt iekrātai summai, kas atbilst vismaz trīs mēnešalgu apmēram.

Izmanto pabalstus
Ja topošā māmiņa pietiekami ilgu laiku ir strādājusi, viņa varēs pretendēt uz pabalstu. Noteikti noskaidro, vai nav vēl kādi pabalsti, atvieglojumi vai kas cits, kas tev pienākas.

Veselības un dzīvības apdrošināšana
Tā kā jaundzimušie ir īpaši uzņēmīgi pret slimībām, tev ir jābūt pienācīgam medicīniskajam segumam. Apdomā šo lēmumu, varbūt ir vērts to izdarīt.

Sāc ieguldīt
Pēc tam, kad mazulis ir piedzimis, izstrādā ilgtermiņa investīciju stratēģiju, lai piepildītu bērna sapņus un cerības. Tas attiecas ne tikai uz ilgtermiņa mērķiem, piemēram, bērna augstāko izglītību. Sāc domāt par to, kā tu finansēsi bērnudārzu. Jo laicīgāk sāksi gatavoties, jo vieglāk būs vēlāk.

Ja esi zaudējusi darbu
Regulāri ienākumi ļauj plānot tēriņus.Tas ļauj samaksāt, piemēram, dzīvokļa maksājumus. Ko darīt, ja šie ikmēneša ienākumi pazūd? Tu noteikti atradīsi citu darbu, tikai sāc uzreiz meklēt. Eksperti uzskata, ka svarīgi veidot iekrājumus, jo šādas lietas var notikt pēkšņi, bez brīdinājuma. Lai periodā, kad meklē darbu, varētu izdzīvot, iekrājumiem būtu jābūt vairāku mēnešalgu lielumā.

Slimības un nāve
Darba zaudēšana nav vienīgais notikums, kas var pārvērst cilvēka dzīvi ar kājām gaisā. Tas pats ir arī ar veselības problēmām un vajadzību ārstēties.
Veselības apdrošināšana var nebūt vienīgais glābiņš un risinājums. Jau atkal ir vērts aizdomāties par ieguldījumiem un krājumiem.

Veidojot ģimeni, lai cik nepatīkami tas būtu, mums jārēķinās ar slimībām un arī iespējamo nāvi. Vai nav jāsagatavo testaments? Pārliecinies, ka spēsi izdzīvot, ja ar otru cilvēku, pēkšņi kas notiktu. Lielākā daļa cilvēku domā par to tikai tad, kad klāt vecums. Tas nav pareizi. Tu vari visu izveidot un sagatavot, un gadu gaitā informāciju atjaunot

Dalīties.

Atstāt Ziņu