Vārda dienu svin: Rasma, Rasa, Maira

Festivālu ABC. Padomi, gatavojoties brīvdabas pasākumam

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ūlijs pēdējo gadu laikā Latvijā saistās ne tikai ar Jūras svētkiem, bet arī ar vērienīgiem festivāliem. Katram festivālam savs stils, sava noskaņa, vieta un savs apmeklētājs. Bet ideja viena – baudīt un atpūsties brīvā dabā! Bet, lai tiešām izdotos baudīt, pirms tam ir atbilstoši jāsagatavojas, lai ikdienišķi sīkumi jeb tieši to trūkums, nesabojātu svētku sajūtu. Jo festivāls – tie taču ir svētki!
Apkopojot festivālu organizatoru norādījumus un dalībnieku ieteikumus, izveidojām sarakstu ar svarīgāko, kas būtu jāiegaumē, gatavojoties brīvdabas festivālam.

Kur nakšņot?
Tā kā Latvija ir maza, vispirms vajadzētu apzināt radus, draugus, paziņas – varbūt kāds var palīdzēt ar naktsmītni festivāla norises pilsētā. Tas būtu drošākais, ērtākais un izdevīgākais nakšņošanas veids.

Ja festivālam gatavojas laicīgi, var rezervēt vietu kādā tuvumā esošā viesu namā vai viesnīcā vai arī caur sludinājumiem atrast dzīvokli īrēšanai uz festivāla dienām. Dzīvokļa īrēšana noteikti būs izdevīgāka nekā viesnīca.

Divi ne tik ērti nakšņošanas varianti – gulēt mašīnā vai teltī. Pluss šiem nakšņošanas veidiem ir lētās izmaksas, kā arī tas, ka būsi festivāla teritorijā un pilnībā izjutīsi festivāla atmosfēru ar nebeidzamo ballīti, jo tā noteikti turpinās arī telšu pilsētiņā. Mīnuss gan ir tāds, ka var neizdoties izgulēties karstuma vai kādas blakus esošas pārāk atraktīvas kompānijas dēļ, kā arī telts nav drošākais variants, kur atstāt savas mantas.

Kā ģērbties?
Ja dodoties uz ballītēm prioritāte var būt tikai „labi izskatīties” un par „ērti justies” uz vienu vakaru var nedaudz aizmirst, tad festivāli ir vieta, kur „labi izskatīties un ērti justies” ir vienlīdz svarīgi.

Būtiski izvēlēties ērtus apavus, lai vari brīvi pārvietoties plašajā festivāla teritorijā. Dienas laikā tās var būt ērtas sandales, bet vakarā labāk izvēlēties slēgtus apavus, piemēram, stilīgas kedas. Rezervei vēlams paņemt līdzi arī gumijas zābakus- ja tomēr sākas lietus, tad deju plači pārvēršas dubļu plačos.

Apģērbs gan var būt visdažādākais – galvenais, lai labi jūties. Tas var būt gan vasarīgas kleitas, gan īsi šorti vai garas bikses un kāds krekliņš. Vēl tikai atceries, ka pastāv varbūtība, ka šīs drēbes var tikt sabojātas, tāpēc mīļāko kleitu un kurpes labāk atstāt kādai šikākai ballītei. Noteikti līdzi ņem vismaz divus vai pat trīs drēbju komplektus, kuros noteikti iekļauj arī siltās drēbes – džemperi, garās bikses un siltu zeķu pāri.

No aksesuāriem svarīgākais ir cepure, kas būs labs un noderīgs stila elements – pirmkārt, tas pasargās no saules unpārkaršanas, otrkārt, būsi labāk pamanāma starp daudzajiem festivāla apmeklētājiem.

Tā kā pārsvarā visu festivālu teritorijās nedrīkst ienest lietussargus, ņem līdzi lietus mēteli, apmetni vai pončo. Ja ņem vienreizlietojamo lietus mēteli, tad labāk tos uzreiz iegādāties dubultā, lai katrai dienai ir savs, jo tie ir tik gaisīgi, ka var nemanot nozust kādā karstākā festivāla brīdī.

Neaizmirsti par higiēnu un veselību!
Lai justos svaigi un tīri visas festivāla dienas ņem līdzi dušas želeju, šampūnu un kondicionieri, un to visu labāk mazajās ceļojuma pudelītēs, lai neaizņem  daudzas vietas. SOS situāciju novēršanai sagatavo salvetes – gan mitrās, gan parastās, jo tās noder vienmēr. Kā arī nepieciešamās „sieviešu lietiņas”- tamponus, paketes utt.

Rūpējoties par veselību, paķer līdzi mini aptieciņu ar zālēm dažādām situācijām, to vidū noteikti vajadzētu būt – oglītei un tabletēm pret galvassāpēm, un plāksteriem. Protams, nevar iztikt bez diviem vasaras obligātajiem līdzekļiem – sauļošanās krēma un pretodu līdzekļa.

Kā nokļūt?
Ir pasākumu rīkotāji, kuri organizē speciālus sabiedriskā transporta reisus nokļūšanai uz festivālu. Tos ir labi izmantot, ja uz festivālu nebrauc lielā draugu lokā, bet gan, piemēram, kopā ar draudzeni. Ceļā virmos festivāla noskaņa un būs vieglāk iegūt jaunus draugus un paziņas jau pirms pasākuma, jo visiem pasažieriem mērķis viens – festivāls.

Protams, var izmantot parasto sabiedrisko transportu, it īpaši, ja vēlies doties uz festivālu sev ērtā laikā. Tikai ieteicams laicīgi nopirkt biļeti, jo braukt gribētāju noteikti būs vairāk kā citās dienās.

Visērtāk un visātrāk nokļūsi braucot ar auto. Galvenais izvēlies prātīgu šoferi, kas tevi ne tikai ātri, bet arī droši nogādās līdz festivālam.

Lai arī kādu nokļūšanas veidu izvēlēsies, vislabāk ir doties kopā – draugu bariņā. Tad ir vienalga kā un ar ko, jo jautri būs tik un tā.

Kā visu redzēt, dzirdēt, izbaudīt?
Esi veiksmīgi nonākusi līdz festivālam, iekārtojusies izvēlētajā nakšņošanas vietā un vari doties baudīt pašu festivālu. Bet var iestāties arī neliels apjukums – kur iet, ko darīt, ko klausīties un ko nē?! Kā lai visu paspēj?! Kā teicis pats Karlsons: ”Mieru, tikai mieru!” Galvenais, kas jāizdara – izvēlies prioritārās grupas, kuras vēlies noklausīties un redzēt. Visu pārējo pakārto tam. Ja vienlaicīgi spēlē divas grupas, kuras vēlies dzirdēt – izvēlies to, kura tomēr patīk labāk. Mēģinot nokļūt uz abiem koncertiem, visticamāk dzirdēsi tikai nedaudz no katras grupas, jo lielākā laika daļa paies, esot ceļā no vienas skatuves vai telts līdz otrai.

Brīžos, kad neuzstājas neviena no grupām, kuru vēlies dzirdēt, laiku vari izmantot, lai apskatītu un izmēģinātu visas pārējās aktivitātes, ko ir sarūpējuši festivāla organizatori.

Ja festivālā esi lielākā draugu lokā un katram ir savas prioritātes, labāk vienojieties par kādu centrālo vietu, kur ik pa laikam saskrieties, lai katrs var doties un klausīties tieši to, ko pats vēlas, nevis to, ko ir izvēlējušies draugi. Un vēl – vienmēr jau var sazvanīties.

Kā vislabāk iepazīties?
Lai arī uz kuru festivālu izvēlēsies doties, satiksi daudz pozitīvus un priecīgus cilvēkus. Tādēļ tā ir laba iespēja, lai iepazītos un iegūtu gan jaunus draugus un draudzenes, gan nākamo mīļoto. Iedvesmai dažas idejas, kā iepazīties festivālā.

Izvēlies interesantu apģērbu. Atliek izdomāt un uzvilkt oriģinālu krekliņu vai kleitu, lai citi (lasīt -puiši) vēlētos ar tevi nofotografēties! Šis ieteikums patiešām strādā – kādā koncertā divām meitenēm bija oriģināli noformēti grupas t-krekli – ar meitenēm vairākas reizes vēlējās nofotografēties puiši, kas fanoja par šo grupu. Pēc kopīgas bildes…var apmainīties ar e-pastiem/facebook informāciju..un tālāk jau tu pati zināsi, kā rīkoties.

Uzcel telti īstajā vietā. Ja izvēlies nakšņot telšu pilsētiņā, tad esi vērīga izvēloties vietu, kur celt telti. Cel to blakus foršākajai kompānijai un tālāk jau sarunas pašas raisīsies, sākot no lūguma palīdzēt uzcelt telti un to pieskatīt, beidzot ar kopīgu tostu par iepazīšanos.

Brauc ar sabiedrisko transportu. Pilns autobuss vai vilciens ar foršiem cilvēkiem, kuri arī dodas uz festivālu. Visi priecīgā pacilātā garastāvokli, atsaucīgi un draudzīgi. 101 viena sarunas tēma par un ap festivālu, māksliniekiem, kas uzstāsies. Šeit tu vari sastapt kompāniju visam festivāla laikam.

Flirtē uz nebēdu. Protams, arī festivālā var un vajag izmantot visus labākos vasaras iepazīšanās paņēmienus – pludmalē palūgt uzsmērēt krēmu, palūgt palīdzēt kādu smagu somu aiznest, pajautāt ceļu, kur atrodas kāda telts, utt.

Ko ņemt līdzi?
Festivāla ieejas biļeti!
Kādu personu apliecinošu dokumentu
Skaidru naudu un norēķinu karti
Telti
Guļammaisu vai segu(as) un spilvenu
Piepūšamo matraci vai tūrisma paklājiņu
Ziepes vai dušas želeju (vislabāk mazajā ceļojumu iepakojumā)
Šampūns, kondicionieri (arī vislabāk pārliet ceļojumu mazajās pudelītēs)
Zobu pastu un zobu birsti
Meiteņu lietiņas
Mitrās salvetes, parastās salvetes,tualetes papīru
Aptieciņu
Saules aizsargkrēmu
Divas vai trīs apģērba kārtas
Vismaz divus apavus – vienus vaļēja, otrus slēgta tipa
Peldkostīmu
Dvieli
Cepuri
Saulesbrilles
Lietusmēteli
Gumijas zābakus
Mobilo telefonu un tā lādētāju
Fotoaparātu (bet ne profesionālo)

Ko noteikti neņemt līdzi
Datoru
Stikla pudeles vai citus stikla traukus
Dzīvniekus
Pirotehniku, grillu, sveces
Tumbas, skaņu sistēmas
Profesionālo foto un video tehniku
Lietussargu

Lai izdodas lieliski atpūsties!

                                                            

Jūlija pasākumu afiša 2014

Jūlijs, kā jau pats vasaras viducis, ir visaktīvākais dažādu aktivitāšu, pasākumu, koncertu un festivālu laiks. Kurp vien dodies, kaut kas notiek! Ir laiks izklaidēties un kārtīgi atpūsties! Piedāvājam mūsu jūlija notikumu izlasi.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu