Vārda dienu svin: Ādolfs, Ilgonis

Dārzs ir mana meditācija!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

audzi cilvēki uzskata, ka dārza darbi ir smags darbs, un to veikšanā nav nekas jautrs. Mēs aicinām palūkoties uz tiem no otras puses- jo patiesībā arī darbošanās dārzā var būt jautra un visai forša nodarbe! Turklāt ļoti noderīga tavai veselībai!

Pirmais ieguvums – tu veic fizisku darbu, kura laikā vari sadedzināt daudz kaloriju un tas palīdzēs samazināt sirds slimības un stiprināt muskuļus. Tāpat pie plusiem noteikti jāmin uzturēšanās svaigā gaisā un saules gaismas uzņemšana, kas palielinās D vitamīna līmeni tavā organismā.

Bet tas vēl nav viss. Ir pierādīts, ka dārza darbi palīdz arī garīgajai veselībai, jo tie mazina stresu.

Ja tu audzē savus dārzeņus, tas nozīme, ka arī tava maltīte ir daudz veselīgāka un tu vari ietaupīt naudu, tik daudz neiepērkoties veikalā.

Piecas minūtes dārzā un …

Samazinās stress
Jau esot āra tu noteikti jutīsies labāk. Arī redze iedarbojas uz mūsu pašsajūtu. Ja aplūkosi dārzu, skaistu ainavu, tas sniegs atbildes reakciju smadzenēm, kāda nerodas, kad skatāmies pilsētas burzmā un skrienošos cilvēkos.

Atpūta un atjaunošanās
“Esot prom” no lietām, kas prasa augstu koncentrēšanos, samazinās nogurums un smadzenes var atpūsties. Pēc brīža tavs uzmanības un koncentrēšanās līmenis jau būs atjaunojies.

Pašapziņas palielināšanās
Piecas minūtes dārza darbu vai cita veida „zaļās aktivitātes” var samazināt spriedzi un liks justies pārliecinātākai par sevi un apkārtējo pasauli.

Uzlabo sliktu garastāvokli
Būšana svaigā gaisā un saulē var palīdzēt mazināt nemieru un uzlabot garastāvokli labāk, kā daži labi nomierinoši medikamenti. Tas palīdz arī izvairīties no depresijas.

Izklaide kopā ar draugiem un ģimeni
Ir daudz vieglāk sajust kopā būšanu, esot pie dabas, kur visi jūtas mierīgāki un harmoniskāki. Arī kopīga dārza darbu strādāšana var satuvināt, izklaidēt un ļaut kopā labi pavadīt laiku.

 Pieredze

Inese: Man patīk eksperimentēt
Man vienmēr ir patikuši dārza darbi. Jau bērnībā, pie vecmammas, man bija savas dobītes, kuras iekārtoju un dekorēju. Tomēr, „saslimu” ar dārzu brīdī, kad ar vīru un ģimeni pārcēlāmies uz savu privātmāju. Man ļoti gribējās, lai ap māju ir skaists ziedu dārzs. Man patīk eksperimentēt – izaudzēt kādu eksotisku ziedu vai augli.
Visvairāk šajā visā procesā man patīk tas, ka lielajam darbam ir vizuāli baudāms rezultāts. Tieši tāpēc bieži aicinām, ciemos radus un draugus, lai viss skaistums ir redzams ne tikai mums pašiem.
Es, protams,  saprotu, ka cilvēki, kuriem dārza darbi saistās ar lieliem kartupeļu un biešu laukiem, varbūt tas neliekas nekas skaists un viņi tikai smīn par manu sajūsmu… Bet, priekš manis, rušināšanās dārzā ir nevis smags darbs, bet prieks un laba laika pavadīšana.
Ak jā, un vēl – mani mudina darboties arī skaistie dārza piederumi, kas šobrīd nopērkami veikalā – puķainas lejkannas, krāsaini kaplīši un spaiņi. Pat cimdu izvēle ir tik dažāda…nu kā lai nesmaida?

Dace: Dārzs kā meditācija!
Domāju, ka esmu klasiskais gadījums – bērnībā dārzs riebās, bet ar gadiem…
Bērnībā, kad siltā vasaras dienā, vai rudenī sēdēju kādā garas vagas galā, solījos, ka man nekad nebūs dārzs un, ka es saviem bērniem nekad nelikšu tā strādāt. Šobrīd, kad palīdzu savai mammai iekopt viņas dārzu un ik dienu rūpējos arī par savējo, šos izteikumus atceros ar smīnu. Man šķiet, ka visa atslēga ir tajā, ka ar laiku tu saproti, ka tajā ir kas vairāk. Mazam bērnam jā – viņam tas ir fiziskas darbs, kuru viņš negrib darīt, jo šajā laikā ir jāskrien ar draugiem, jāspēlē spēles utt. Bet pieaugušajam, darbošanās dārzā, ir iespēja beidzot būt ārpus darba, nedomāt par papīrlietām. Pilsētniekiem, tā ir iespēja ieelpot svaigu gaisu. Tās ir arī fiziskas aktivitātes un garīga meditācija. Dārza darbos ir tik daudz labā. Un, ja tu vēl to dari sevis dēļ. Mūsdienās arī ir tik daudz dažādās tehnikas un palīgierīču, ka nav tik traki. Un, arī iespējas, ko un kā audzēt ir tik plašas, ka var ļoti aizrauties.

Dalīties.

Atstāt Ziņu