Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

5 padomi, kā ietaupīt naudu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Taupīt naudu nekad nav viegli un vel grūtak ir atrast veidus, kā ietaupīt, drastiski nemainot savus ikdienas ieradumus. Šajā rakstā Monni.lv ir apkopojis 5 vieglus veidus, kā atrast iespējas ietaupīt.

Spēja savā budžetā atrast iespējas atlikt naudu uzkrājumiem ir ļoti svarīga. Uzkrājumi tad var tikt lietoti kādu īpašu vēlmju piepildīšanai vai neparedzētu tēriņu nomaksai, piemēram, ģimenes atvaļinājumiem vai negaidītam zobārsta rēķinam. Svarīgi ir, lai katram būtu uzkrājumi kā baltām, tā nebaltām dienām.

Izmanto atlaižu sezonu
Izmanto savas plānošanas spējas un centies saplānot lielāku iepirkšanos uz atlaižu sezonām. Izmanto atlaižu sezonu, lai domātu uz priekšu un iegādātos apģērbus un sadzīves tehniku par visizdevīgākajām cenām. Gan apģērbs, gan elektronika un sadzīves tehnika uz atlaižu sezonu tiek nocenoti bieži līdz pat 70% un tas ir visizdevīgākais laiks, lie iegadātos sen kāroto par īpaši izdevīgām cenām.

Nomaini plastikātu pret audumu
Beidz pirkt plastikāta maisiņus! Gandrīz katrā veikalā ir iespējams iegādāties tekstila iepirkumu maisus, kurus pēc tam var izmantot ļoti ilgu laiku. Centies sev un savai ģimenei iemācīt paradumu izmantot vairākreizlietojamos auduma maisiņus un somas. Tas būs ne tikai draudzīgāk Tavam makam, bet arī draudzīgak videi.

Esi radošs
Esi radošs/a attiecībā uz drēbēm un mēbelēm. Bieži vien apģērbs un mēbeles var iegūt pilnīgi jaunu izskatu pāris ātros soļos. Izmanto internetu, lai atrastu vieglas idejas, kā atjaunot veco kumodi vai uzprišināt veco džinsu jaku. Bieži vien mēbeles iegūs pilnīgi jaunu izskatu vien ar jaunu krāsas kārtu vai nomainot rokturus. Tas pats attiecas arī uz drēbēm – jaunas pogas, moderni ielāpi vai jauns rāvējslēdzējs var novalkāto drēbi pilnībā atdzīvināt. Tas nebūt nenozīmē, ka Tev būs jāvelta daudz laika vai jābūt rokdarbu meistaram, lai to paveiktu. Izmanto Google, Youtube un Pinterest mājaslapas, lai atrastu nebeidzami daudz ideju un knifu gan apģērbu, gan interjera dizainam.

Augsti transporta izdevumi
Bieži vien ikdienas transporta izdevumi ir daudz dārgāki, nekā bijām domājuši. Izrēķini, cik Tavs auto Tev izmaksā degvielā un apsver, vai sabiedriskais transports nebūtu lētaka alternatīva. Tieši otrādāk  var būt ja Tev ikdienā ir ļoti daudz jāizmanto sabiedriskais transports –  izrēķini izmaksas un apsver, vai auto nebūtu izdevīgaka alternatīva. Bieži vien var atklāties, ka Tavs auto vai sabiedriskā transporta ikdienas izmaksas ir dārgakas, nekā bija šķitis. Saskaiti ar transportu saistītos izdevumus un izvērtē, vai ir iespējams ietaupīt, izmantojot citas transporta metodes.

Budžetēšana
Budžetēšana ir paradums, kuru vajadzētu iemācīties visiem. Budžetēšana palīdzēs Tev vizualizēt visus Tavus ikdienas izdevumus un redzēt, kur ir iespējams ietaupīt. Budžeta plānošana, principā, ir visu ienākumu un izdevumu vizualizēšana rakstiski vai kā savādāk. Izveidot vienkāršu budžeta plānu ir viegli! Pieraksti visus savus ienakumus, blakus tiem izveido grupas ar izdevumiem. Izdevumi parasti tiek iedalīti ikmēneša izdevumos (īre, komunālie maksājumi, telefona rēķins utt.), citos izdevumos (pārtika, transports, izklaides utt.) un pieejamajā atlikumā, kas būtībā ir tā naudas summa, kas Tev paliek lietošanā, kad par visu pārejo esi norēķinājies.

Izveidojot budžetu būs vieglāk identificēt, kur ir iespējams ietaupīt naudu, kā arī redzēt, kur slēpjās izdevumi, no kuriem Tu varētu atteikties, piemēram, pārāk biežas vai dārgas izklaides.

Ja krāt naudu nav laika
Ja ir sanācis nonākt situācijā, kur ir steidzami nepieciešams veikt kādu lielāku pirkumu vai norēķināties par kādu dārgu pakalpojumu un nav iespējas šo maksājumu atlikt, lai tam sakrātu naudu, tad pastāv iespēja šo naudu aizņemties. Monni.lv piedāvā atrast, salīdzināt un noformēt dažādu veidu kredītus. Gan ātros kredītus, patēriņa vai auto kredītus, atkarībā no Tavām vajadzībām. Taču, pirms aizņemies, izvērtē savas iespējas kredītu laikā atmaksāt!

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu