Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Apmeklējam džeza dejas. Izmēģini arī tu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ārā aiz loga vēl ir ziema un liels sals, tomēr mēs jau gaidām pavasari, kad varēsim nomest biezās ziemas drēbes un baudīt saules siltumu. Līdz ar pavasara iestāšanos nāk arī iedvesma, un mēs esam gatavi sarosīties jauniem darbiem. Tomēr ziemā patērētā enerģija tik ļoti pietrūkst pavasarī, tāpēc jau laikus svarīgi meklēt veidu, kā izsīkušo enerģiju atjaunot un meklēt prieku lietās un darbos mums apkārt. Viens no veidiem, kā atslābināties pēc garas darbadienas, iegūt labu fizisko formu un enerģiju, kā arī satikt jaunus draugus ir dejošana.
Šoreiz nestāstīšu par klasiskajām dejām, tango, sporta dejām vai aerobiku, bet gan par savdabīgo džeza deju.

Pirmais solis- apņemšanās un slinkuma pārvarēšana
Ja vispār nekad neesi spērusi kaut vienu dejas soli vai tavas vienīgās atmiņas par dejošanu saistās ar agrīniem skolas laikiem, tad noteikti būs vajadzīga liela apņemšanās, lai uzvilktu sporta tērpu un nostātos uz dejas grīdas, jo īpaši, pretī spoguļu sienai. Tomēr ar laiku tas viss aizmirstas un brīdī, kad sāc dejot viss negatīvais un apkārtējais pagaist kā nebijis.
Arī man ir grūti sevi pārliecināt un saņemties par nepieciešamību doties uz dejas nodarbību. No vienas puses ļoti gribas to izdarīt un uzzināt, kas tad īsti ir džeza deja un kā tā dejojama, no otras – mazliet slinkums un bailes no nezināšanas par to, kā būs. Nonākot galā un pārģērbjoties dejošanai piemērotā apģērbā, pirmais iespaids ir patiešām pozitīvs. Patīkama un moderna dejas zāle un grupā ir kādi desmit cilvēki, kas jautri noskaņoti dejai. Viss var sākties.

Kas ir džeza deja un ko tā dod?
Džeza deja nav pāru deja. Dejo individuāli, pats sev. Saknes meklējamas afroamerikāņu kultūrā. Tai piemīt eklektisks raksturs, jo džeza dejā apvienoti un iekļauti elementi no citiem deju veidiem un tehnikām: klasiskā baleta, etniskajām dejām, stepa u.c. Nodarbību laikā jūs iemācīsieties labāk pārvaldīt (just) savu ķermeni, attīstīsiet koordināciju, uzlabosiet ķermeņa elastību un lokanību.

Lai pienācīgi veiktu džeza dejas soļus, daudzi skolotāji joprojām nemainīgi māca klasiskā baleta pamatus, lai ķermenis var attīstīt spēku un veiklību. Pagriezieni un lēcieni ir izplatīti džeza dejā. Viena no džeza dejas pamatprasmēm, kura padara dejotāju pievilcīgu jebkurā vecuma grupā, ir augsta līmeņa improvizācijas spējas. Dejas stilam piemīt gaišums un rotaļīgums.
Dejojot tiek attīstīta koordinācija, lokanība, ritma izjūta, fiziskā izturība, tiek nodarbinātas un nostiprinātas visas muskuļu grupas. Kustības palīdz atbrīvoties un teicami attīsta koordināciju telpā. Dejošana attīsta gan roku, gan kāju kustības. Turklāt jaunradei šeit nav nekādu robežu. Tas varētu būt arī viens no populārākajiem deju veidiem, kas pieejams studijās šodien. Dejot var ikviens, kas vēlas. Vecumam nav nekādu ierobežojumu.

Kā man gāja džeza dejas nodarbībā
Palēciens, pietupiens, pa labi un pa kreisi. Ja nav ilgstoši dejots vai veiktas kādas kustības, tad vēlāk vēl kādu brīdi sāpes muskuļos būs jūtamas ne pa jokam, bet tas ir tā vērts – sevis attīstīšanai. Nodarbība paiet profesionālas treneres uzraudzībā, kas ierāda kustības. Tad dejas soļi tiek vairākas reizes tiek individuāli atkārtoti. Pusotru stundu garā nodarbība paiet ļoti ātri, tomēr pēc nodarbības ir sajūta, ka kaut kas ir izdarīts un kaut kas jauns apgūts. Nākamreiz noteikti turpināšu. Šeit gan minēšu, ka nodarbības būtu jāapmeklē regulāri, jo katru reizi tiek apgūti kādi jauni deju soļi, ko pielietos un kas atkārtosies arī citās nodarbībās. Tāpēc svarīgi atcerēties, ka tās nav kā aerobikas nodarbības, kur aiziet izlēkāties, bet gan īsts iesākums dejai.

 

Kur dejot:

  • Dejas un personības kultūras centrā „I-DEJAS MĀJA”, Rūpniecības iela 32b, Rīga.
  •  Deju studija „Ritms”, VEF Kultūras pilī Ropažu iela 2, LV-1036 Rīga. 
  •  Studija “BODY and SOUL”, Tomsona iela 3/5, Rīga.
  • „Karinedance”, Zolitūdes ģimnāzija (91.vudusskola), baleta zāle, Ruses iela 22, Rīga.

 

Ieskats džeza dejās:

http://www.youtube.com/watch?v=d56QNiyO68M

http://www.youtube.com/watch?v=OAONrkkyGBM&feature=related

Dalīties.

Atstāt Ziņu