Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Elīna un Dace mācās dejot zumbu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pagājušas pāris nedēļas un nu SievietesPasaule.lv un Studio X1 konkursa “Gribu dejot!” finālistes jau sāk ziņot, par to, kā viņām veicas ar dejošanas apgūšanu.

Atgādināsim, ka februāra sākumā sešas konkursa finālistes tika uzaicinātas apmeklēt 3 deju nodarbības deju un kustību studijā Studio X1.
Tā, kura visinteresantāk būs aprakstījusi savu dejotmācīšanās pieredzi iegūs galveno balvu – iespēju doties uz pilnu deju kursu 2,5 mēnešu garumā (11 nodarbības) 47 Ls vērtībā. Šeit darbiņš arī jums, mīļās lasītājas, – sekojiet līdzi finālistu stāstiem par to, kā viņām iet deju zālē, un vērtējiet. Izvēloties uzvarētāju, ņemsim vērā jūsu viedokli!

Lūk, pirmie iespaidi par deju nodarbībām – gan Dace, gan Elīna izvēlējušās apgūt eksotisko un enerģisko zumbu.

Elīna: “Zumbā ir kaut kas maģisks- nogurums, prieks, un nekādu sāpju nākamajā dienā”
Kādā dienā man uzsmaidīja necerēta veiksme – saņēmu vēstulīti, ka esmu iekļuvusi konkursa „Gribu dejot” pusfinālā. Pašlaik laimētas 3 deju nodarbības. Izlasot vēstuli iespiedzos, biju neizsakāmi priecīga. Turpmāko nedēļu tik par dejām vien domāju, bet diemžēl studiju grafiks un kursa darba rakstīšana paņēma ļoti daudz laika un uz pirmo deju nodarbību tiku tikai vakar.

Jautāsiet, kādu deju veidu gan es izvēlējos? Es vienmēr esmu ļoti vēlējusies dejot salsu, jo tā ir tik ritmiska un romantiska deja. Bet tā kā mans draugs pašlaik netiek uz deju nodarbībām, tad nolēmu, ka vēlos kaut ko tādu, kur varētu iztikt bez viņa līdzdalības. Palasīju par dažādiem deju veidiem, noskatījos video un mani piesaistīja kāda deja, par kuru nekad nebiju dzirdējusi. Un izvēlējos ZUMBU.

Devos uz pirmo nodarbību, rokas trīcēja kā ejot uz pirmo randiņu. Ienākot pa lielajām durvīm un kāpjot uz trešo stāvu, no uztraukuma sāka sāpēt vēders, un tad atskārtu, ka esmu vismaz 45 minūtes par ātru. Bet tas bija pozitīvi, jo redzēju daudzas mazas, jaukas meitenītes balerīnu tērpos. Tik rozā un skaisti, man ļoti patīk balerīnas, nezinu kāpēc, bet piesaista. Graciozas, sievišķīgas un rozā.

Kāpēc uztraucos? Jo citi taču jau māk, un es tāda jauniņā, kas neko nekad nav dejojusi… Ar satraukumu gaidīju, kā tad nu būs..

Bijām pilna deju zāle, bet es nebiju vienīgā iesācēja, tas mani nedaudz nomierināja. Zumbas skolotāja ļoti pozitīva un iedrošinoša. Nedusmojas, ja kādam kaut kas nesanāk, bet gan paslavē par centību. Sajutos, ka esmu tur, kur man jābūt.

Galu galā ļāvos mūzikas ritmiem un apmulsums izzuda kā nebijis… Mūzika pati liek kustināt kājas, gurnus, rokas un visu, ko var pakustināt!  Mājās dodoties sajutu patīkamu nogurumu, nedaudz sāpes mugurā, jo sen nebiju tā izkustējusies. Šodien nekas nesāp, kā parasti tas bija pēc sporta nodarbībām. Šķiet Zumbā ir kāda maģija. Nogurums, prieks, un nekādu sāpju nākamajā dienā.

Ar nepacietību gaidu nākamo nodarbību!

 

Dace: “Visi tango, salsas un indiešu eksotiskie soļi un kustības manī radīja vislielāko sajūsmu”

Šīs pirmdienas vakars man bija kā uztraukuma un prieka sajaukums, jo atkal nācās doties pretī nezināmajam un šoreiz nezināmā vārds bija Zumba.

Jau pašā sākumā es pārliecinājos, ka tomēr tik labi Rīgu nepazīstu un sajutos kā apmaldījusies trīs priedēs, kad ziedu veikaliņa pārdevēja man centās paskaidrot deju studijas atrašanās vietu. Lai nu kā bet drīz es nonācu siltajās Studio X1 telpās un nu jau bija pienācis laiks nezināmajam. Kad zumbas trenerīte parādīja pirmos soļus, kurus mums vajadzēja atkārtot, man gribējās teikt- ko? Tas likās neiespējami grūti, bet pirmais iespaids tiešām ir maldinošs. Visas zumbošanas sākumā sajutos kā īsta nemākule, jo visi soļi un kustības man bija kas jauns. Kādu brīdi centos lēkāt līdzi, lai gan gribejās apsēsties uz grīdas un no sirds izsmieties par savu nemākulīgo zumbotājas attēlu spogulī. Ar laiku mazliet pieradu pie īstajām kustībām un nu jau uzradās īsts azarts darīt visu vēl labāk. Atceros ko teica zumbas trenere pašā sākumā- vai nu dari kā es, vai dari vēl labāk!

Visi tango, salsas un indiešu eksotiskie soļi un kustības manī radīja vislielāko sajūsmu. Lai arī pirmajā nodarbībā man bieži sajuka visi pagriezieni, ir motivācija nākamajā nodarbībā visu uzlabot.

Brīdī, kad mēs lēkājām purinot vienu kāju pēc otras pamanīju, ka pa durvju spraugu kāds cītīgi skatās ko mēs darām. Knapi apvaldīju smieklu spurdzienu, jo tas izskatījās diezgan amizanti. Kā vēlāk dzirdēju, šis viltīgais skatītājs mūsu centienus nodēvēja par Uzbeku tautas deju mēginājumiem. Iedomājoties sevi kā skatītāju no malas, dotajā gadījumā- durvju spraugas, tas laikam arī tā izskatījās.

Nodarbības laikā liekas, ka tu zaudē visu lieko jo pamatīgi svīsti un ir ļoti jūtama spriedzīte muskuļos. Tās sajūtas ir neaprakstāmi patīkamas un tās ne tuvu nestāv muskuļu sāpēm un nogurumam, kāds agrāk bija pēc skolas sporta stundām. Atmosfēra ir patīkama, kaut arī pirmajā nodarbībā lielākā daļa zumbotāju bija manāmi sakautrējušies.

Nākamajā dienā nejutu savas gaidītās sāpes muskuļos un tas ļoti priecēja. Man gribējās atkal dejot un izjust visu no jauna, tādēļ ar nepacietību gaidu nākamo nodarbību.

 

DEJU UN KUSTĪBU STUDIJA

 

Dalīties.

3 komentāru

  1. Daiguci – ideja līdzīga Afropowerdance, bet Zumbā ir dažādu deju sajaukums un Latino deju bāzes.<br><br>vit – Dejot var sākt jebkurā vecumā, jo tāpat jebkurš sāk ar iesācēju kursiem! Pie mums dejo līdz 70 gadu vecumam, bet nav aizliegts nākt arī vecākiem ;)<br>Video ievesmai:<br>http://www.youtube.com/watch?v=oB4kPm0nn0E

Atstāt Ziņu