Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

4 dienas Igaunijā. Ceļojuma piezīmes. 2.daļa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

edomājieties- četras dienas, piepildītas jauniem iespaidiem un piedzīvojumiem, relaksējošām un dziedinošām procedūrām. Izklausās vilinoši, vai ne? Ne vienmēr ir jādodas tālu, lai izjustu īstena ceļojuma garšu. „Visit Estonia” atpūtas brauciena „ Health & Wellness” ietvaros rudens noslēgumā pabiju tepat kaimiņos – Igaunijā. Dalīšos savos iespaidos ar jums, Sievietespasaule.lv lasītājas, jo esmu pārliecināta, ka šāds brauciens ir jāizmēģina ikvienai. Nav svarīgi vai dodaties atpūsties nedēļas nogalē vai izbaudīsiet veselu atvaļinājuma nedēļu, jūs būsiet labi atpūtušās un iepazinušas kaimiņu zemi Igauniju pavisam citās noskaņās.

2.diena: krio sauna, strausu ferma Muhu salā  un kadiķu masāža

Ceļojuma otro dienu Pērnavā iesākām ar Nāves jūras ārstniecības un ūdens atpūtas centra „SPA Estonia” apmeklējumu, kur mums bija paredzēta aukstuma terapijas procedūra. Pirms procedūras bija neliels uztraukums, jo es nespēju iedomāties, kā es varēšu izturēt kamerā, kurā ir -120 grādu temperatūra, ģērbta vienīgi peldkostīmā. Aukstuma terapija ir līdzīga, kā Latvijā pieejamās krio saunas apmeklējums, tikai atšķirībā no krio saunas, kur cilvēks ieiet tādā kā kapsulā un seja ir atsegta, aukstuma terapija notiek divās mazās telpās jeb kamerās. Procedūras ilgums ir 2 minūtes un to vienlaicīgi var pildīt līdz pat pieciem cilvēkiem. Pirms procedūras mums tika izdalītas vilnas cepurītes, zeķes un cimdi. Bija iespēja papildus uzvilkt getras uz ceļgaliem un elkoņiem. Pēc tam, saņēmušas instrukcijas, devāmies pirmajā aukstuma kamerā. Izrādās, ka tur bija paredzēts tikai norūdīties, gaiss bija vēss, taču nekādas īpašas sajūtas nejutu. Viss sākās, kad iegājām otrajā -120 grādus aukstajā, nepārredzamajā telpā. Bija nemitīgi jākustas, gaiss bija necaurredzams aukstā tvaika dēļ un nevarēja neko redzēt un dzirdēt. Tā mēs mīņājāmies kā pingvīni veselas divas minūtes, ik pa laikam uzgrūžoties kādam virsū. Nedaudz bija bail, taču laiks pagāja ātri. Izejot no procedūras kameras, sajūtas bija ļoti atspirdzinošas, aukstais gaiss deva labvēlīgu šoka triecienu organismam, un es sajutu lielu enerģijas un atspirdzinājuma pieplūdumu. Pēc procedūras kārtīgi izvingrojāmies ārstniecības centra fizioterapijas zālē, nedaudz sala elkoņi, taču iekšējās sajūtas bija lieliskas.

“Pirms procedūras bija neliels uztraukums, jo es nespēju iedomāties, kā es varēšu izturēt kamerā, kurā ir -120 grādu temperatūra, ģērbta vienīgi peldkostīmā.”

Izrādās, ka aukstuma terapija ir ārstnieciska procedūra, kuras laikā aukstais gaiss palīdz uzlabot locītavu funkcijas un ārstē iekaisumu. Procedūra īpaši ieteicama reimatisko slimību, iekaisušu locītavu, mugurkaula un mīksto audu reimatisko slimību ārstēšanai. „SPA Estonia” piedāvā daudz un dažādas skaistumam un veselībai domātas procedūras. Īpaši interesantas man likās procedūras, kurās izmanto īstu jūras sāli no Izraēlas. Sāls baseinā ir iespēja relaksēti baudīt sāls ārstniecisko un skaistumkopšanas ietekmi uz visu ķermeni, arī matiem. Baseina ūdens sastāvā ir 33 dažādi sāļi un minerāli. Sāļais ūdens palīdz novērst dažādas alerģijas un ādas iekaisumus. Pēc peldes Nāves jūras sāls baseinā āda kļūst maiga un zīdaina, savukārt mati izskatās gluži, kā pēc friziera apmeklējuma.

Mūsu otrās dienas ceļš no Pērnavas tālāk ved uz Muhu salu. Pirmie iespaidi par salu bija ļoti patīkami, visapkārt skaista un neskarta daba. Mūsu ceļš veda uz „Laasu fermu” kurā audzē strausus. Pašus putnus gan nebija iespēja redzēt, jo nav atbilstošs gadalaiks, taču viņu balsis gan dzirdējām. Fermas teritorija bija ļoti plaša, tur papildus strausiem saimnieki audzē arī emu, nandu, ponijus, alpakas un tādus eksotiskus dzīvniekus kā zebras un ķengurus. Fermas teritorijā ir iespēja nakšņot viesu namā un rīkot pasākums. Saimnieku meita, kura pēc profesijas ir šefpavāre, mums pasniedza pavārmākslas meistarklasi. Viņa pati ir īpaši specializējusies strausu gaļas pagatavošanā. Mūsu uzdevums bija pagatavot trīs ēdienus un tos skaisti saservēt traukos. Tā bija lieliska pieredze, lai iepazītu Igauņu virtuves kultūru. Katram tika godīgi sadalīti pienākumi. Kamēr gatavojām pusdienas, nodegustējām strausa gaļu, garšoja ļoti labi.

“Fermas saimnieku meita, kura pēc profesijas ir šefpavāre, mums pasniedza pavārmākslas meistarklasi. Viņa pati ir īpaši specializējusies strausu gaļas pagatavošanā.”

Kad viss bija gatavs sēdāmies pie galda, lai nobaudītu, ko tad esam pagatavojušas. Ar mums apsveicināties bija ieradusies arī pati saimniece, tērpusies drēbēs ar Muhu salas tradicionālajiem ornamentiem. Pēc maltītes iepazināmies ar strausu kosmētikas produktiem, kuriem piemīt arī ārstnieciska ietekme. Ciemošanās „Laasu fermā” bija ļoti aizskustinoša, mūs ļoti silti uzņēma, turklāt saimnieču acīs varēja redzēt ļoti lielu mīlestību pret savu darbu, dzīvniekiem un salu. Šīs fermas īpašnieki ir apņēmības pilni, lai attīstītu savu biznesu un ar tā palīdzību uzlabotu Muhu salas tūrismu

Atvadījušies no sirsnīgajiem strausu fermas saimniekiem, devāmies tālāk uz Kuresāres pilsētu, Sāremā salā.Otrā ceļojuma dienā mūs ļoti daudz lutināja, priekšā bija nākamā SPA procedūra. Devāmies uz „Georg Ot SPA”, kur mūs sagaidīja masieres, lai veiktu pilna ķermeņa masāžu un pīlinga procedūru, kurā izmanto kadiķa augus. Pēc procedūras sajūtas bija fantastiskas, izmasēti visi muskuļi, pazudušas velkošās sāpes sprandā, turklāt āda maiga un zīdaina. Pāris minūtes pēc procedūras vēl relaksējos, baudot ingvera un kļavu sīrupa tēju.

“Pēc kadiķu procedūras sajūtas bija fantastiskas, izmasēti visi muskuļi, pazudušas velkošās sāpes sprandā, turklāt āda kļuvusi maiga un zīdaina.”

Tālāk devāmies vakariņās, kuras notika turpat viesnīcas restorānā.  Restorāna ēdienu pagatavošanā tiek ievēroti „SPA Cuisine” principi, turklāt visi produkti ir svaigi, iegūti turpat uz salas. Restorāns ierindojas top 50 Igaunijas labāko restorānu sarakstā.

Pilna diena piedzīvojumu un relaksācijas, taču otrās dienas vakarā no noguruma ne miņas. Tāpēc saldākam mieram pēc vakariņām devos uz „Grand Rose SPA Hotel” viesnīcas, kura bija mūsu otrās naktsmājas, peldbaseinu un saunu kompleksu.

“Viesnīca ir iekārtota romantiskā stilā un tās interjerā nolasāms gaumīgs jaunā un vecā stila apvienojums.”

Viesnīca pārsteidza ar savu iekārtojumu. Rozes patiesi ir šīs viesnīcas vadmotīvs, jo  rožu raksti bija visur, uz tapetēm, paklājos, mēbelēs. Viesnīca ir iekārtota romantiskā stilā un tās interjerā nolasāms gaumīgs jaunā un vecā stila apvienojums.

 Igaunijas ceļojuma 3.un 4.dienas piedzīvojumus lasi šeit>>>

Dalīties.

Atstāt Ziņu