Vārda dienu svin: –

5 lieliskas ziemas aktivitātes, ko ar ģimeni izbaudīt brīvdienās

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vai jūsu ģimenē tiek plānotas brīvdienas? Vai arī tās paiet pašplūsmā, svētdienas vakarā secinot, ka tā arī nekas vērtīgs nav izdarīts. Bet brīvdienas taču ir vienīgās dienas, kad varam plānot laiku, ko kvalitatīvi pavadīt kopā ar savu ģimeni. Tāpēc vērtīgs ieguvums būs paradums vismaz dažas nedēļas nogales mēnesī aizvadīt kādās jau laikus ieplānotās un aizraujošās aktivitātēs kopā ar ģimenes locekļiem.

Aizbildinājums, ka tuvojas ziema, dienas ir īsas, pelēkas un nemīlīgas, šoreiz neizturēs kritiku, lai turpinātu nedēļas nogales pavadīt uz dīvānā. Arī ziemā ir pieejams dažādas interesantas aktivitātes, kuras nedēļas nogalē var izbaudīt kopā ar ģimeni. Ticiet, ka tāda nedēļas nogale, kas pavadīta aktīvi, ārpus mājas un kopā ar ģimeni, šķitīs ļoti vērtīga un piesātināta. Tā sniegs pozitīvu enerģiju ilgam laikam.

1. Izlēkāties batutu parkā — jo lēkāt patīk visiem!
Katrā mājā, kur pagalmā pa vasaru ir stāvējis batuts, ko aktīvi izmantojuši mazākie ģimenes locekļi, noteikti atceras to dienu, kad tētis izjauca batutu, lai liktu ziemas guļā līdz nākamajai siltajai sezonai. Tajā dienā bērnu sejas ir skumjas un neizpratnes pilnas, jo viņi uzskata, ka batutu taču varētu izmantot ārā visu gadu.

Bet batuta priekus var izbaudīt arī ziemā. Varat kopā ar ģimeni doties uz batutu parku, kas ir telpās. Tur var lēkāt kaut vai līdz spēku izsīkumam. Un kāpēc gan arī vecākiem nepapriecāties kopā ar bērniem? Tā var būt lieliska nodarbe, lai brīvdienas būtu aktīvas, visiem būtu jautri un bērni priecātos par laiku, ko pavada kopā ar vecākiem, kuri tā jau vienmēr ir ļoti aizņemti. Rīgā ir pieejams batutu parks Jump Space, kur ir 1600 m² platība ar batutiem. Īsta “lēkātāju” paradīze.

2. Diena ūdens atrakciju parkā — uz mirkli atgriezties vasarā

Protams, ka neviens divreiz nebūtu jāpierunā doties uz ūdens atrakcijām. Tādas var apmeklēt gan akvaparkā, gan dažādos sporta centros, kur ierīkota SPA un atpūtas zonas ar baseiniem un bērniem pielāgotām izklaidēm. Ir taču patīkami pavadīt dažas stundas peldkostīmā un +28 grādu temperatūrā. Sniegs un aukstums paliek aiz loga. Tas ir labs veids, kā ļaut ķermenim relaksēties, sasildīties un gūt pozitīvas emocijas. Bērni noteikti būs sajūsmā par izklaidēm ūdenī. Tā kā šovasar tādu skaistu, saulainu un siltu dienu, kas sakristu arī ar dienām, kad nav jāstrādā, bija diezgan maz, tad došanās uz ūdens atrakcijām var būt kaut neliela kompensācija par neizdevušos vasaru.

3. Izbrauciens ar suņu pajūgu — kaut kas neparasts un īpašs
Ja no sniega un zemākas gaisa temperatūras nav bail, tad lieliska un tiešām neparasta nodarbe brīvdienām var būt izbrauciens ar suņu pajūgu. Lai gan suņu pajūgi saistās ar tāliem ziemeļiem, kur šāds pārvietošanās veids ir gana praktisks, tomēr entuziasti spējuši ko tādu iedzīvināt arī mūsu platuma grādos. Jo sniegs taču mums vismaz dažus mēnešus gadā ir. Un suņus var apmācīt jebkurā vietā.

Suņu pajūgi ir piedzīvojums, kas liek aizrauties elpai, ļauj izbaudīt skaistas ziemas ainavas un komunikāciju ar gudriem, skaistiem dzīvniekiem. Haskiji un malamuti ir biežāk izmantotie suņi pajūgu vilkšanai, jo tas ir viņu dabā, tā ir viņu stihija. Suņu pajūgi ir izmantojami gan vienatnē, gan var doties kopīgā ģimenes izbraucienā. Bērni noteikti priecāsies redzēt skaistos suņus, ko varēs arī paglaudīt un kopā nofotografēties. Suņu pajūgi var būt daļa no lieliski pavadītas ziemas dienas kopā ar visu ģimeni. Ja meklējat kādu neparastu dāvanu, tad suņu pajūgi var būt labs variants, kā iepriecināt draugu ģimeni vai vecākus. Dāvanu ērti var iegādāties lieliskadavana.lv.

4. Uz kalnu izbaudīt sniegu — vienmēr laba ideja

Ja nav noskaņojuma meklēt kādu īpašu nodarbi, tad ziemā taču vienmēr var izlīdzēties ar klasiku — doties uz kalnu, lai izbaudītu tradicionālās nodares. Var slēpot, snovot, šļūkt un slidot. Ja dodas uz kādu aprīkotu kalnu, tad tur parasti ir arī pieejama inventāra noma, kafejnīca, kur izbaudīt siltu dzērienu un šķīvi zupas. Un dienas intensitāti var veidot tādu, kādu paši vēlaties. Prasmīgie var darboties patstāvīgi, bet tie, kuri vēl tikai iepazīstas ar sniega sporta veidiem, var izmantot instruktoru pakalpojumus. Tā ir laba iespēja arī mazākos bērnus pamācīt un iedrošināt sadraudzēteis ar slēpēm un citu ziemas inventāru.

5. Pa mežu un tūrisma takām arī ziemā — ieraudzīt savādāku ainavu
Ja tomēr nedēļas nogalē ir vēlme pēc aktīvām nodarbēm, kas nav ļaužu pārpilnā vietā, bet izbaudāmas tikai kopā ar ģimeni, tad vienmēr var doties pastaigā pa kādu zināmu tūrisma maršrutu vai doties atklāt kaut ko jaunu.

Daba ziemā ir pavisam savādāka. Būsiet pārsteigti, cik atšķirīgas ir vienas un tās pašas ainavas vasarā, rudenī un ziemā. Līdzi var paņemt termosu ar siltu tēju, uzkodas, uzvilkt siltu apģērbu un ērtus apavus, lai kārtīgi izstaigātos pa mežu vai kādu dabas taku. Svaigais gaiss, kustība, būšana kopā un skatīšanās dabā — vai tā neizklausās pēc ļoti vērtīgi pavadītas nedēļas nogales?

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu