Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

Balkānu mūzikas karalis Gorans Bregovičs atgriežas Rīgā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ai esi jau domājusi, ko vēlētos darīt decembrī, īsi pirms Ziemassvētkiem? Ja vēl nezini, ieplāno sev 17.decembra vakaru, jo Arēnā Rīga ar savu jaunāko programmu viesosies par Balkānu mūzikas karali dēvētais temperamentīgais, ekstravagantais, jautrais un Latvijas klausītāju tik iemīļotais mūziķis Gorans Bregovičs un viņa leģendārais Kāzu un bēru orķestris.

Latvijas klausītājiem šis lieliskais Balkānu mūziķis ir labi pazīstams, jo viņš Latvijā viesojies vairākkārt. Gaidāmajā koncertā mūziķis cer rīdziniekiem sarīkot īsti karstasinīgu ballīti Ziemassvētku un tuvējā Jaungada noskaņās: „Cilvēks nevar būt visu laiku apdomīgs un ļoti saprātīgs. Viņam ir tiesības kādā brīdī būt mazliet trakam, un tas ir tikai normāli.”

Savas gandrīz 40 gadu ilgās karjeras laikā maestro Bregovičs pelnīti kļuvis par visas Balkānu mūzikas ievērojamāko mākslinieku. Komponists radījis mūziku gandrīz trīsdesmit kinofilmām, kuru vidū ir «Čigānu laiks» (Time of the Gypsies), «Arizonas sapnis» (Arizona Dream), «Turku gambīts» (The Turkish Gambit), «Borats» (Borat), «Melnais kaķis, baltais kaķis» (Black cat, white cat), sniedzis koncertus visā pasaulē, piedalījies «Eirovīzijā» un sadarbojies ar dažāda mēroga zvaigznēm – sākot ar poļu dziedātāju Kaju līdz Igijam Popam un Sezārijai Evorai. Viņš divreiz ieguvis Kannu kinofestivāla „Zelta palmas zaru” – par mūziku Patrisa Šero filmai „Karaliene Margo” (Queen Margot; 1994) un mūziku Emira Kustruricas filmai „Underground” (1995). Mūziķa filmogrāfijā ir ap četrdesmit filmu.

Biļetes uz Gorana Bregoviča koncertu varēs iegādāties „Biļešu serviss” kasēs. Koncerta organizatori: „Concept music”.

Dalīties.

Atstāt Ziņu