Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

Ceļojuma apskats: gleznainā Horvātija

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Īsi pirms svētkiem Līga devās ceļojumā uz gleznainu un krāšņu zemi- Horvātiju. Tavai atvaļinājuma iedvesmai piedāvājam viņas ceļojumā laikā tapušos foto un aprakstu par, viņasprāt, skaistākajām Horvātijas pērlēm.

Kas vilina tūristus?
Mežonīgas, neapdzīvotas klinšainas aizas, daudzi simti salas, romantiska piekrastes zona un mežu zaļoksnes – tā varētu raksturot Horvātijas dabu. Horvātija ir valsts, kurā ir salīdzinoši liels daudzums nacionālo parku un dabas rezervātu.  Kā vienu no ievērojamākajiem varētu minēt Plitvices nacionālo parku, kas tika izveidots 1949. gadā. Dalmācijas reģions ir visbiežāk apmeklētais Horvātijas novads. Kas vilina tūristus? Tā ir Adrijas jūras klinšainā, bet bezgala romantiskā piekraste, nomaļās, bet gleznainās salas un krāšņās pilsētas.

Apskates objekti
Nozīmīgi apskates objekti ir Krkas, Risņaka un Paklenicas nacionālie parki, kā arī citi, kas atrodas Dalmācijas reģionā. Ezerus varētu raksturot kā salīdzinoši nelielus, bet daži no tiem ieņem galveno pozīciju no vietām, ko jāredz tieši esot Horvātijā. Kā labs piemērs kalpo Plitvices ezeri un ezeri Krkas upes baseinā, kurus apmeklējot, gleznainie skati neatstāj vienaldzīgu. Krkas nacionālais parks, kura platība ir 142 kvadrātkilometri tika dibināts, lai aizsargātu Krkas upes vidusteces un lejteces apvidu. Tieši tur var redzēt iespaidīgos Roškislapa un Skradinskibuka ūdenskritumus. Plitvices nacionālā parka burvība slēpjas krāsu bagātībā, un fantastisko skatu daudzumā, ko no dažādiem redzespunktiem var aplūkot katrs tur esošais cilvēks, staigājot pa neskaitāmajām gājēju laipām.

Ja runā par arhitektrūru Horvātijā, tad protams nevar nepieminēt gotikas, baroka un citu stilu izpausmes, bet svarīgākais šīs valsts mantojums ir tieši gleznainā daba.

Izjūti patiesu Horvātijas garšu!
Dalmācijas mazās pilsētiņas, tādas kā Šibenika, Vodice, Trogira, Splita, Omiša ir vērts aplūkot un izjust to enerģētisko valdzinājumu, ko šīs pilsētas sniedz. Gaišās promenādes saulrieta laikā Trogirā, kalnu ielenkums, no kura vienkārši negribas izkļūt Omišā, Diokletiāna pils apskate Splitā, Sv. Jēkaba katedrāles  un cietokšņa apskate šibenikā, kalnā kāpšana eksotiskāku skatu cienītājiem Tribunjā vai vienkārši pozitīvu emociju gūšana apmeklējot Horvātijas galvaspilsētu un citas vietas, kas apbur ikvienu, kas tās apmeklējis. 

Tiesa, Horvātija nav tikai skaistas pludmales, saules apmirdzētas promenādes un cilvēku smaidīgās sejas… Horvātija ir valsts ar savu pagātni, kura atstājusi ietekmi arī uz mūsdienām. Ir vietas, kurās tur esošās mājas ir pamestas, tukšas, skats kā pēc kara… un tā ir tiesa.

Horvātija – tik tuva un reizē tik tāla. Esot kādā citā, tikpat saulainā valstī  veidojas pieradums, ka cilvēki ir ļoti komunikabli, dažreiz pat pārāk, bet Horvātijā tā nav. Cilvēki ir smaidīgi, bet ne pārāk uzbāzīgi, kā tas būtu piemēram Turcijā. Vairāk jūtams ziemeļnieciskais miers.  Un lai tas nav šķērslis apmeklēt šo zemi!

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu