Vārda dienu svin: Miķelis, Mikus, Miks, Mihails

Apmeklē jaunāko latviešu lugu lasījumu ciklu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

20. februārī Dailes teātris sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi uzsāks latviešu dramaturģijas lasījumu ciklu „Kopā lasām jaunākās latviešu lugas”, kurā varēs iepazīties ar lugām, kas tapušas pēc 2008. gada. Lasījumi notiks Dailes teātra Pagraba telpā.

Atšķirībā no ierastiem lugu lasījumiem, šoreiz tajos būs iespēja piedalīties ikvienam klausītājam. Pasākuma vadītāji – teātra zinātniece Līvija Akurātere un Latvijas Dramaturgu ģildes valdes priekšsēdētājs Dainis Grīnvalds – nav iecerējuši lomas sadalīt iepriekš, tas notiks tieši pirms lasījuma sākuma. Gan uzsākot iepazīstināšanu ar lugu, gan lasījuma gaitā uz lomām varēs pieteikties Kultūras akadēmijas un Kultūras koledžas studenti, jaunie aktieri un režisori, kā arī jebkurš atnākušais teātra un dramaturģijas draugs. Vienīgi lugu autoriem būs garantēta jebkura viņu izvēlētā loma savā darbā.

Gan lasījuma gaitā, gan pēc tā būs iespēja diskutēt gan ar lugu autoriem, gan savā starpā. Pēc lasījumiem interesentiem būs iespēja arī iegūt lugu tekstus ar autora autogrāfu.

Pirmajai jaunāko lugu lasījumu svētdienai izvēlēti darbi, kuri pēc organizatoru ieskatiem dod gana daudz vielas emocionālam līdzpārdzīvojumam un pārdomām.

Plkst.12.00 varēs iepazīties ar studentes Dārtas Dzenītes dokumentālo komēdiju „Blaumanis precībās”. Vēl skolniece būdama, Dārta Dzenīte sāka rakstīt zinātnisku darbu par Blaumani. Dziļi emocionāli autori uzrunāja fakts, ka 35 gadu vecumā viena gada laikā tolaik jau labi pazīstamais rakstnieks bildināja trīs cēsinieces, un visas trīs viņam atteica. Par to būs šis stāsts.

Plkst.15.00 būs iespēja dzīvot līdzi darbiem, kas tapuši Literārās akadēmijas dramaturģijas meistardarbnīcās. Lienas Timšānes „Pieradināt” ir neliela ludziņa par to, cik neparasti dažkārt var sākties divu cilvēku tuvas attiecības. Ivetas Salgrāves „Godīgi un izdevīgi” ir dramatisks un komisks stāsts par to, kā mūsdienu ģimenes modeli un morāli maina fakts, ka viens no mīlošajiem laulātajiem dzīvo Latvijā, bet otrs ilgstoši mīt citā zemē.

Plkst. 18.00 tiks piedāvāta luga vēsturiskās un politiskās dramaturģijas cienītājiem. Daiņa Grīnvalda „Mīlestība un Nodevība” ir  pēc Andra Grūtupa grāmatas „Tiesāšanās kā māksla” motīviem tapusi vīzija par izšķirošajiem pavērsieniem Latvijā un Latvijai laikā no 1918. gada novembra līdz 1919. gada novembrim. Būs iespēja iejusties Kārļa Ulmaņa, Andrieva Niedras, Jāņa Baloža, Jukuma Vācieša, Ļeņina, Rīdigera fon der Golca un citu vēsturisko personāžu ādā.

Biļetes uz lasījumiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv Biļetes cena uz katru no trim lasījumiem plkst. 12.00, 15.00 un 18.00 – 1 lats.

Lugu lasījumu ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Dalīties.

Atstāt Ziņu