Vārda dienu svin: Oskars, Ritvars, Anvars

Aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu – kādās situācijās noderīgs

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tēmas, kas skar finanšu jautājumus, nebūt nav tās patīkamākās. It īpaši, ja runa ir par kredītiem, tas mēdz izraisīt asas diskusijas. No vienas puses valda uzskats, ka kredīts ir kaut kas slikts un nevēlams, bet no otras puses – vairumam cilvēku ir viens vai vairāki kredīti, jo tie ir nepieciešami viņu dzīves kvalitātes un norišu nodrošināšanai. Iespējams, saprātīgs vidusceļš šajā jautājumā ir – atbildīga aizņemšanās.

Viens no kredītu veidiem, kas patērētājiem pieejams, ir aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu. Tas nozīmē, ka, lai saņemtu aizdevumu, klientam kā ķīla ir jānoformē uz sava vārda esošs nekustamais īpašums – māja, dzīvoklis, zeme. 

Galvenā šī aizdevuma priekšrocība ir iespēja aizņemties lielāku naudas summu, nekā būtu iespējams ar citiem kredītu veidiem. Ja vajadzības un plāni ir lielāki, tad aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu ir viens no instrumentiem, kas var palīdzēt to īstenošanā.

Lūk, tipiskākās situācijas, kad biežāk izvēlas izmantot tieši šo kredīta veidu – aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu.

Īpašuma remontam un labiekārtošanai
Ja ir sava māja vai dzīvoklis, tad viena no atbildībām ir to uzturēt labā stāvoklī, lai pasargātu īpašumu no laika zoba radītās ietekmes. Tāpat arī mainās ērtību un kvalitātes standarti, kas rada nepieciešamību ik pēc kāda laika veikt īpašumā lielākus vai mazākus uzlabojumus. Visātrākais veids, kā šādiem darbiem iegūt nepieciešamos līdzekļus, ir aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu. 

Mājokļa iegādei
Protams, aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu jeb hipotekārais kredīts ir veids, kā iegādāties savu mājokli. Tādā gadījumā par ķīlu kļūst tas pats īpašums, ko iegādājas. Tas ir viens no biežākajiem veidiem, kā cilvēki ar vidējiem ienākumiem iegādājas nekustamo īpašumu, jo viņu rīcībā uzreiz nav tik lielu naudas līdzekļu, lai veiktu šādu pirkumu. Kā arī sakrāt naudu īpašuma iegādei prasa pārāk ilgu laiku. Tāpēc hipotekārais aizdevums ir loģisks solis tiem, kuriem ir stabili un pietiekami ienākumi, lai atļautos ik mēnesi veikt hipotekāro maksājumu.

Īpašuma būvniecībai
Ne visi izvēlas savu mājokli pirkt. Arī īpašuma celtniecība ir diezgan populāra, jo tādā veidā iespējams tikt pie mājas, kas ir tieši tāda, kādu vēlaties. Celtniecības process ne vienmēr ir paredzams un izmaksas nav aprēķināmas līdz sīkākajai niansei, tāpēc var būt nepieciešami papildu līdzekļi būvdarbiem, lai pabeigtu īpašumu. Arī šādā situācijā aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu var būt risinājums, jo jaunceltne var kalpot kā aizdevuma ķīla. 

Kredītu apvienošanai
Pēdējā laikā arvien izplatītāks iemesls aizdevuma pret nekustamā īpašuma ķīlu noformēšanai ir tieši kredītu apvienošana. Ja jāapvieno vairāki kredīti, kuru kopējā summa ir lielāka par to, ko var izsniegt pret algas nodrošinājumu, tad risinājums ir aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu. 

Kredītu apvienošana ļauj ietaupīt naudu, samazināt ikmēneša izdevumus par kredītiem, kā arī atbrīvoties no vairākiem kredītlīgumiem, to vietā iegūstot vienu jaunu aizdevumu ar savai maksātspējai atbilstošiem nosacījumiem. Apvienot vienā aizdevumā var ne tikai ātros kredītus, bet arī patēriņa un hipotekāros aizdevumus.

Neparedzētiem un steidzamiem izdevumiem
Ja nav pietiekami lielu uzkrājumu neplānotiem izdevumiem, tad situācijās, kad atgadījies kaut kas neparedzēts un steidzami vajadzīga lielāka nauda summa, arī aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu ir risinājums, kas ļauj pie naudas tikt jau dažu dienu laikā. Tie var būt medicīnas izdevumi, negadījuma seku novēršana un daudzas citas situācijas, par kurām parasti ikdienā nedomājam, bet tādās varam nonākt ikviens. 

Saimnieciskās darbības attīstībai
Tiem, kuri veic saimniecisko darbību, izveidojuši savu uzņēmumu, nodarbojas ar zemkopību, var būt nepieciešamība pēc papildu apgrozāmajiem līdzekļiem, arī pēc līdzekļiem iekārtu iegādei un attīstībai, kas ļautu palielināt ražošanu, konkurēt un arī iekarot jaunus tirgus, palielinot peļņu. Arī tādos gadījumos aizdevēji piedāvā kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu.

Kā ieķīlāt savu īpašumu droši
Doma, ka nekustamais īpašuma ir ieķīlāts par labu aizdevējam, var šķist biedējoša un nevēlama, tomēr šī piesardzība var kalpot par palīgu, lai noformētu kredītsaistības droši un atbildīgi, neapdraudot savu nekustamo īpašumu. Kā to paveikt?

Noteikti ir jāizvēlas tikai uzticams aizdevējs, kura darbība ir licencēta.

Tāpat ir jāvelta laiks dažādu kredītpiedāvājumu salīdzināšanai, lai atrastu sev piemērotāko un finansiāli izdevīgāko.

Pirms aizdevuma noformēšanas jāizvērtē sava maksātspēja – vai patiešām varat kredītu atļauties?

Vēlreiz jāapdomā – vai aizdevums patiešām ir vajadzīgs un tas ir vienīgais risinājums?

Jāizvēlas saprātīgs aizdevuma termiņš un ikmēneša maksājumi.

Rūpīgi jāiepazīstas ar aizdevuma līguma saturu un jāpārbauda savi dati tajā.

Pirms tam jānoskaidro, kādā veidā aizdevējs risina strīdus un vēršas pret nemaksātājiem.

Labāk apdrošināt savas kredītsaistības.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu