Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

5 idejas pilnvērtīgai izklaidei kopā ar ģimeni. Izmēģini!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

odibinot ģimeni, nereti dienā ar 24h ir par maz, lai paspētu pavadīt laiku kopā. Tieši tāpēc ir svarīgi ne tikai atrast laiku atpūtas brīžiem, bet arī padarīt šo atpūtu vērtīgu. Lai palīdzētu izlemt, kā saturīgi pavadīt brīvdienas, Ondo.lv speciālisti piedāvā 5 idejas izklaidei kopā ar ģimeni. Lasi tālāk un izvēlies nākamo brīvdienu maršrutu!

Aiziet – ar vēsu prātu svaigā gaisā!
Āra temperatūra lēnām kļūst siltāka, un cilvēkiem gribas pavadīt laiku svaigā gaisā. Jāatzīst, ka, izvēloties atpūtu brīvā dabā, var ļaut vaļu fantāzijai. Lūk, dažas no iespējām:

  •  pikniks. Šis ir lielisks iemesls doties ārā, turklāt sagatavošanās procesā labprāt iesaistās arī bērni. Ja vēl nav ļoti silts, paņemiet līdzi termosu ar siltu dzērienu. Pagatavojiet maltīti mājās vai izvēlieties piknika vietu, kurā var iekurt ugunskuru, lai našķētos ar šašliku, uz iesma ceptiem maršmeloviem vai pelnos ierušinātiem kartupeļiem. Turklāt sen zināms, ka svaigā gaisā apetīte ir labāka un ēdiens – gardāks! Pusdienot pie dabas šķiet daudz vienkāršāk ārpus Rīgas, tomēr arī galvaspilsētā ir izveidotas piknika vietas, piemēram, Lucavsalā;
  •  pastaiga. Izvēlieties pastaigai neparastu maršrutu – dodieties uz kādu citu pilsētu, apvienojot pastaigu ar ekskursiju vai satikšanos ar sen neredzētiem draugiem, vai apmeklējiet kādu no dabas objektiem, piemēram, Ķemeru purva dabas takas, kurās var vērot brīnišķīgus saulrietus un saullēktus, Latvijas Universitātes Botānisko dārzu ar rododendru ziediem un tauriņiem,  Tērvetes dabas parku vai maģisko Pokaiņu mežu;
  •  nakšņošana ārpus mājas. Bērniem tas noteikti būs kārtīgs piedzīvojums! Kempingu un viesu māju saraksts Latvijā ir garš, un izvēle ir daudzveidīga – nakšņojiet pie ezera, apvienojot to ar laivu braucienu vai makšķerēšanu, pie jūras, izbaudot spirdzinošo jūras gaisu, vai lauku mājās, apskatot mājlopus, ieejot pirtiņā un guļot sienaugšā.

 

Svētki gan lieliem, gan maziem atpūtniekiem
Tuvojas festivālu sezona, un katru gadu tiek īstenotas arvien jaunas idejas, piedāvājot ne tikai daudzveidīgu koncertprogrammu, bet arī dažādas darbnīcas, spēles un atrakcijas, kā arī citas aktivitātes. Piemēram, no 4. līdz 6. augustam norisināsies ģimenēm draudzīgs festivāls “Laba Daba”, kurā varēs gan klausīties mūziku, gan piedalīties sporta un mākslas aktivitātēs.

Tāpat nevajag aizmirst, ka vasara ir pilsētas svētku laiks, un tā ir iespēja iepazīt no jauna vai atgriezties sirdij tuvās pilsētās un baudīt daudzveidīgu kultūras programmu visai ģimenei kopā.

Jauns skats uz senām lietām
Lai gan vārds “muzejs” nereti saistās ar garlaicīgu staigāšanu gar vitrīnām, jāatzīst, ka muzeji iet laikam līdzi un šobrīd piedāvā ne tikai interesantas ekskursijas kopā ar gidu, bet arī dažādas aktivitātes, kas ļauj iepazīt konkrētā muzeja tematiku.

Muzeji Latvijā ir ļoti dažādi, piemēram:

  •  muzeji iekštelpās. Šādos muzejos aplūkojamas pastāvīgās ekspozīcijas par visdažādākajām tēmām: kuģniecība (Rīgas Kuģniecības un vēstures muzejs), māksla (Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs), mūzikas instrumenti (Rakstniecības un mūzikas muzejs), dzīvnieki un augi (Latvijas Dabas muzejs), trauki (Porcelāna muzejs, Daugavpils Māla mākslas centrs), apģērbi (Modes muzejs) u. c. Atliek vien pielāgoties tam, kas aktuāls bērniem, ko gribas uzzināt pašiem, un doties!
  •  muzeji ārā. Brīvā dabā esošo muzeju apmeklējums parasti aizņem vairākas stundas. Toties tie dod iespēju apskatīt, piemēram, īstas saimniecības ēkas un ielūkoties tajās iekšā. Spilgtākie šādu muzeju piemēri ir Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, kurā atrodas latviešu tradicionālās viensētas, senlatviešu koka pils Lielvārdē, kas ļauj uz mirkli atgriezties 11. gadsimtā, un Minhauzena muzejs, kurā var iepazīties ar leģendārā Minhauzena slavenajiem piedzīvojumiem;
  •  muzeji ar radošajām darbnīcām vai ekskursijām. Šajā grupā var minēt “Laimas” šokolādes muzeju, kur pēc ekskursijas gida pavadībā var iemēģināt roku šokolādes darbnīcā, Saules muzejs, kurā var iepazīties ar dažādu pasaules cilvēku izpratni par Sauli, kā arī apgleznot ģipša saulītes savām rokām, vai Zinātkāres centrs “Zinoo”, kas cenšas rosināt lielos un mazos izpētīt pasauli un tehnoloģijas. Ir vērts sekot līdzi jaunumiem, lai varētu pārbaudīt savas prasmes vai apgūt ko jaunu!

 

Vairākos muzejos ieeja ir bez maksas un lielākā daļa no tiem piedāvā atlaides ģimenes biļetēm. Bet, lai nešķistu, ka visām ģimenes izklaidēm jābūt mierīgām un rātnām, Ondo.lv ir padomā arī dažas idejas aktīvākai atpūtai.

Ūdens prieki
Bērni ir īsti ūdens cienītāji, un, būsim godīgi, arī pieaugušajiem sagādā prieku kārtīgi izplunčāties. Siltās vasaras dienās var doties uz peldi ezerā vai jūrā, bet, kamēr gaidām vasaras atgriešanos, ūdens atrakciju parka apmeklējums būs piedzīvojums gan lieliem, gan maziem. Lielākie ūdens atrakciju centri Latvijā ir Līvu akvaparks Jūrmalā un Ventspils ūdens piedzīvojumu parks.

 

Spēks, izaicinājums un baudījums
Aktīvās atpūtas vietas pieejamas visā Latvijā, un tās ietver ne tikai piedzīvojumu un šķēršļu trases (piemēram, “Tarzāns” Siguldā vai “Mežakaķis” Mežaparkā), bet arī baskāju takas (“Valguma pasaule” Engurē vai “Sajūtu parks” Valmierā), izjādes ar zirgiem, īpaši izveidotus velotūrisma maršrutus un vēl, un vēl. Atliek tikai izvēlēties!

 

Ondo.lv īstermiņa kredītu komanda vēl, lai katras brīvdienas jūsu ģimenei ir sirsnīgas, radošas un piepildītas visas vasaras garumā!

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu