Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Eglīšu rotājumi no sāls mīklas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ūsu lasītāja Liene padalījusies ar brīnišķīgu ideju, kā pašiem pagatavot Ziemassvētku rotājumus eglītei, izmantojot sāls mīklu. Šāda darbošanās-  mīklas mīcīšana, rullēšana, figūriņu gatavošana un pēc tam- krāsošana, ir lieliska pirmssvētku vakaru nodarbe kopā ar bērniem.

“Šogad vēlējos rotājumus eglītei pagatavot kopā ar savu divus gadus veco meitiņu, iedvesmu to gatavošanā smēlos no vienas mammas bloga, kuru regulāri lasu.
Ideja lieliska, materiāli – viegli pieejami un ekoloģiski, un galvenais – arī bērns var darboties.

Lai pagatavotu sāls mīklu, nepieciešams vien sāls, milti un ūdens. Es ņēmu pusglāzi sāls un pusglāzi miltu, sajaucu tos kopā un izbēru uz galda čupiņā. Pamazām tiem pievienoju ūdeni, mīcot un skatoties, lai sanāk stingra masa. Gatava sāls mīkla ir stingra, bet veidojama un plastiska (gluži kā plastilīns), un nelīp pie rokām.

Tad mīklu izrullē un izspiež vajadzīgās formiņas. Mēs izmantojām piparkūku formiņas, bet bērni var arī veidot paši savas figūriņas un zvēriņus utt. Ja pēc tam gribēsiet tos izmantot kā rotājumu eglītei, tad katrā ‘cepumiņā’ ar kokteiļsalmiņu jāizdur caurums. Kad ‘cepumiņi’ jeb figūriņas gatavas, tās liek cepeškrāsnī 200 grādos uz aptuveni 10 minūtēm. Kad tās ir atdzisušas un kļuvušas cietas, kopā ar meitu ķērāmies klāt to izkrāsošanai ar krītiņiem. Tad ievērām katru ‘cepumiņu’ skaistā lentē un iekārām eglītē.”

Dalīties.

3 komentāru

Atstāt Ziņu