Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Dizaina Brīvzona – kur sapņi top dzīvi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nesen kādā neformālā pasākumā, pļāpājot ar atraktīvu sievieti fantastiskā cepurē, saruna, protams, nonāca līdz manai profesijai – webdizainam.

Sarunas gaitā izrādās, ka vajadzība ir, arī līdzekļus ir iespēja atvēlēt, bet tā vīzija par “nenormālo laika apjomu, ko šis process paņems, nervus, nav nojausmas, ar ko sākt, kam tur jābūt iekšā, kādu stilu man vajag, kā to tekstu uzrakstīt un ko darīt ar materiāliem VHS kasetēs, galu galā???”

Tādēļ šis nepieciešamais, bet biedējošais darbiņš tiek atlikts un atlikts.

Nolēmām tikties vēlreiz Dizaina Brīvzonā omulīgā un nepiespiestā gaisotnē. Tikšanās var paņemt arī 30 minūtes, bet šī ilga vairāk kā  divas stundas. Noskaidrojām vīzijas, emocijas, sajūtas, kādas kliente vēlas sniegt saviem lapas apmeklētājiem, produkta specifiku, apkopojām esošos materiālus, tādus kā logo, bukleti, bildes un video un vienojāmies, ka kliente piedalīsies lapas tapšanas procesā tikai ar “jā, šis man patīk” vai “hmm, varētu būt vairāk …”.

Mājaslapas dizainu izstrādā dizaineri, tehniski saliek kopā programmētāji, video un foto speciālisti materiālus apstrādā internetam piemērotā formātā, un tekstu arī, ja ir vēlēšanās, uzrakstīs tekstu rakstītājs jeb copywriter.

Pasūtītāji ir tik dažādi, ir tādi, kas vēlas piedalīties gan dizaina, gan satura, gan tehnisko vajadzību plānošanā, pat krāsas un stils ir skaidrs. Un ir tādi, kas vēlas uzticēt šo darbu man un pieslēgties pašās beigās un priecāties par gala rezultātu. Un aizraujošs ir kā viens tā otrs darba process. 

Ja arī Tu esi nobriedusi izveidot savu mājaslapu, bet ir neatbildēti jautājumi, kas kavē pieņemt lēmumu, ieskaties www.dizainabrivzona.lv vai uzraksti dizains@annija.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu