Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Finanšu likumi, ko vajadzētu ievērot katram divdesmitgadniekam

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ap divdesmit gadu vecumu daudzi cilvēki piedzīvo lielākos pagrieziena punktus savā dzīvē. Tas ir laiks, kad tiek pabeigta skola, uzsāktas darba gaitas un visbiežāk arī patstāvīga dzīve. Šīs pārmaiņas notiek ļoti strauji un tāpēc nereti jaunieši kavējas pie vecajiem finanšu paradumiem (vairāk par šiem paradumiem lasiet portālā https://www.alfalainaa.fi/pikalaina/). Ir grūti aprast ar domu, ka visa finansiālā atbildība nu gulstas uz pašu pleciem un tas neattiecas vien uz to, ka pašam jāpelna savu naudu. Arī par finansiālo nodrošinājumu ilgtermiņā ir jārūpējas pašam. Šeit būs ieteikumi, kā to panākt.

Iemācieties nedzīvot pāri saviem līdzekļiem
Pirmā finanšu mācība, ne tikai divdesmitgadniekiem, bet ikvienam ir – nedzīvot pāri saviem līdzekļiem. Tas nozīmē, ka ir jāsaplāno savs budžets tā, lai nauda katru mēnesi paliktu pāri, nevis pietrūktu un būtu jāņem aizdevumi. Nereti cilvēki domā, ka patstāvīgās dzīves sākumā tas uz viņiem neattiecas, jo svarīgākais ir iekārtoties dzīvē, sapirkt visu nepieciešamo, kā arī kārtīgi izbaudīt jaunību. Protams, jauniem cilvēkiem, kam vēl īsti nekā nav, ir jādomā arī par to, lai iegādātos visu nepieciešamo mājoklim un patstāvīgai dzīvošanai, taču to var darīt pamazām. Ja pieradināsiet sevi pie dzīves uz parāda, tad, visticamāk, tā arī nodzīvosiet visu mūžu.

Veidojiet uzkrājumus
Arī uzkrājumi jāsāk veidot jau no pirmās patstāvīgās dzīves dienas. Daudzi jaunieši sākumā paļaujas uz vecāku labvēlību un cer, ka, rodoties finansiālajām problēmām, vecāki izpalīdzēs ar finansēm. Ja vecākiem būs lieki finanšu līdzekļi, visticamāk tā arī būs, bet, jāsaprot, ka tādā veidā jūs zaudējat savu neatkarību. Labāk ir jau no paša sākuma kaut mazliet uzrāt. Nevajag censties uzkrājumos atstāt pusi algas, taču kaut vai desmit eiro mēnesī būs labs ieguldījums, lai pamazām sāktu veidot uzkrājumus un pieradinātu sevi pie domas par taupību un racionālu līdzekļu izlietošanu.

Sāciet uzkrāt pensijai
Arī pensijai vajadzētu sākt krāt jau no pirmās saņemtās algas. Vairums jauniešu par ko tādu vispār pat nedomā, jo pensija vēl ir tālu un uzskata, ka tam jau laika pietiks, taču jāsaprot tas, ka, jo agrāk sāksiet veidot uzkrājumus, jo lielāks būs ieguldītās naudas pieaugums. Nauda no privātā pensiju fonda tiek ieguldīta finanšu instrumentos. Tātad, tā ar laiku vairojas un, jo ilgāks būs šis periods, kad nauda ir investēta, jo lielāks būs jūsu ieguvums. Ja nu naudas kam tādam pašā sākumā tiešām nepietiek, vismaz pieturiet sevi pie domas, ka, tiklīdz jums būs mazliet vairāk naudas, jūs to sāksiet darīt.

Meklējiet darbu ar izaugsmes iespējām
Arī pirmais darbs ļoti lielā mērā ietekmēs jūs nākotnes finansiālo situāciju. Meklējot darbu, sākumā kā galveno kritēriju vajadzētu izvirzīt izaugsmes iespējas un gūto pieredzi, nevis to, cik nopelnīsiet. Protams, kā jau viss iepriekš minētais liecina, arī pašā dzīves sākumā izdevumi būs lieli un naudu vajadzēs daudz, tāpēc varbūt gluži brīvprātīgais darbs jums nederēs, bet nevajadzētu arī izvēlēties darbu, kas ir labi apmaksāts, bet neko nedod jūsu pašizaugsmei. Ja iesāksiet strādāt šādu darbu, tad visticamāk, kāpt atpakaļ negribēsiet, bet uz augšu arī netiksiet un visu dzīvi tajā pašā vai līdzīgā darbā arī nostrādāsiet.

Laiks, kad tiek uzsākta patstāvīga dzīve, ir ļoti nozīmīgs, jo tas lielā mērā nosaka to, kāda būs mūsu finansiālā situācija visu atlikušo dzīvi. Jaunībā pieņemtie finanšu lēmumi atspoguļosies vēl ilgi un noteiks mūsu finanšu paradumus. Ja darīsiet visu, kas minēts šajā rakstā, tad varat būt drošs, ka ieliksiet sev labus finanšu pamatus turpmākajai dzīvei un jūsu finansiālā situācija tikai kāps uz augšu. Lai uzzinātu vairāk noderīgu padomu par finansēm, spiediet šeit (klikkaus).

Dalīties.

Atstāt Ziņu