Vārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Četri vienkārši finanšu padomi pāriem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

aulu Koelju raksta, ka “mīlestība ir kā narkotikas” un ka “tu mīlestības vārdā esi gatavs uz visu”, taču tas nenozīmē, ka tev mīlestības un savas otras pusītes dēļ ir jāatmet roku naudas taupīšanai un labai finanšu situācijai, tikai tāpēc, ka tava partnera vājība ir ātrie aizdevumi jeb kā bulgāri saka бързи кредити. Iemācieties kopā plānot savu budžetu un kontrolēt savas finanses, pielietojot šos finanšu padomus pāriem.

1. Sekojiet līdzi jūsu naudas ietaupījumiem
Kopdzīve gandrīz vienmēr nozīmē arī kopējas finanses, kuras katrs no jums var izmantot savām vajadzībām vai kopējām vēlmēm. Taču tas, ka nu jūsu bankas kontā ir divtik naudas, nenozīmē, ka jums vajadzēt aizmirst par naudas taupīšanu un šo ietaupījumu izsekošanu. Tieši otrādi, tagad, kad jums kā pārim ir pieejamas abu jūsu ienākumi, jums vēl vairāk vajadzētu domāt par to, kā jūs varat ietaupīt vairāk naudas, jo ietaupījumi nozīme lielāku iespēju ātrāk iegādāties kopēju māju vai izveidot ģimeni. Un labs veids, kā panākt lielākus ietaupījumus, ir sekot līdzi tam, cik daudz naudas katrs no jums ietaupa, pat tad, ja tie ir tikai pāris centi dienā. Jūs, piemēram, varat ierīkot naudas taupīšanas žurnālu, kurā dienas beigās katram no jums ir jāieraksta, ka tu šajā dienā ietaupīji naudu, piemēram, iegādājoties akcijas, nevis pilnas cenas preci, vai atturoties no impulsa pirkuma, kas veikalā izskatījās tik kārdinošs. Šāds žurnāls palīdzēs jums arī skaidri redzēt, cik naudas jūs katru mēnesi ietaupāt un cik ilgā laikā jūs varēsit sakrāt savu mērķa summu.

2. Nebaidieties runāt par finansēm
Viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ pāriem neveicas ar finansēm, ir nerunāšana par finansēm un uzskats, ka visas ar naudu saistītās tēmas ir liels tabu. Taču patiesībā runāšana par savām finansēm ir pirmais solis, lai jūs varētu veiksmīgi pārvaldīt savus ienākumus un izdevumus un arī sasniegt savus iekrājumu mērķus. Tāpēc izrunājiet ne tikai to, cik katrs no jums ik mēnesi nopelna, bet arī katra ikmēneša tēriņus, parādus, kredītus un citas naudas lietas, lai jums abiem būtu pilnīgi skaidra jūsu, kā pāra, finansiālā situācija un jūs varētu kopā plānot, kā to uzlabot. Papildus tam mēs ieteiktu arī ieviest tādu kā likumu, kad jūs pārrunāsit ikvienu pirkumu, kas ir lielāks par kādu noteiktu summu, piemēram 80 vai 100 eiro, jo tas var novērst strīdus par pārlieku lielu naudas tērēšanu vai neatbildīgu rīcību ar jūsu finansēm.

3. Izvairieties no aizņēmumiem
Mūsdienās mums visapkārt ir iespējas aizņemties daudz un dažādus kredītus, piemēram, kredītu bez līguma, kas bulgāru valodā ir кредит без трудов договор, viegli pieejamos ātros kredītus, patēriņa kredītus un tā tālāk, taču, ja jūs kā pāris vēlaties saglabāt savu finansiālo neatkarību, tad mēs ieteiktu izvairīties no šādu vai citu kredītu aizņemšanās. Labāk iekrājiet naudu un tad iegādājieties kādu dārgāku preci, nevis aizņematies kredītu, lai to nopirktu uzreiz, jo kredīti gandrīz vienmēr liks tev krietni pārmaksāt  un piesaistīs tevi īsāka vai garāka laika kredītsaistībām, kuras tev būs jāturpina maksāt, neatkarīgi no savas finansiālās situācijas.

4. Budžetā iekļaujiet visu
Un visbeidzot neaizmirstiet arī par budžeta plānošanu. Tas nozīmē, ka jums kā pārim ne tikai vajadzētu rūpīgi izplānot savu budžetu un regulāri to pārskatīt, lai pārliecinātos, ka ikvienas izmaiņas jūs ienākumos vai tēriņos ir atspoguļotas jūsu ģimenes budžetā, bet jums šajā budžetā vajadzētu iekļaut visu, kas ir saistīts ar finansēm. Nereti pāri veido budžetu tikai tādēļ, lai sekotu līdzi tēriņiem par pārtiku, mājsaimniecības precēm un komunālajiem maksājumiem, taču budžetā vajadzētu iekļaut arī visus jūsu iekrājumu plānus, pat tad, ja jūs krājat naudu mājas iegādei, un tas ir ilgtermiņa iekrājumu mērķis. Šāda visaptveroša budžeta veidošana palīdzēs jums skaidri redzēt, kā jūs sadalāt savu naudu un kur aiziet jūsu ienākumi, lai neveidotos pārpratumi par jūsu finansēm un lai jūs veiksmīgāk un ātrāk varētu sasniegt jūsu noliktos finansiālos mērķus un sapņus.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu