Vārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna

Biežākie attaisnojumi uzkrājumu neveidošanai un kā tos pārvarēt

Pinterest LinkedIn Tumblr +

zkrājumu veidošana ir pats pamata nosacījums stabilas finansiālās situācijas nodrošināšanai, bet diemžēl vairums cilvēku izvēlas uzkrājumus neveidot. Uzkrājumus veido tikai ap 40% Latvijas iedzīvotāju, turklāt, lielai daļai uzkrājumu apjoms ir nepietiekams. Tiem, kuri nav izveidojuši uzkrājumu fondu neparedzētām situācijām, nākas paļauties uz ātrajiem kredītiem jeb kiirlaen, kas ir visai riskanti. Sliktākais šajā situācijā ir tas, ka tikai ļoti nedaudz cilvēku ir tādi, kas patiešām nespēj izveidot uzkrājumus. Pārējie vienkārši to nevēlas darīt un atrod dažādus ieganstus, lai sevi attaisnotu. Kādi ir populārākie attaisnojumi uzkrājumu neveidošanai un kā to pārvarēt, lai piespiestu sevi uzkrāt naudu?

1. Man nav tik daudz naudas, lai veidotu uzkrājumus
Protams, vispopulārākais attaisnojums ir naudas trūkums. Jāatzīst, ka šobrīd patiešām ir tāda situācija, ka daudziem naudas pietiek tikai pašu pamata vajadzību segšanai un nekam citam tā pāri nepaliek, tomēr tie ir visai reti izņēmuma gadījumi. Vairumā gadījumu problēma ir tajā, ka cilvēki ir pieraduši pie konkrēta dzīvesveida un vairs neatšķir vēlmes no pamata vajadzībām. Uzkrājumiem vajadzētu būt pieskaitāmiem pie pamata vajadzībām līdz ar ēdienu, apģērbu, veselības aprūpi, īri un komunālajiem maksājumiem. Tādi tēriņi kā izklaides, televīzija, skaistumkopšanas pakalpojumi, sporta zāles apmeklējums utt., ir otršķirīgi un tiem vajadzētu novirzīt naudu tikai tad, kad esat atvēlējis konkrētu summu arī uzkrājumiem. Pirms apgalvojat, ka jums nav naudas, ko novirzīt uzkrājumiem, padomājiet, vai tiešām viss, kam tērējat naudu, ir pieskaitāms pie pamata vajadzībām.

2. Es nezinu, kā veidot uzkrājumus
Vēl diezgan populārs attaisnojums ir vienkārša neprasme veidot uzkrājumus. Tas ietver informācijas trūkumu, piemēram, par to, cik lieli uzkrājumi nepieciešami, kādas summas katru mēnesi jānovirza uzkrājumiem, kur jāglabā uzkrātā nauda utt. Šis attaisnojums ir visai muļķīgs. Pirmkārt, uzkrājumu veidošana nav nekas sarežģīts un to darīt nepareizi praktiski nav iespējams. Informāciju par uzkrājumu veidošanu varat atrast dažādās interneta vietnēs, finanšu blogos, banku konsultāciju centros utt. Otrkārt, arī tad, ja uzkrājumus neveidosit pēc konkrēta plāna vai programmas, tas tik un tā būs labāk nekā uzkrājumus neveidot vispār.

3. Es cenšos veidot uzkrājumus, bet man nesanāk
Daudz ir arī tādu cilvēku, kas ir mēģinājuši izveidot uzkrājumu fondu, bet tas nav izdevies. Visbiežāk tam par iemeslu ir cilvēka raksturs, proti, viņam vienkārši pietrūkst gribasspēka taupīt vai arī viss ietaupītais tūlīt tiek iztērēts. Diemžēl, ar šo problēmu cīnīties vienam ir visai grūti, jo pilnībā izmainīt savu raksturu nevar. Vienīgais, ko varat darīt lietas labā, ir mēģināt sevi ierobežot ar dažādiem paņēmieniem. Piemēram, ejot uz veikalu, ņemiet līdzi tikai konkrētu naudas summu, lai neienāktu prātā veikt spontānus pirkumus, vai arī uzticiet visus savus iekrājumus kādam citam cilvēkam ar norunu, ka viņš jums tos izsniegs tikai tad, ja tie patiešām būs nepieciešami ārkārtas situāciju risināšanai.

4. Uzkrājumus veidot nav izdevīgi
Tāpat bieži nākas dzirdēt, ka uzkrājumu veidošana nav finansiāli izdevīga. Tas tiek skaidrots ar vispārējo cenu līmeņa celšanos jeb inflāciju. Proti, ja naudu, ko saņemat, jūs iztērētu šodien, par to varētu nopirkt vairāk preču un pakalpojumu nekā pēc gada, jo cenas visu laiku aug. Tas ir tiesa. Pašlaik inflācija valstī pārsniedz pat 3%, līdz ar to naudu izdevīgāk ir tērēt, bet tā ir maza cena, ko maksāt par savu finansiālo drošību, bez tam, ja noguldīsit naudu bankā, jums par to maksās depozīta procentus un kopumā naudas vērtība saglabāsies nemainīga vai pat mazliet pieaugs.

5. Man nevajag veidot uzkrājumus
Visbeidzot, ir cilvēki, kuri uzkrājumu veidošanu neatbalsta vispār un uzskata, ka tie viņiem nav nepieciešami, jo, nonākot finansiālās grūtībās, var vienkārši paņemt aizdevumu. Mūsdienās ātrie kredīti ir ļoti viegli pieejami un tos var saņemt dažu minūšu laikā. SMS kredītu jeb sms laen var saņemt, nosūtot īsziņu. Tas, protams, ir ērti, bet jārēķinās arī ar to, ka ātrie kredīti izmaksā visai dārgi, jo to procentu likmes ir augstas, turklāt, tie arī ne vienmēr ir pieejami un saistās ar lielu risku. Uz kredītiem vien paļauties nevar, un uzkrājumi ir nepieciešami, neatkarīgi no kreditēšanas pakalpojumu pieejamības.

Vienīgais attaisnojums uzkrājumu neveidošanai var būt reāls naudas trūkums, kad naudas pietiek tikai pašu pamata vajadzību segšanai, turklāt, arī tad vajadzētu mēģināt rast risinājumus šīs problēmas risināšanai. Neviens cits attaisnojums neiztur kritiku un nav gana labs. Uzkrājumi ir patiešām nepieciešami, un nekam nevajadzētu jūs atturēt no to veidošanas.

Dalīties.

Atstāt Ziņu