Vārda dienu svin: Zigfrīds, Ainārs, Uva

Automašīnas iegāde kredītā bez avansa maksājumiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pati par sevi automašīna – tas ir dārgs objekts, tāpēc finanšu darījumi, kas saistīti ar tās iegādi, nākamajam īpašniekam nevar maksāt lēti. Bet bez dārgajiem kredītiem un auto ātrās iegādes ir parādījusies vēl viena auto iegādes metode – līzings. Pateicoties tam, ka līzings ir ļoti elastīgs finanšu instruments, tagad auto var iegādāties ikviens pilngadīgs LR iedzīvotājs (kas saņem vismaz minimālos ikmēneša ienākumus).

Kredīts auto iegādei no līzinga, pirmkārt, atšķiras ar to, ka aizņēmējam ir jāiesniedz paliels apliecinātu dokumentu klāsts, nereti arī ķīlas nodrošinājums. Tomēr arī iegādājamais auto var būt ķīla. Kredīta vienīgā priekšrocība ir tā, ka darījuma noslēgšanas dienā aizņēmējs kļūst par pilntiesīgu auto īpašnieku. Bet līzingā – tikai pēc tam, kad parāda summa tiks pilnībā atmaksāta. Bet, ņemot vērā atšķirību ikmēneša maksājumos līzingam un kredītam (līzingā iemaksas parasti ir mazākas), daudziem kļūst otršķirīgi, kurā brīdī notiek auto pārreģistrēšana uz viņa vārda. Turklāt abos gadījumos auto ekspluatācija sākas darījuma noformēšanas dienā.

Ar līzinga noformēšanu visbiežāk nodarbojas nebanku organizācijas, tāpēc tām auto iegādes noformēšanas kārtība ir vienkāršotāka: saņemt automašīnu savā rīcībā jūs varat pat bez pirmās iemaksas, bez izziņas no darba vietas vai ķīlas. Ja jūsu kredītvēsturē nav negatīvu faktu, tad auto iegāde līzingā tiks apstiprināta 15 minūšu laikā. Līzinga līguma parakstīšanas dienā jūs jau varēsiet saņemt auto savā rīcībā.

Aktuālie līzinga piedāvājumi Latvijā
Noformēt līzingu auto iegādei jūs varat kā pie kredītkompānijām un mikrofinanšu organizācijām, tā arī pie auto plaču īpašniekiem, kas sadarbojas ar finanšu iestādēm. Dažas tīmekļa vietnes, kas atbalsta informatīvos kredīta un līzinga pakalpojumus, piedāvā starpnieka pakalpojumus, tāpēc savā piedāvājumā atspoguļo gandrīz visas Latvijā populārās līzinga programmas. Sadarbojoties ar starpnieku, nākamajam aizņēmējam jāiesniedz informācija par sevi un no dažādiem kreditoriem jāgaida apstiprinošs lēmums par līzingu auto iegādei.

Visizdevīgākie kreditori, kas piedāvā auto līzinga pakalpojumus

Nosacījumi/ Kreditora nosaukums

Altero

Latvijas Kredītu Centrs

MOGO

Nord
Auto
Lizings

LatKredits

Minimālā līzinga summa

5 000 eiro

500 eiro

500 eiro

500 eiro

1 000 eiro

Maksimālā līzinga summa

25 000 eiro

50 000 eiro

15 000 eiro

30 000 eiro

20 000 eiro

Procentu likme (%)

7

3 – 20

Minimālais līzinga atmaksas termiņš

6 mēneši

6 mēneši

60 dienas

6 mēneši

3 mēneši

Maksimālais līzinga atmaksas termiņš

7 gadi

6 gadi

7 gadi

6 gadi

7 gadi

Laika periods, kas nepieciešams, lai ieskaitītu naudu aizņēmējam 

60 minūtes

1 stunda

24 stundas

1 stunda

40 minūtes

Aizņēmēja vecums (gadi)

18 – 75

21 – 70

18 – 70

18 – 70

18 – 75

Augstākminētajā tabulā sniegtas programmas, ko piedāvā veiksmīgākie līzinga devēji, kas piedāvā tādas kreditēšanas priekšrocības, kādas gandrīz nekad nav sastopamas bankās:

  1. auto līzingu var noformēt vienas dienas laikā;
  2. auto līzings ir pieejams pat studentiem, atšķirībā no kredīta noformēšanas šeit aizņēmējam netiek prasīta pat ienākumu apliecināšana;
  3. noformēt līzingu automašīnai var arī pensijas vecuma cilvēki līdz 75 gadiem;
  4. auto līzingam var būt pavisam īss darbības termiņš, kas ir ērti, noformējot speciālo tehniku un komerctransportu juridiskām personām;
  5. auto līzinga apmērs atļauj iegādāties kā lietotu auto apmierinošā stāvoklī, tā arī jaunu;
  6. katrs pieteicējs var cerēt ne tikai uz individuālu procentu likmi, bet arī uz atsevišķiem nosacījumiem. Ja jūs esat maksātspējīgs klients ar labu kredītvēsturi – varat cerēt uz visizdevīgākajiem procentiem.

Bez šiem kreditoriem gan auto līzingu, gan auto kredītu iespējams noformēt arī bankā, ja kreditors to piedāvā. Bankas, kas rūpējas par saviem klientiem, piemēram, Swedbank, savā online kalkulatorā uzreiz piedāvā potenciālajiem klientiem salīdzināt dažādas finanšu programmas, kas paredzētas auto iegādei. Turklāt visus piedāvātos produktus var noformēt Swedbank, bet to cenu jau iepriekš aprēķināt kredītu kalkulatorā. Šajā bankā var izmantot ne tikai līzingu vai kredītu, bet arī patēriņa aizņēmumu: ievadot datus online ierīcē, klients saņem aptuvenu gaidāmo izmaksu summu katram finanšu produktam.

Ar šādu auto līzinga un auto kredīta piedāvājumu var lepoties arī SEB banka, bet tās skaitļošanas ierīce parādīs tikai līzinga un patēriņa kredīta datus.

Kad kredīts ir izdevīgāks par līzingu?
Ekonomiskā ziņā auto kredīts nevar būt izdevīgāks par auto līzingu, ja neskaita gadījumus, kad jūs noformējat kredītu pie oficiālā auto zīmola pārstāvja pilnīgi jaunam auto. Šajā gadījumā ir iespēja saņemt bezprocentu aizdevumu vai, precīzāk sakot, nomaksu. Bet šādas akcijas nav sastopamas bieži, turklāt jums būs jāapstiprina sava maksātspēja un jāsagatavojas plānveidīgai jaunas automašīnas iegādei.

Līzings bieži nav iespējams, tāpēc vienīgais risinājums auto iegādei paliek kredīts. Kādos gadījumos mums nav iespējams izmantot auto līzingu:

  1. Auto, kas mums ir iepaticies, ir 10 gadus vecs un maksā 5000 eiro. Mums ir uzkrājumi 1000 eiro apmērā, kurus ekonomijas nolūkos gribam iemaksāt kā pirmo iemaksu. Bet līzinga nosacījumi neļauj mums to izdarīt, jo programmā nav paredzēts avansa maksājums, tāpēc ieekonomēt neizdosies.
  2. Mēs esam nolēmuši iegādāties jaunu auto līzingā, bet lai to noformētu, jāiemaksā 20% no tā cenas, bet mums ir tikai 10%. 
  3. Brīdī, kad beigsies auto līzinga termiņš, automašīna būs 13 gadus veca, bet līzinga nosacījumi paredz, ka uz šo brīdi automašīna nedrīkst būt vecāka par 12 gadiem.

Ne vienmēr ir vienkārši noteikt visizdevīgāko auto iegādes finansēšanas veidu (līzingu vai kredītu). Tāpēc, lai aprēķinātu aptuveno nākamās automašīnas cenu, ieteicams izmantot online kalkulatoru. Šī ierīce sekundes laikā noteiks jūsu ikmēneša maksājumu, parādīs atmaksas grafiku un aprēķinās pilnu auto cenu ar visiem papildus izdevumiem, kas palīdzēs atrast jums visizdevīgāko piedāvājumu.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu