Vārda dienu svin: Inese, Inesis, Ēriks

9 Jaunā gada apņemšanās skaistuma vārdā!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

zsākot Jauno gadu izvirzām ne vien jaunus mērķus, bet bieži vien arī apņemamies kaut ko mainīt, lai uzlabotu savu dzīvi. Lūk, 9 ieradumi, kas kaitē tavam skaistumam un no kuriem mums visām vajadzētu apņemties atteikties. Skaistuma vārdā!

1. Samazini stresu!

Piedomā nopietni pie stresa samazināšanas. Hronisks stress tavam skaistumam ir ļoti kaitīgs – tas izraisa matu izkrišanu, grumbu veidošanos, pumpas, pietūkušas acis utt. Ja gribi būt skaista, rūpējies par savu ķermeni, nodrošinot tam vispirms jau pašu būtiskāko – veselīgu miegu 8 stundu garumā, svaigu gaisu  un fizisku izkustēšanos.

2. Neej gulēt ar nenotīrītu kosmētiku!

Tas tiešām ir liels grēks, ko diemžēl nereti pieļauj ikviena sieviete. Ja dodies gulēt ar visu kosmētiku uz sejas, tā nobloķēs tavas poras un nebrīnies, ka pēc tam būs izsitumi vai pumpas. Nemaz nerunājot par to, ka āda neizskatīsies tik starojoša un atpūtusies.

3. Nepārcenties ar uzacu izraustīšanu!

Veidojot uzacu formu un izraustot liekos matiņus, ievēro principu – labāk mazāk, nekā vairāk. Citādi ar plānu šauru uzacu svītriņu panāksi vienmēr izbrīnītas sejas efektu. Vai tu to vēlies?

4. Nelieto neizmazgātas make-up otiņas!

Tu taču iztīri savu matu suku? Un maini zobu birsti? Protams! Tieši tāpat jāparūpējas par otiņām, ar kuru palīdzību uzklāj pūderi, vaigu sārtumus un ēnas. Arī tajās sakrājas netīrumi un savairojas mikrobi, turklāt tu tās liec diezgan tuvu acīm, kas rada infekciju risku. Make-up otiņas vari izmazgāt ar maigu matu šampūnu un izskalot, un pēc tam izžāvēt.

5. Nespied pumpas!

Lai kā, ieraugot pumpu, gribētos mesties tai ar nagiem virsū, apspied šo vēlmi! Būs tikai vēl trakāk! Līdzko ķeries klāt un pumpu pati izspied, drīz pēc tam blakus ir jau citas. Turklāt rodas apsārtums un rētiņas. Pumpas ar baltajiem mgaliem veidojas tad, kad zem pašas ādas sakrājas ķermeņa šķidrums (eļļa) un mirušās ādas šūnas. Tā ir labvēlīga vide baktērijām.
Ja tomēr nespēj atteikties no šī nepatīkamā ieraduma, tad dari visu, lai šis process notiktu pēc iespējas sterilāk un nekādā gadījumā- ar spēku. Ja pumpa pārsprāgst, maigi ar pinceti to izspiežot, tad ir labi, bet ar spēku nebaksti un nespaidi to!

6. Izvairies no ikdienas matu ieveidošanas ar karstumu!

Lokšķēres, matu taisnotājs, fēns ar karstā gaisa plūsmu – visas šīs ierīces palīdz taviem matiem izskatīties sakoptākiem un ieveidot frizūru, taču lietojot tos regulāri, mati cieš. Tie kļūst sausi un nedzīvi. Arī lietojot kādu no šīm ierīcēm, izmanto speciālos līdzekļus, kas paredzēti matu mitrināšanai un aizsargāšanai.

7. Negrauz nagus!

Ja tev ir šāds nelāgs ieradums, mēģini no tā tikt vaļā. Apgrauzti nagi ne tikai neglīti izskatās, bet tie apdraud arī tavu veselību. Jā, nopietni! Graužot nagus, ir risks, ka nograuz tos pārāk dziļi, tad rodas plaisiņas, kas savukārt var novest pie infekcijām. Turklāt nagu graušana var novest arī pie gremošanas trakta infekcijām, jo aiz nagiem taču sakrājas mikrobi un, iespējams, pat parazītu oliņas! Padomā par to, kad nākamreiz tuvini nagus zobiem! Turklāt- tev taču gribas uzkrāsotus skaistus nadziņus?

8. Atmet smēķēšanu!

Nekratīsim pamācoši ar pirkstu, bet, ja smēķē, tad zini, ka tava āda ļoti cieš. Pirmkārt, tai trūkst skābeklis, tā kļūst plānāka, iegūst pelēcīgu nokrāsu, zaudē mirdzumu un ātrāk noveco. Turklāt bojājas ne tikai āda, arī zobi iegūst dzeltenīgu aplikumu, no kura tik viegli pašai neizdosies tikt vaļā. Arī mati un nagi kļūst trauslāki. Vai tas ir tas, ko tu vēlies?

9. Dodoties saulē lieto sauļošanās krēmu!

Nepārspīlē ar iedegumu – gan solārijos, gan atklātā saulē. Sauļošanās veicina ādas novecošanos, turklāt apdraud tavu veselību – tu riskē ar ādas vēža iegūšanu. Ievēro visus pareizas sauļošanās noteikumus, ne velti tie radīti! Lieto aizsargkrēmus arī idkienā – vasarā tavam dienas krēmam noteikti jāsatur SPF!

Dalīties.

Atstāt Ziņu