Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Dzīve citā pasaulē

Pinterest LinkedIn Tumblr +

azliet aizkavējoties, esam nonākušas sava ceļojuma nākamajā pieturvietā. Kāpēc tik ilgi? Tāpēc, ka uz šādām vietām tik ātri nemaz nevar nokļūt. Mēs runājām par salām – skaistām un eksotiskām, dažādām un īpašām salām, kas kaut kur paslēpušās dažādu ūdeņu vidū.

Viena no SievietesPasaules meitenēm, tas ir, es – Zane, nupat esmu atgriezusies no brīvdienām šādā paradīzē. Gribu izstāstīt savu pieredzi par to, kāda ir dzīve tur – uz salām.

Vispār, mana ceļojuma maršuts bija šāds: Bangkoka-Ao Nang beach-Koh Phi Phi – Koh Lanta-Ao Nang beach- Kuala Lumpura. Taču, ja runājam tieši par salām, tad pastāstīšu par Koh Phi Phi un Koh Lanta.

 

     

Koh Phi Phi
Kad kādas dienas bijām padzīvojuši Ao Nang, kas arī ir pasakaina vieta ar klintīm, palmām, ziloņiem, pērtiķiem un iespēju braukt uz motorollera, kur acis rāda, ar kuģīti dodamies uz nelielajām Phi Phi salām. Jau tuvojoties salām, aizraujas elpa – ūdens paliek arvien dzidrāks, ar vien košāks, parādās zemes maliņa un esam klāt. Salas ir ļoti skaistas, tiešām kā no pasakas. Phi Phi Don ir lielākā no Phi Phi, bet tik un tā tik maza, ka tur nav auto, nav motorolleru, pārvietošanās notiek tikai ar velosipēdiem un salu var izstaigāt ar kājām.

Ja man būtu kā īsi jāraksturo šī vieta es teiktu – skaista daba un ballītes dienu un nakti. Jā, Phi Phi ir pilna ar jauniešiem un dzīves baudītājiem. Pa dienu visi dodas kādās ekskursijās vai vienkārši guļ pludmalē, bet tiklīdz iestājas tumsa, sākas dejas. Sala ir pilna ar kolorītiem cilvēkiem, tu brīvi vari satikt un iepazīties ar tik dažādām personībām, no dažādām pasaules malām, visi kļūst draugi, visi ir smaidīgi un laimīgi. Dzīve ir bezrūpīga!

No Phi Phi Don ir iespēja doties ekskursijās uz Phi Phi Leh, kas ir mazāka un tajā neviens nedzīvo, tur ir tikai skaistas pludmales. Tad nu arī mēs, iesēdušies Taizemei raksturīgajās koka laivās, dodamies ceļā. Pasaka! Grūti ielikt vārdos to skaistumu, kad brauc gar pašām klintīm, kad ūdens ir tik caurspīdīgs, ka redzi cauri pilnīgi visu. Tur pirmo reizi snorkelēju un redzu krāsainu ūdens pasauli. Aizbraucam, protams, arī uz Maya Bay, kas ir vieta, kur uzņemta slavenā filma „The Beach” ar Leonardo Di Caprio, kas jau kļuvusi par tādu kā Taizemes reklāmas rullīti. Pludmale gan ir pilna ar tādiem pašiem tūristiem kā mēs, kam dota stundiņa tur pabūt, bet tik un tā – skaisti. Šī ir pludmale ar visbaltākajām smiltīm un tik mīkstām, kā milti, bez neviena smilšu graudiņa. Izbraucienā tiešām pavadījām lielisku dienu un apskatījām skaistas vietas.
Uz salas, kur dzīvojam, kalna virsotnē ir arī skaists skatupunkts, kuru, spītējot daudzajiem pakāpieniem un saulei, tomēr sasniedzam. Bija tā vērts! No tā var pārredzēt visu salu un skats, kas paveras ir tiešām skaists.

         

Koh Lanta
Varbūt tāpēc, ka šeit nokļuvām pēc Phi Phi, varbūt tāpēc, ka tā vienkārši ir, Lanta ir mierīgāka un klusāka. Te ir iespēja doties garās pastaigās gar pludmali, vērot saulrietu klusās vietās, doties izbraucienos ar motorolleri. Tāda īsta laiskošanās un īsta brīvdienu sajūta. Šeit arī izbraucam ziloņa mugurā, apmeklējām īstu Thai boxing maču un baudām pamatīgus viļņus.
Tā kā sala ir daudz lielāka par Phi Phi, te vairāk ir iespēja vērot kā dzīvo vietējie cilvēki, pabraukt uz nomaļākām vietām un atrast piedzīvojumus apmaldoties.

 

Kopsavilkums

           
Grūti nelielā blogā aprakstīt Taizemi un dzīvi uz salām, šķiet, par to varētu uzrakstīt grāmatu… Tā ir cita pasaule, kurā nekas nelīdzinās tam, ko mēs redzam šeit Eiropā, Latvijā. Tur dzīvo cilvēki, kuriem ir pavisam citas vērtības, cits skats uz dzīvi, ko, nodzīvojot divas nedēļas tur, mazliet jau sāc pārmantot. Salas ir kā slēgta vieta, kur ir savi likumi, sava valstība. Gaisa temperatūra ir ne zemāka par +35 grādiem, visapkārt ūdens. Tev ir jāaizmirst sava kārtība, sava pieredze. Tev jāpieņem viņu dzīves likumi, tev jāpieņem ikdiena:
– ķirzaka istabā ir normāla parādība;
– bungalo mājiņas un, iespējams, duša zem klajas debess;
– kāds mēģina ar tevi sadraudzēties kaut īsti nezina kā kontaktēties;
– brīvība uzskatos un dzīvesveidā;
– pērtiķis uz ceļa vai jebkurā citā vietā;
– zilonis ceļa malā;
– kokosrieksti visapkārt un vietējo smiekli, kad paziņo, ka mums tas ir eksotika;
– karaļa godināšana;
– salas iedzīvotāju ikdiena, tūristiem pa vidu.

Dodoties uz tādām eksotiskām vietām, kā salas, es noteiktu ieteiktu ceļot, tas ir –  iepazīt, mēģināt to visu izgaršot, nevis gulēt dārgā viesnīcā pie baseina, jo tieši tur – aiz viesnīcas robežas, ir īstā dzīve. Viena lieta ir redzēt visu skaisto, kas tur paveras, bet otra lieta – visi cilvēki, kas satikti pa ceļam. Iepazināmies ar cilvēkiem no Vācijas, Irānas, Brazīlijas, Meksikas, Francijas un citām vietām. Dažādi pasaules apceļotāji, jaunlaulātie, brīvdienu baudītāji utt. Tas viss tikai pavairo emocijas un vēl vairāk atver acis pasaulei.

 

Esot tur, man līdzi bija žurnāls, kurā tieši bija rakstīts par ceļošanu. Tur bija teikts, ka īstu ceļotāju var atpazīt pēc mirdzošām acīm, jo viņš visu laiku atklāj ko jaunu, izdara ko tādu, kas liek izkāpt no komforta zonas, no sev ierastā. Un tieši tas ir jādara esot tālu prom no mājām, tieši tas paliks atmiņā.

Tāpēc noteikti novēlu sev un arī visām jums – kad vien ir iespēja dodieties pasaulē, ceļojiet!

 

 

 

Šoreiz meklēsim latviešus, kas apmetušies kādās no salām uz dzīvi, apskatīsim, kādas tad ir pasaules eksotiskākās salas un tā, ar vienu soli būsim tuvāk vasarai un ienesīsim savās sirdīs to vieglumu, kas valda tur!

* Katru mēnesi dodamies „virtuālā ceļojumā” uz kādu valsti, veidojot rakstus par tās cilvēkiem un kultūru, intervējot latviešus, kas tur dzīvo un meklējot iedvesmu, ko šīs zemes kultūra sniedz un ko var iegūt esot tepat Latvijā. Visus SP.lv „virtuālo ceļojumu” rakstus vari lasīt šeit: „Apceļo pasauli kopā ar SP”

Dalīties.

1 komentārs

  1. Ļoti skaistas bildes un stāsts! Paldies!<br>Šorīt ar vīru ielidojām Taizemē lai jau trešo ziemu pavadītu šeit- milzīgs vilkmes spēks šai zemei darbojas uz mums!<br>Lai mums visiem patiesi izdodas sirdīs Sauli un vieglumu turēt! :)<br><br>

Atstāt Ziņu