Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Dziedināšana caur tautasdziesmu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

edēļas nogalē, 27. aprīlī plkst. 14:00 “Dzīves Zinātnes Institūts” telpās Lāčplēša ielā 35-16a tiek plānots sirsnīgs un mierpilns pasākums “Dziedināšana caur tautasdziesmu” dziedātājas- dziesminieces Ingas Karpičas vadībā. 

Māksliniece par šo pasākumu stāsta: “Tā ir miera un dziedniecisku skaņu meditācija. Sākums ir pavisam vienkāršs: katram tiek iedoti tautasdziesmu vārdi, dalībnieki ieņem vietas aplī uz mīkstiem, ērtiem sēžamajiem un noskaņojas uz sekojošu individuālu meditāciju. Protams, meditāciju veido visi dalībnieki kopā, viens otram palīdzot iekšēji atvērties, tomēr mēs katrs nākam ar savu konkrētu mērķi, tāpēc būtiski ir iekšēji noskaņoties uz to. Man pašai ļoti palīdz, kad aizveru acis un sekoju vārdu virknējumiem tautasdziesmās, jo tā ir vieglāk “nolikt malā” ikdienas rūpes un atvērties meditācijai, lūgšanai. Dziedāšanas laikā iesaku koncentrēties uz to, kas notiek iekšienē, sirdī. Nereti, dziedot dainas, atnāk atklāsmes, top skaidrākas lietas, var pat negaidīti atnākt kādas meklētas atbildes. Katram šie procesi ir ļoti atšķirīgi, jo mēs katrs nākam ar savu stāstu, pieredzes pagāžu no izdzīvotā šeit un iepriekšējām dzīvēm. Dziedot tautasdziesmas mēs pamazām sevi atveram tautasdziesmas enerģijas kanālam, kas, savukārt, mums palīdz sakārtot sevi  iekšēji un būt harmonijā ar VISU. 

Dziedot dainas, atnāk atklāsmes,
top skaidrākas lietas, var pat
negaidīti atnākt
kādas meklētas atbildes.

Bieži esam dzirdējuši, ka ūdens spēj saglabāt informāciju- gan pozitīvu, gan negatīvu. Arī mūsu ķermenis veidots no aptuveni 80% ūdens, līdz ar to, spēj uzlādēties caur skaņas vibrācijām. Esmu pārliecināta, ka mēs visi esam piedzīvojuši brīžus, kad, dzirdot dvēselisku mūziku, sajūtamies ļoti harmoniski, mierīgi, it kā uz brīdi būtu pacēlušies virs Zemes, tur, kur valda miers un svētlaime. Ja šādas sajūtas spējam piedzīvot vien DZIRDOT tādu mūziku, tad jāsaka viennozīmīgi: DZIEDOT un paši piedaloties šo dziedniecisko skaņu radīšanā, mēs daudz pamatīgāk attīrām savu iekšējo pasauli un dodam sev iespēju augt garīgi.

Būsiet noteikti piedzīvojuši tādu atklāsmi- kad klausos koncertu, jūtos labi, pat ļoti labi, bet ilgi nosēdēt nespēju vien klausoties. Reizēm apnīk. Iztrūkstošais posms lielākoties ir- ja vien mums pašiem ir dota iespēja dziedāt! Tad laiks paskrien daudz ātrāk un piepildītāk, jo esam piedalījušies ar savu balsi, kas nāk no pašu sirds. Tas ir tāpat kā vērot gleznas galerijā vai pašam izdzīvot šo radīšanu gleznojot, kur tiek iesaistīta mūsu iekšējā pasaule, zemapziņa. Tāpēc aicinu piedalīties un līdzdarboties, lai ar katru reizi arvien vairāk pavērtu vaļā sirdi, jo taču esam atnākuši šeit uz Zemes, lai mīlētu! Un nav nozīmes, cik kuram “dziedamā balss” vai nē, jo šeit mēs katrs nākam sevis dēļ, viss ar laiku pamazām atvērsies!”

Ej, Laimiņa, tu pa priekšu,
Es tavās pēdiņās;
Nelaid mani to celiņu,
Kur aizgāja ļauna diena.

Tautasdziesmu sadziedāšanas meditācija “Dziedināšanās caur tautasdziesmu” ik pa laikam tiek organizēta Rīgas centrā kā arī citās vietās Latvijā. Ar norises laikiem iespējams iepazīties, sekojot Ingas Karpičas mūzikas profilam sociālajajos tīklos: 

Facebook [Inga Karpiča mūzikas aktualitātes]

draugiem.lv [Inga Karpiča FOLK

                                                      
LASI VĒL!

INTERVIJA AR DZIEDĀTĀJU
INGU KARPIČU
>>>

 

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu