Vārda dienu svin: Justīne, Juta

5 būtiski aspekti, kas jāatceras meklējot jaunu veļasmašīnu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sadzīves tehnika ir lielisks ikdienas darbu palīgs. Veļasmašīna nenoliedzami ir viens no lieliskākajiem cilvēces izgudrojumiem, un jo tālāk, jo labāk – jaunākās paaudzes veļasmašīnas tiek aprīkotas ar jaunām funkcijām, lai dzīvi atvieglotu vēl vairāk. Tāpēc – lasiet tālāk 5 ieteikumus, kas jāapdomā, lai izvēlētos labāko veļasmašīnu!

1. Vieta
Nenoliedzami – jāsāk ar to, kur veļasmašīna tiks novietota un cik daudz tur ir vietas. Nav vērts ieguldīt kosmosa kuģa izmēra iekārtā, ja vienīgā vieta, kur to varēs novietot, ir šaurs kaktiņš vannas istabā. Veļasmašīnu var novietot tika tur, kur ir:

 •  elektrība;
 •  ūdens pievads;
 •  kanalizācijas izvads.

Vēl gluži nesen par kanalizācijas izvadu īpaši nebēdāja un veļasmašīnas notekūdeņu cauruli vienkārši iekāra vannā. Par laimi, tie laiki ir aizgājuši uz neatgriešanos! Tātad trīs obligātie parametri nosaka, ka veļasmašīnu var novietot tikai kādā no šīm trim telpām:

 •  vannas istabā (tualetē, dušas telpā);
 •  virtuvē;
 •  veļas telpā.

2. Ielādes veids
Atkarībā no tā, kur plānots šo lielisko ierīci novietot un cik daudz tur ir vietas, var izvēlēties veļasmašīnas veidu:

 •  Veļasmašīna ar frontālo ielādi
 •  Veļasmašīna ar vertikālo ielādi
 •  Iebūvējama veļasmašīna

Veļasmašīna ar frontālo ielādi ir klasiska izvēle, ja ir gana daudz vietas un ierīce nav jāpaslēpj. Veļa tiek ielikta un izņemta no priekšpuses, virspusi var izmantot kā papildu virsmu vannas istabā vai paslidināt zem darba virsmas virtuvē.

Veļasmašīna ar vertikālo ielādi ir labākā izvēle tad, ja ir īpaši maz vietas un veļasmašīnai no priekšpuses lāga nemaz nevarēs piekļūt. Vai arī to paredzēts ievietot šaurākā kaktā. Mīnuss – veļasmašīnas virsmu nevarēs izmantot kā plauktiņu, kā arī šādu veļasmašīnu nevarēs pabūvēt zem virtuves darbvirsmas. Pluss – daudzas veļasmašīnas var apturēt mazgāšanas laikā un pievienot to vienu nelaimīgo aizmirsto zeķi, nenolejot visu ūdeni.

Iebūvējamās veļasmašīnas atšķiras ar to, ka tām ir pilnīgi plakanā priekšpuse, tādējādi tai priekšā var uzstādīt dekoratīvas durtiņas. Tas ir īpaši ērti tad, ja veļasmašīnu plānots novietot virtuvē, bet dizainiski ir vēlme pēc vienota ansambļa.

 
Foto: StockSnap.io / Mali Maeder

3. Tips
Ir divi izdalāmi veļasmašīnu tipi – vienkārši veļasmašīna un veļasmašīna ar iebūvētu žāvētāju. Ar parastajām veļasmašīnām viss apmēram ir skaidrs – ierīce, kas izmazgā un izgriež drēbes. Izņemot no veļasmašīnas, tās ir mitras, tās jāizkar žāvēties. Savukārt no veļasmašīnas, kas aprīkota ar žāvētāju, būs iespējams izņemt arī sausu veļu. Veļasmašīnas ar žāvētāju īpatnības:

 •  Izmēru ziņā lielākas par parastajām veļasmašīnām.
 •  Žāvēšana nav obligāta katra cikla funkcija. Ir iespējams arī vienkārši mazgāt veļu kā parastā veļasmašīnā un izņemt mitru.
 •  Lai lietotu žāvēšanas funkciju, tā nav obligāti pirms tam jāmazgā – funkciju var ieslēgt arī atsevišķi.
 •  Apvienotajai ierīcei ir atšķirīgs pieļaujamais tilpums mazgāšanai un žāvēšanai. Piemēram, veļasmašīnā, kurā mazgāt var 8 kg, žāvēt drīkstēs mazāk – 6 kg. Tas jāpatur prātā, ja ir vēlēšanās lietot žāvēšanas ciklu uzreiz pēc mazgāšanas.
 •  Žāvēšanas cikla laikā ierīce uzsilst un attiecīgi arī uzsilda telpu – lieliska iespēja pie viena apsildīt arī vannas istabu.
 •  Žāvēšanas cikls ir samērā kluss, līdz ar to var žāvēt arī pa nakti, lai no rīta varētu uzvilkt sausas un svaigas drēbes.
 •  Ja veļasmašīna žāvēšanas cikla laikā ir bijusi pārāk pilna vai manuāli ir izvēlēts pārāk īss žāvēšanas laiks, veļa var būt mitra, tādā gadījumā vienkārši jāpalaiž vēl viens žāvēšanas cikls.
 •  Ideāla ierīce maziem mitekļiem, kuros nav vietas žāvēšanas statīva uzstādīšanai, kā arī – ja miteklis ir pārāk mitrs (atrodas pirmajā stāvā, ir patumšs), un tajā slikti žūst veļa. Žāvētājs ir kompakts un ātri tiek galā ar šo uzdevumu.
 •  Dūnu jakas, kas žāvētas ar žāvētāju, daudz mazāk zaudē savu formu un gaisīgumu.

Protams, ja vieta atļauj, var iegādāties arī žāvētāju atsevišķi un uzstādīt vai nu blakus, vai virsū veļasmašīnai. Plusi – var reizē darbināt abas ierīces. Mīnusi – lai žāvētu, veļa jāpārliek otrā ierīcē. Nav iespējams ar vienu pogas spiedienu izmazgāt un izžāvēt veļu.

 Foto: Freestocks.org

4. Ietilpība
Viens no veļasmašīnas parametriem, kas norādīts priekšpusē, ir tilpums. Tas, cik ietilpīga veļasmašīna ir nepieciešama, atkarīgs no katras ģimenes paradumiem un īpatnībām. Tiem, kas mazgā daudz, ērtāk un energotaupīgāk būs izvēlēties lielāku, 7–8 kg, tiem, kuriem vietas ir maz, arī cilvēku skaits ģimenē nav liels, pietiks arī ar 5–6 kg ietilpības ierīci. Jāņem vērā, ka mazās veļasmašīnās var būt problemātiski mazgāt segas vai virsdrēbes. Ja tas ir aktuāli, par to vajadzētu padomāt.

5. Energoefektivitātes klase
Elektroierīces kļūs arvien taupīgākas, tādēļ ir vērts ņemt augstāko energoefektivitātes klasi, kas atvēlētā budžeta ietvaros ir pieejama. Tāpat ir vērts pievērst uzmanību, kāds ir veļasmašīnas parastas mazgāšanas cikla garums – bieži vien ikdienas drēbes nekļūst tik netīras, lai tās vajadzētu stundām ilgi mazgāt. Daudz energoefektīvāk būs izmantot kādu īso režīmu, kur drēbes tiek aši izmazgātas un izskalotas, tādējādi tās atsvaidzinot un sagatavojot jaunam darba cēlienam.

Kur atrast veļasmašīnu?
Nekas nav vienkāršāk – internetveikals Xnet.lv plašā klāstā piedāvā visu veidu veļasmašīnas, līdz ar to ikviens var atrast saviem gabarītiem un lietošanas paradumiem piemērotāko. Atliek tikai izvēlēties – un tā tiks piegādāta uz norādīto adresi!

Tāpat veikalā Xnet.lv pieejami arī žāvētāji un veļasmašīnas ar žāvētāju – izvēlieties jau tūlīt un atvieglojiet savas ikdienas rūpes vēl vairāk!

Apmaksāta publikācija 

Dalīties.

Atstāt Ziņu