Vārda dienu svin: Tālis, Tālavs, Marts

Dzīvžogs – skaistas un sakārtotas vides radīšanai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Katra saimniece vēlas savā mājā radīt vidi, kurā visa ģimene justos labi. Arī āra telpas funkcionāla sakārtošana ir ļoti būtiska. Ar dzīvžogu palīdzību var radīt skaistu, mājīgu viesistabu jeb dzīvojamo āra telpu, kur siltos vasaras vakaros ģimene pulcējas uz vakariņām.

Dzīvžogu pielietojums dārza telpas izveidē ir ļoti plašs. Tas atkarīgs gan no platības, gan mērķiem, kam tas paredzēts, gan no saimnieku personiskām izjūtām, izvēloties augus, kuri tiem patīk. Pielietojot dzīvžogus var risināt teritorijas plānojumu dažādās zonās (piem., atdalīt saimniecisko daļu no atpūtas zonas, priekšdārzu no dzīvojamās daļas; ieprojektējot kādu intīmu, slēgtu telpu); plānot vēja, putekļu, skaņas mazināšanas norobežojošos stādījumus, vai arī veidot zaļu dzīvžoga joslu uz kura fona projektēt krāšņu ziemciešu dobi.

Domājot par dzīvžoga ierīkošanu, jāatceras – lai augi augtu veselīgi, tiem jānodrošina atbilstoša augsne, tādējādi ielabojot to 40-60 cm dziļumā ar melnzemi, kompostu un mikroelementiem, atkarībā no izvēlētā dzīvžoga veida.

Rudens ir ļoti labvēlīgs laiks, kad var veikt stādīšanas darbus, jo augi, saņemot daudz mitruma, labi iesakņojas un pārziemo. Kokaudzētava Baltezers plašā sortimentā piedāvā augus dzīvžogiem, ko var apskatīt – www.baltezers.lv un www.draugiem.lv/baltezers.lv.

No 24. septembra līdz 31. oktobrim LIELĀS RUDENS ATLAIDES


Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu