Vārda dienu svin: Rasma, Rasa, Maira

Dekoru idejas Ziemassvētku sajūtai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jāsāk domāt, kā rotāsim māju, Ziemassvētku vakariņu galdu, kādi dekori svētku dienās mūsmājās priecēs gan pašus, gan ciemiņus. Lūk, idejas, kā pagatavot dekorus no apelsīniem, čiekuriem, kanēļa standziņām, svecēm, sniegpārsliņām u.c.

* Apelsīni. Aromātiskus un skaistus dekorus var izveidot no apelsīniem un krustnagliņām. Nepieciešams tikai sadurt apelsīnos krustnagliņas, izveidojot dažādus rakstus, un interesants dekors gatavs! Šādus apelsīnus var izvietot uz galda dekoratīvos šķīvjos un kompozīcijās, var arī iesiet košās lentēs un karināt eglē, pie griestiem utt.

* Čiekuri. Liekot lietā izdomu, skaistus dekorus vari pagatavot pat no čiekuriem. Ņem dekoratīvu šķīvi vai pītu groziņu un kārto tajā dažāda izmēra čiekurus, kanēļa standziņas, arī piparkūkas utt.

* Kanēļa standziņas. Garšvielas noder ne vien piparkūku gatavošanai, bet arī mājas izrotāšanai. Kanēļa standizņas var kļūt par lielisku galda dekoru. Sasien tās pušķīšos, izmantojot glītu lentu, piesien klāt kādu egles zariņu vai spīgulīti un dekors gatavs!

* Piparkūkas. Gardos svētku cepumus liec ne tikai šķīvjos, bet vari izmantot arī kā rotājumus. Piparkūkas var kārt eglītē vai krāsotos bērzu zaros.

* Sniegpārsliņas. Lai gan īstu sniegu vēl neesam sagaidījuši, Tu ziemas sajūtu vari pati uzburt savās mājās. Tev nepieciešams tikai papīrs un šķēres. Jā, izveido vecās labās sniegpārsliņas! Tu vari uzlīmēt sniegpārsliņas uz spoguļiem, logiem, izrotāt ar tām sekcijas stiklus. Vari izveidot sniegpārsliņu virtenes un iekārt tās eglītē vai sakarināt mazākas un lielākas pārsliņas pie griestiem.

* Sveces. Svētku sajūtu mājās viennozīmīgi ienes arī sveces. Esi radoša un izdomā interesantus veidus, kā tās izvietot. Piemēram, par svečturi vari izmantot stikla pudeles, kurās saspraud garās sveces. Ja pie logiem nav aizkaru, sveces un dažādas dekorācijas vari izvietot uz palodzēm- glīti izskatās gan no iekšpuses, gan ārpuses. Ja baidies par ugunsdrošību, sveces liec izturīgos stikla traukos.

* Ziemassvētku bumbas. Krāsainās bumbas vari karināt ne tikai Ziemassvētku eglītē. Iever rotājumus lentītēs un piekar pie loga vai griestiem. Interesanti izskatās arī, ja mazas krāsainas Ziemassvētku bumbiņas saliek lielos caurspīdīgos stikla traukos.

Foto- gettyimages, marthastewart.com

Dalīties.

5 komentāru

  1. lieliskas idejas! es vakar mēģināju izgriezt sniegpārsliņu no papīra, taču esmu aizmirsusi kā to dara, vai nav kāds saits kur to var apskatīt? youtubē neko jēdzīgu neatradu 🙂

  2. Līga Ozoliņa on

    Apelsīni, kuros sadurstītas krustnagliņas, šajā gada laikā arī manā mājā kalpo par skaistu dekoru un gaisa aromatizētāju! Man šo ideju pirms gadiem četriem, pieciem piespēlēja mamma.

Atstāt Ziņu