Vārda dienu svin: Austra, Aurora

Dodamies izpētīt pasaules salas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

z pasaules ir tik daudz skaistu vietu, ko redzēt un izbaudīt. Tā, kā arī mēs, virtuāli apceļojam pasauli, gribējām nedaudz ielūkoties šādās vietās. Šoreiz apskatām salas – vietas, kas ir lielākas vai mazākas, bet tomēr, šķiet, mazliet nesasniedzamas… Tajās noteiki ir kāda burvība un to zina, katrs, kas tur pabijis.


Bora Bora
Franču Polinēzijas Taiti populārākā sala Bora Bora daudzviet nodēvēta par vienu no skaistākajām salām. Tā atrodas Klusajā okeānā un visas salas šajā reģionā ir ļoti skaistas un dažādas. Bora Bora nav no lētākajām salām, taču ir vērts to redzēts. Tā apbur ar skaistām pludmalēm un pasakainu ūdeni.


Seišelu salas
Tropiskā paradīze, kas atrodas Indijas okeānā, ap 1590km uz Austrumiem no Āfrikas Austrumu krasta un Ziemeļaustrumos no Madagaskaras. Seišeļu republika sastāv no 115 salām, kuras ar pieguļošo ūdens teritoriju kopā aizņem ap 1’340’000 kvadrātkilometru. Unikāla flora un fauna, kristāli dzidrs ūdens, vientuļas baltām smiltīm klātas pludmales, krāšņi koraļļu rifi.

Juris:
Šķiet, ka tā ir skaistākā vieta, ko esmu redzējis. Visu ko vajag atpūtai uz paradīzes jūs atradīsiet Seišelu salās. Smiltis ir kā tīrākie milti, izliekušās palmas, kas stiepjas gar granīta akmeņiem… pasaka! Man pilnīgi neticas, ka tas notiek īstenībā, un ka redzu ko tādu ar savām acīm! Neieteiktu tērēt lielu naudu dārgām viesnīcām, jo jūs jau tur tāpat nepavadīsiet savu dienu. Viss, kas nepieciešams – ceļotprieks un vēlme redzēt pasauli.

Santorīni
Romantiska, gleznaina un neaizmirstama Grieķijas sala. Agrāk salai bija apaļa forma, taču pēc vulkāna izvirduma 1450. g. p.m.ē. visas salas centrālā daļa nogrima. Pašreiz salai ir pusmēness forma. Tur atrodamas melnas, baltas un sarkanas smilšu pludmales. Salas vidienē var atrast vēl tūristu neskartus ciematiņus un izbaudīt autentisko Santorini gaisotni.

Rolands: Garantēts, ka šī izmēros nelielā sala paliks spilgtā atmiņā. Salā var smelties gan iespaidus, ko sniedz kultūrvēsturiskais mantojums, apciemojot aizvēsturisko civilizāciju apmetnes, gan baudīt neatkārtojamo ainavu ar savdabīgu reljefu, kas veidojies vulkāna izvirduma rezultātā krāterī iegrūstot daļai no salas. Peldētājiem salā ir pieejamas dažādas pludmales – klinšainas balto smilšu pludmales, oļu pludmales, pat melno un sarkano smilšu pludmales. Burvīga atmosfēra valda vakaros vietējās arhitektūras baltajās viesnīciņās, kas izvietotas gandrīz viena virs otras klints korē.

Havaju salas
Havaju salas ir vulkānisku salu grupa, kas atrodas Klusā okeāna ziemeļu daļā un ir viens no Amerikas Savienoto Valstu štatiem. Havaju salu grupu veido 6 apdzīvotas salas, kā arī ap 130 neapdzīvotu vulkānisku un koraļļu salu.


Maldīvu salas
Maldīvija ir salu valsts, kas atrodas Indijas okeānā. Maldīvu salas kā dārgas, neaprakstāmi skaistas pērles savirknējušās pie ekvatora pašā Indijas okeāna vidū un iemieso sevī tropisko paradīzi. Valsts sastāv no 1196 salām, un tikai 201 no salām ir apdzīvojama, bet 83 no tām ir pārvērstas par kūrortiem. Slavenais itālis Marko Polo Maldīvu salas nodēvēja par Indijas ziedu, bet izcilais 14. gs. berberu ceļotājs Ibn Batūta par vienu no pasaules brīnumiem.

Elīna:
Daudzas „paradīzes” salas ir skaistas bildītes, bet aizbraucot, sanāk vilties. Šis nav tas gadījums – tur tiešām ir tik pat skaisti kā kartītēs. Žilbinoši baltu smilšu pludmales un tirkizzils ūdens. Lieliska vieta, kur baudīt patiesu atpūtu un aizmirst visu citu pasauli. Šeit arī ir pasakaini krāsaina un skaista ūdens zemūdens pasaule. Uz salas var sastapt ļoti daudz iemīlējušos pārīšu, jo daudzi šeit dodas medusmēnesī vai, lai nosvinētu savu skaisto notikumu – kāzas, pludmales krastā.

Phi Phi salas
Tās ir vienas no populārākajām salām Taizemē. Salas popularitāte strauji pieauga pēc kinofilmas „Pludmale” uzņemšanas salas apkārtnē, kur galveno lomu attēlo Leonard odi Kaprio. Galvenās aktivitātes koncentrētas Ko Phi Phi Don salā – pludmales, tirdziņi un izklaides, bet Ko Phi Phi Leh ir neapdzīvota. Koraļu rifi ap Phi Phi salām ir viena no pasaulē labākajām niršanas un snorkelēšanas vietām. 2004. Gada šo salu skāra cunami. Ar 2010. Gadu, lielākā daļa, bet ne viss, ir atjaunots.

Zane: Phi phi Don ir lielākā un apdzīvotākā sala, tomēr tik un tā, tik maza, ka to var apstaigāt kājām. Uz salas neviens nepārvietojas ar auto vai motorolleri, tikai kājām vai ar riteni. Sala ir pilna ar jauniešiem, jo šeit ir varenas pludmales ballītes, kas no citām pasaules vietām, kur ir šādas ballītes, atšķiras ar to, ka šeit viss ir – vienkāršāk. Nekādas zīmēšanās un dārgu klubu vai restorānu. Viss ir īstā Taizemes „stilā”. Aizbraucot uz Phi Phi Leh, mazāko no salām, jūs sagaida pasakainas pludmales un apburošs ūdens. Šeit var snorkelēt, satikt mērkaķīšus un vienkārši baudīt…

Kanāriju salas
Kanāriju salas ir septiņu vulkāniskas izcelsmes saluarhipelāgs, Atlantijas okeāna austrumu malā, netālu no Āfrikas ziemeļrietumu piekrastes. Salas pieder Spānijai un ir viens no tās autonomajiem apgabaliem. Arhipelāgs sastāv no šādām salām: Tenerife; Fuerteventura; Grankanārija; Lansarote, Palma; Gomera; Jerro.

Agnese:
Esmu simtprocentīgi pārliecināta, ka šis atvaļinājums bija vislabākais, kāds man jebkad ir bijis. Pievērsāmies aktīvai atpūtai – devāmies vizināties ar ūdens motocikliem okeānā, braucām ar jahtu vērot delfīnu rotaļas savvaļā un apmeklējām Taurito akvaparku. Atmiņā paliekošs bija neparasti krāšņais Palmitos parks, kur varēja vērot eksotiskus zvērus un delfīnu šovu. Būdama Kanāriju salās, vairākkārt sevi pieķēru pie domas, ka atrodos paradīzē.

Jamaika
Jamaikā, tāpat kā citās Karību reģiona salās ir labas pludmales, tomēr liela daļa teritorijas ir kalnaina. Tā ir trešā lielākā sala Karību jūrā. Populārākie atpūtas reģioni Montego Bay – viens no iecienītākajiem atpūtnieku galamērķiem, Ocho Rios – otra lielākā tūristu atpūtas vieta, Negril – ko atklāja hipiji, St. Elizabeth – salīdzinoši klusa, piekrastē  līču ieskauti zvejnieku ciematiņi. Jamaika lielai daļai cilvēku asociējas ar Bobu Mārliju un regeju.

Guntis: Principā, jau trešajā ceļojuma dienā biju „aplipis” ar viņu dzīves uztveri – uztvert visu vieglāk. Dzīve bez problēmām, ar smaidu uz sejas un pilnīgs miers. Kā lai īsumā to visu raksturo? Regejs, brīvība, saule, pasakainas pludmales, kontrasti. Protams, pirmajā dienā, tevi, iespējams, aptīs ap pirkstu un daudz kur pārmaksāsi vai, varbūt nenokļūsi īstajās vietās, bet, ir vienkārši jāiedzīvojas un jābauda.

Bali
Bali ir sala Indonēzijā un viena no valsts 33 provincēm. Salā dzīvo lielākā daļa Indonēzijas hinduistu, kas ir 93,18% no salas iedzīvotājiem. Bali ir arī populārs tūristu galamērķis. Sala pievelk tūristus ar pirmatnīgām dabas ainavām, tropiskiem mežiem un majestātiskiem vulkāniem, kā arī pirmšķirīgiem tropisko džungļu ieskautiem kūrortiem zilu lagūnu krastos.

Didzis: Pilnīgi noteikti ir vērts uz šejieni lidot. Šeit ir ļoti daudz interesantu apskates objektu, koncentrēti samērā nelielā teritorijā. Atbilstoši vēlmēm ir attiecīgas pludmales. Vēlaties dabas stihiju, tā ir Kutas pludmale. Vēlaties klasisko atpūtu, tā ir Nusa Dua. Es runāju tikai par vietām, ko pats esmu redzējis. Ir vēl milzum daudz vietas, ko šajā reizē nepaspējām apmeklēt. Ir salas ziemeļrietumi ar saviem dabas parkiem, ir Lombok sala, ir daudz tempļu un pludmaļu u.t.t.

Ibiza
Ibiza ir viena no Spānijai piederošām Baleāru salām, un viena no pasaules klubu mekām. Pasha, Space, Cafe del mar ir tikai daži no pasaulē slavenākajiem klubiem, un diennakts tumšajā laikā sala pārvēršas ļoti krāšņā karnevālā kur ikviens ir tā dalībnieks. Bet Ibiza nav tikai klubi vien – fantastiska daba, jūra, kalni, un gaisa temperatūra, kas ziemā reti paslīd zem 20 grādiem. Ibizas šarmu piešķir arī tās mazie izmēri- vislielākie attālumi ir 15- 40 km un visi apskates objekti un atpūtas vietas ir viegli sasniedzamas. Pat ar velosipēdu ir iespējams apbraukt gandrīz visu salu.

Madara: Man atmiņā palicis, ka tā ir īsta ballīšu sala. Visa atmosfēra un salas aura ir enerģētiski jūtama kā pilnīgas atpūtas un ballīšu epicentrs. Ja gribas atpūsties un pa īstam izdauzīties un izballēties, tad var braukt uz turieni! Tur ir skaistas pludmales, kur relaksēties un ir klubi, kur izdejoties, tur ir padomāts par kvalitatīvu izklaidējošu šovu.

Fidži salas
Fidži ir salu valsts Klusā okeāna dienvidu daļā. Tās plaši pazīstamas ar eksotisko melanēziešu, polinēziešu, mikronēziešu, indiešu, ķīniešu un eiropiešu tradīciju sajaukumu. Fidži salas izslavētas ar gaišzilajām lagūnām, grezno krasta līniju, tīrām upēm, pakalniem, kurus klāj mužzaļi meži. Fidži pludmales ir iecienītas arī sērfotāju vidū.

Agnese: Ceļojot uz Fidži, par galamērķi ieteiktu izvēlēties kādu no daudzajām salām, kas ir apkārt Fidži Viti Levu – mainland jeb lielākajai salai. Vai arī nakšņot katru nakti citā salā, un veikt pārbraucienus starp tām. Tieši tur varēs redzēt īsto kultūru un skaistākas pludmales ar dzidrāko ūdeni. Katrā ziņā, tā ir skaista vieta, kas noteikti pārsteigs un aizraus. Un, sagatavojies dziedāšanai, Fidži iedzīvotāji ir īsti dziedātāji.

Dalīties.

Atstāt Ziņu